Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Diş Poliklinigi Hakkında Hak Arama

Yanıt
Old 19-02-2012, 16:16   #1
Alpin

Varsayılan Diş Poliklinigi Hakkında Hak Arama

Ağustos 2011 tarihinden beri tedavi konusunda ilişik içinde olduğum A.daki bir diş polikiliginden şikâyetçiyim. Konular iç içe ve karmaşık. 13 Yaşındaki çocuğum için yapılmasını taahhüt ettikleri işlemleri son 4 aydır çağıracaklar beklentisi içerisinde geçirdim. Bütün işlemler için belirlenen ücreti Kredi Kartı ile ödedim. En son yapılan işlem üzerinden 4 ay gibi süre geçti. Yer tutucu işlemi yapılması için ölçü alıp bir daha aramadılar. En sonunda ben kliniğe gidip durumu sordum. çocuğumun işlem kartını bulamadılar. Telefon numaramı bırakıp aramaları için bekledim. Ne arayan oldu ne soran. Bu konunun üzerinden 2 gün sonra ben arayıp sordum. İlgilenmediklerine kanaat getirip ödediğim ücretimin geri iadesini istedim. Ve şu anda ilgili yerin en son telefonu suratıma kapattığını hatırlıyorum. Hakkımı aramak istiyorum. Ama elimde Kredi kartı ödemesinden başka hiçbir belge yok. Polikliniğe artık güvenmiyorum. Çocuğumun tedavisine devam etmelerini istemiyorum. Başından beri sorunlu bir tedavi süreci vardı. Bu konu hakkında affınıza sığınarak acilen bir bilgilendirme istiyorum. Hakkımı nasıl arayabilirim. İlgili polikliniğin ücretimi şartsız koşulsuz geri ödemesini nasıl sağlayabilirim.
Old 19-02-2012, 20:17   #2
Nur Deniz

Sayın katılımcı,

Mağduriyetiniz açıkça belli oluyor.

İlk önce bu şekilde yazdığınız gibi bir dilekçeyle polikliniğin sorumlu birimine şikayet ediniz.

Daha sonra Meslek Odası olan Diş Hekimliğine aynı şekilde şikayet edebilirsiniz. Çok büyük olasılıkla bunların üzerine paranızı iade alabilirsiniz. Yine bu girişimlerin üzerine internet üzerinden BİMER e , bulunduğunuz ilin il sağlık müdürlüğüne şikayet edebilir ve bu şikayetleri de tanıkla, kredi kartı extresi ile ve polikliniğin kamera kaydı ile kanıtlayabilirsiniz.

Ayrıca, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusununda bulunabilirsiniz.

Ancak, mutlaka bir avukattan hukuki destek alınız.

Sanıyorum ki, dosyanız kayboldu ve unutuldunuz, ancak bu yine de çok büyük (en azından ihmalin) göstergesi.

Geçmiş olsun dileklerimle.

Saygılarımla.
Old 23-02-2012, 13:05   #3
Mesut ÇETİN

Sayın KONUK,
Benden önce yazan sayın üyenin görüşlerine katılıyorum.Yalnız bir kaç ilavem olacak.Çocuğunuzun tedavisi ile ilgili elinizde şu anda bir tek kredi kartı extresi bulunuyor tahmin ediyorum.Bunun karşılığında bir fiş veya fatura aldınızmı?Aldı iseniz bu belgede ne için tahsil edildiği yazıyor.
Şikayetinizi bir sağlık hukukcusundan destek alarak ilgili yerlere yaparsınız.Eğer size fiş veya fatura verilmedi ise Maliye Bakanlığına da dilekce ile şikayet edebilirsiniz.
Acil şifalar dileklerimle.

Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi