Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Seviyorum Eşimi/Ailelerin Etkisi/Nafaka

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-06-2011, 00:11   #1
Konuk

Varsayılan Seviyorum Eşimi/Ailelerin Etkisi/Nafaka

ben eşimi seviyorum ama aileler bizim bir arada olmamıza izin vermiyolar cocuğumuzda var benim ailem biraz olaya olumlu bakıyo ama karşı taraf bizi dahada ayırmak istiyo ben eşime nafaka davası actım sadece oda cocuğum için yani aslında eşimdede hata var yok değil ama size sormak istediğim ben mahkemeye cıktığımda eğer sorulursa neden ayrıldınız diye aileler anlaşamıyo desem mahkeme ne ile sonuçlanır bana nafaka bağlanırmı yoksa dava düşermi
Old 20-06-2011, 17:01   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
ben eşimi seviyorum ama aileler bizim bir arada olmamıza izin vermiyolar cocuğumuzda var benim ailem biraz olaya olumlu bakıyo ama karşı taraf bizi dahada ayırmak istiyo ben eşime nafaka davası actım sadece oda cocuğum için yani aslında eşimdede hata var yok değil ama size sormak istediğim ben mahkemeye cıktığımda eğer sorulursa neden ayrıldınız diye aileler anlaşamıyo desem mahkeme ne ile sonuçlanır bana nafaka bağlanırmı yoksa dava düşermi

Sorunuzdaki bilgilerle, doğru yanıt vermek çok zor. Anlaşıldığı kadarıyla müşterek evde oturmuyorsunuz. O halde, TMK 197 inci maddeye göre nafaka talep etmektesiniz. Bu maddeye göre nafakaya hükmolunması için, "ayrı yaşamakta haklı olduğunuzu" kanıtlamanız gerekmektedir. "Ailelerin anlaşamaması" geniş bir kavramdır. Örneğin "Beni ailesiyle oturmaya zorluyor" gibi bir neden olsaydı, nafakaya hükmolunurdu.

Bir avukatla yüzyüze konuşarak, olup bitenleri detaylı anlatmanızda fayda bulunmaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi