Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

Serenad

Yanıt
Old 18-04-2011, 11:20   #1
Av. Seda Üstün Tuğ

 
Olumlu Serenad

Zülfü Livaneli kaleminden okuması zevkli bir roman daha..Kendi düşüncelerini bir profesörün ağzından anlattığı, kurgusu sağlam,olaylar dizini anlaşılır, sade bir yapıt.. Özellikle Mavi Alay ve Struma Gemisi olaylarının anlatıldığı kitap yakın tarihe güzel bir ayna..Ben genç biri olarak, tarihte meydana gelen bazı olayları sadece yüzeysel bildiğimi ve aslında çokta önemsemediğimi anladım..Elbette sadece Mavi Alay ve Struma Gemisi değil kasdettiklerim..Yakın tarihte olupta, karanlığa gömülen onca olayla ilgili kapsamlı okumaya başladım..

Fark ettim de biz, özellikle genç kuşak goggle tarihine alışkınız..Bilgilerimiz sadece google sınırlı çoğu zaman..Her ne kadar sonsuz bilgi kaynağı gibi görsekte nihayetinde internet üzerindeyiz..Kitap kokusunda ve dokusunda tarihe uzanmak bambaşka..

Bu kadar sade ve basit olayların kurgulandığı bir romanla işte buralara kadar geldim..Keyifle okuyun diyorum..
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03236198 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.