Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Bilgilendirilmeden yapılan kanal tedavisi

Yanıt
Old 02-12-2017, 02:50   #1
Duygukymn

Varsayılan Bilgilendirilmeden yapılan kanal tedavisi

xxx ağız diş sağlığı merkezine 27.11.17 tarihine ilk randevuma gittim görevli dr. önce film çektiremi istedi çekilen röntgen sonucunda sızlama olan alt azı dişime kanal tedavisi gerektiğini ve üst kaplamalarımında değişimi yapılacağını söyledi. Tekrar randevu verilen 29.11.17 tarihinde azı dişime kanal tedavisi uygulaması ve üst dişimdeki kaplamaların ölçüsü alınacak diye gittim. Öncesinde iğne ile dişlerimi uyuşturdu üst kaplamaları söktü ve sonrasında kanal tedavinizi haftaya yapalım karnım ağrıyor dedi sadece hocam dişimi uyuşturdunuz demem ile birlikte başka birşey deneme fırsat vermeden kanal tedavisine başladı ağzımın içinde matkap benzeri alet çalışırkende konuşmaya ve kımıldamaya korktum. Kanal tedavisini bitirdi ve yardımcısından amalgam dolgu istedi bu arada konuşmak istedim ağzınızı sakın kapatıyorsunuz diye ikaz etti ağzımda tükürük emen hortum var iken ağzımi kapatmamaya çalısarak zar zor amalgam dolgu istemediğimi söyledim fakat işlemi yapacağini istersem gidip baska bir yerde amalgam dolguyu söktürebileceğimi söyledi kendisine istemedigim konusunda diretince dişimi gecici dolgu ile kapatmiş aynaya geçici dolgu mu yoksa amalgam ile mi kapattığını görebilmek için baktığımda azı dişime ve yanında ki sağlam dişime de kanal tedavisi yaptığını gördüm 2 dişime de kanal tedavisi mi yaptınız dediğimde evet yanıtını aldım. Psikolojim öylesine bozulmuştu ki hiç birşey söyliyemedim. 01.12.17 tarihinde özel bir kliniği gittim röntgen çekildi kanal tedavisi yapılmadan önceki röntgenede baktı ve her iki dişime de gereksiz yere kanal tedavisi yapıldığını yapılan kanal tedavisinin de tam yapılmadığını söyledi. Keza 3.5 yaşında ki kizim da bu yaşadıklarıma şahit oldu benim moralimin son derece bozuk olmasından dolayı kızimda etkilendi. 2 tane kanal olmayacak dişime kanal yapılması benim psikolojimi alt üst etti bu sebepten uyku yok yemek dahi yiyemiyorum birde üstüne üstlük yarım yamalak yaptığı kanalların yenilenmesi de gerekiyormuş bu durumda ne yapabilirim. Her hangi bir evrak imzalamadım. Maddi manevi tazminat davası açsam sonuç ne olur acaba? Elimde kanal tedavisi öncesi ve sonrasinda çekilen röntgen var ayrıca yanlış yapılan işlem için başka bir belge gerekir mi?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi