Mesajı Okuyun
Old 04-09-2009, 14:05   #64
erolkara

Olumlu Sİzİ AlkiŞliyorum Ancak :

Evet sizi alkışlıyorum. Böyle bir dilekçe çok önceden verilmeli idi. Verdiniz dilerim sonuç alınır.
Ancak kafama takılan bir konu muhtarın size bilgi vermemesi. Bunu anlayamadım. kendinizin avukat olduğunuzu , vekaletnameler eşliğinde tanıtmanıza rağmen muhtarın bilgi vermemesi dikkat çekici. Çünkü "Avukatlık Kanununun 2. maddesinin 4667 sayılı Kanunla değiştirilen üçüncü fıkrasında sayılan kurum ve kuruluşlara, avukatlara görevlerinin yerine getirilmesinde yardımcı olma zorunluluğu getirilmiştir. Buradaki zorunluluk, avukatlık görevlerinin yerine getirilmesi ile sınırlıdır. Yasa koyucu, kurum ve kuruluşların bünyesinde inceleme olanağı tanıdığı belgelerden örnek alınmasını vekaletname ibrazına bağlı tutmuştur. Avukatlarca incelenmesinden sonra bu belgelerin gerekli olanlarından konusu, tarih ve sayısı belirtilerek örnek alınabilmesi yasa hükmü gereğidir. " Bu konuda http://www.turkhukuksitesi.com/makale_207.htm inceleyebilirsiniz. Muhtar hakkında suç duyurusunda bulunun ki bir daha yapmasın