Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Gözde dizilerimiz! Hangi diziyi izliyor ve beğeniyorsunuz?

Yanıt
Old 22-06-2009, 15:35   #181
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.M.Telli
kesinlikle tavsiye ederim. bildiğim kadarıyla şu an 3. sezonu yayınlanıyor e2 de. diğer sezonları için de sizi yönlendirmek isterdim ama malum, korsanla mücadeleye katkıda bulunmamız gerekiyor, bir şey diyemiyorum

Eskiden korsana ve onların haksız kazançlarına hayır derken şimdilerde bir bilgisayar aracılığı ile hepimiz korsan olduk öyle değil mi? Bu aracıyı aradan çıkararak, suça ortak olmak yerine bir zat suçlu olma konumuna geçtik. Ama yine de siz merak etmeyin dostum benim harika bir yöntemim var. 99 cente haftalık olarak kiralayabiliyor böylece yasa dışı olmaktan kurtuluyorum...
Old 28-06-2009, 17:13   #182
üye25928

Prison Break,,
Old 04-08-2009, 21:34   #183
yalcin3

Geniş Aile Sıcacık,oyuncu kadrosu ile mükemmel bir dizi bence.
Old 06-08-2009, 20:03   #184
yalcin3

Unutmadan bir de Aşk-ı Memnu yaz günlerinde tiryakilik yaptı bende.
Old 07-08-2009, 07:38   #185
suskun_juliette

CSI:NY,Ghost Whisperer,Sarah Connor Chronicles vazgeçemediğim diziler.Özellikle CSI:NY'dan vazgeçebileceğimi hiç sanmıyorum
Old 07-08-2009, 15:54   #186
üye25928

Heroes
Old 10-08-2009, 22:49   #187
Münzevi

Iki izledigim dizi var. Elveda Rumeli ve tabiki Kurtlar Vadisi Pusu. Hatta Elveda Rumeli'yi yeni sezonda takip edemedim maalesef. Ama Kurtlar Vadisi hic sasmadi Cuma sabahlari cunku hocamla dizinin teknik, mantik, tema hatalari uzerine yorumlar yapiyoruz. E haliyle kacirmamaliyim. Arada bir East Enders'e ve Friends'e bakiyorum.

Yalniz kucukken izledigim Bizimkiler dizisi ve bir de Cuneyt Arkin'in bas rolde oynadigi TGRT yapimi Bizim Aile diye bir dizi vardi. Maalesef o dizinin tadi damagimda kaldi. Yine olsa yine izlerim.
Old 11-08-2009, 12:54   #188
Münzevi

Bizimkiler dizisinin Katil' karakterini oynayan Aykut Oray dun Mugla'nin Koycegiz ilcesinde kalbine yenik duserek hayatini kaybetmis

Uzerine yildizlar yagsin.

1960 yýlýnda tiyatroya baþlayan sanatçý, 1963 yýlýnda profesyonel olmuþtu. Birçok oyunda rol oynayan Aykut Oray, sinema ve dizi filmlerde de oynadý. CHP'ye üye olarak aktif politikada yer aldý.

HAYATI
3 Ekim 1942’de Ýstanbul Üsküdar’da doðdu.

Ýlkokula, Buca Çaka Bey Ýlkokulunda baþlayýp, Ödemiþ Zafer Ýlkokulunda bitirdi. Ortaokula, Ödemiþ’te baþlayýp Manisa’da bitirdi. Liseyi, 1957 yýlýnda babasýnýn ölümünden sonra döndüðü Ödemiþ'te tamamladý.

Ýstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Ön Asya Dilleri ve Kültürleri bölümünden mezun olan Aykut Oray, Yüksek Lisansýmý Hititoloji üzerine yaptý.
1961 yýlýnda tiyatroya, Ýstanbul Üniversitesi Talebe Birliði Gençlik Tiyatrosu’nda baþladý. 1963’te profesyonel oldu ve 50’yi aþkýn oyunda rol aldý.

1975’te askerlik sebebiyle oyunculuða ara verdi. Askerlikten sonra evlendi ve ticaretle uðraþýp, kendi iþini kurdu. 1988’de “Perihan Abla” isimli dizide birkaç bölüm rol alarak oyunculuða döndü.

1989’da BRT Kanalýnda öðle kuþaðýndaki “Halk Matinesi” programýnýn sunuculuk yaptý. Oray, evli ve 2 çocuk babasýydý.

Kaynak: http://cnnturk.com.tr/2009/yasam/diger/08/11/unlu.oyuncu.aykut.oray.olu.bulundu/538717.0/index.html
Old 02-09-2009, 16:08   #189
kordelya

bu aralar izlemekten zevk aldığım tek dizi prıson break,gerçekten konusu ve oyunculuğu çok iyi bir dizi
Old 03-09-2009, 14:45   #190
av.sally

Yeni döneme girdik gelsin bakalım yepyeni diziler..
Old 24-09-2009, 21:51   #191
trajikomedya

Kaçırmazsam izlediğim tek dizi var,oda :
Bir Bulut Olsam.
Old 26-09-2009, 19:57   #192
Av.Denizcan Sarıkaya

Benim kaçırmadığım tek dizi 'çemberimde gül oya' idi.
O da çoktan bitti....
Şimdilerde kaçırmadan izlediğim bir dizi yok.'Arka sokaklar'a bakıyorum arada.Yahu bir kere de başarısız bir operasyon yapın.Bir kere de yaralanın.Hüsnü Çoban kurşunların arasından bakkala gider gibi geçiyor ,adam da çizik yok...Şu doktorunuzun kendi alanı yok mu.Mübarek adam her hastalığa bakıyor.
Arka sıradakilere gelince....Yahu hangi oyuncu lise talebesine benziyor.Üniversite son sınıf desen anlayacağız.Tüm belalı olaylar bu gençleri buluyor...
Bir ara annem vesilesiyle 'Bir bulut olsam'a baktım.Narin denilen vatandaş her bölüm tecavüze,baskıya,işkenceye uğruyor.Kıza da yazık.Her baktığımda ağlıyor.Bir kere de gül yahu...
Kavak yelleri desen iyice saçmaladı.Artık kimin ne olduğu belli değil.Geçen sezon birbirine 'aşkım' diyenler şimdi 'sen benim en yakın dostumsun'diyor.

Old 26-09-2009, 22:02   #193
supernatural

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Kavak yelleri desen iyice saçmaladı.Artık kimin ne olduğu belli değil.Geçen sezon birbirine 'aşkım' diyenler şimdi 'sen benim en yakın dostumsun'diyor.

Gerçek hayatta da olmuyor mu sanki?
Old 26-09-2009, 22:13   #194
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan supernatural
Gerçek hayatta da olmuyor mu sanki?
Bana samimiyetiz geliyorbu tür şeyler.Bu yüzden sinir oluyorum ya da hoş görmüyorum
Old 26-09-2009, 22:16   #195
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Bana samimiyetiz geliyorbu tür şeyler.Bu yüzden sinir oluyorum ya da hoş görmüyorum

Yok bende sizinle aynı fikirdeyim ama gerçek hayatta maalesef oluyor işte
Old 26-09-2009, 22:50   #196
avrupayakası

Severek izlediğim diziler arasında eskiden bu yana; köle isaura vardı, sonra yalan rüzgarı, bizimkiler zaten izlenmesi zorunlu dizilerdendi=),sonra ortaokul yıllarımda dizilerle aram bozuldu izlememeye başladım, lise çağlarımda daha çok sinema tutkum arttı ve dizilerden iyice kopma aşamasına geldim izlesem de daha çok yabancı ağırlık dizileri izlediğimi fark ettim.Üniversitede hatırla sevgili dizisi vardı onu izledim ama sonralarına doğru büyü bozulduğu için izlemedim.Bütün yaz ise pek bir dizi izlemedim arada denk gelince aşk-ı memnuyu izliyorum.Kurtlar Vadisi dizisini ise hiç izlemedim.Bilemiyorum neden ama denk geldiysem de sadece iki dakika izlemişliğim vardır. Şunu fark ediyorum hayatımda; giderek herkes dizi furyası var dese de ben dizilerden kopuyorum ve izlemiyorum hiç de canım eve gidip dizi izleyeyim demiyor.Onun yerine arkadaşlarla sohbet etmeyi, yada sinemaya gitmeyi ve hayatı küçük bir kutuya bağımlı olarak değil de özgürce yaşamayı istiyorum..Dizideki aşklardan yada karakterlerden konuşmayı değil gerçek hayatta yaşanan olaylardan konuşmayı kısacası hayatın içinde olmayı istiyorum..Gösterilen hayatın değil gerçek hayatın..
Old 27-09-2009, 11:46   #197
Av. V. Gözde Arıkaya

aşk-ı memnu!!
ekol
her karakter ayrı bir olay bu dizide!
Old 27-09-2009, 13:58   #198
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan melonşapka
aşk-ı memnu!!
ekol
her karakter ayrı bir olay bu dizide!
kim kiminle belli değil.kim kimi seviyor?kim kime ilgi duyuyor?
yakında Beşir ile Firdevs hanım arasında bir aşk olursa hiç şaşırmam
Old 27-09-2009, 14:02   #199
Av.Denizcan Sarıkaya

Bu aralar bence izlenmesi gereken tek dizi Geniş Aile ...her karakter ayrı bir komedi.Benim favorim Koyu Bilal

Bu arada ben harbi harbi dizikolikmişim.Her diziden yorumlarım var
Old 27-09-2009, 14:23   #200
slide

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Bu aralar bence izlenmesi gereken tek dizi Geniş Aile ...her karakter ayrı bir komedi.Benim favorim Koyu Bilal

Hıhııı gerçeği söylemek gerekirse arka sokaklardaki suat ve ferda karekterlerine bayılıyorummyalnız yeni polislerden hiç haz etmedimyeni kadın polis 70 yaşında gibi yaadam desen bi cümleyi bitirene kadar gına geliyor resmenmıy mıy konuşuyorr
Old 27-09-2009, 17:45   #201
üye28162

cold case salı akşamları saat 9 da cnbce de,bayan bir dedektifin iz sürüşünü anlatmakta.savcı olarak geçirmeyi planladığım geleceğimle ilgili ipuçları barındırmakta.
Old 30-09-2009, 20:39   #202
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya

Bu mesajını görmeden, bir önceki mesajına yanıt olarak aynı şeyi ben yazacaktım. İyi ki dizi izlemiyormuşsun? Ya izleseydin.
Old 01-10-2009, 07:59   #203
Av. Taner BAŞ

Lost ve Prison break dışında yabancı dizi takip eden arkadaşım var mı ? Eğer varsa hangi diziler ? Benim favorim Monk bu sene final sezonunda.
Old 01-10-2009, 08:05   #204
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av. Taner BAŞ
Lost ve Prison break dışında yabancı dizi takip eden arkadaşım var mı ? Eğer varsa hangi diziler ? Benim favorim Monk bu sene final sezonunda.

Taner Bey,
ben Supernatural(fantastik),How I met your mother(komedi) öneririm çok güzel diziler
Old 01-10-2009, 17:07   #205
kordelya

how I met your mother kesinlikle çok güzel bir dizi bende izlemenizi tavsiye ederim, ayrıca bilimkurgu severseniz kyle xy adli dizide kesinlikle izlenmeli derim hatta yeni sezon bölümleri izleyip banada anlatsanız ne güzel olurdu
Old 05-10-2009, 08:42   #206
Gülümse

Saving Grace'in birinci sezonunu hiç kaçırmadan seyrettim. Sonra ne olduysa büyüsü benim için kayboldu...

Ama eski yeni CSI dizisinin bölümlerini seyretmekten büyük bir zevk alıyorum.

True Blood Türkiye'de yeni yayınlanmaya başlayan bir dizi olmasına ramen iki sezonun tamamını seyretme şansına erdim. Üçüncü sezonunu sabırsızlıkla beklerken, Türkiye'de yayınlanmaya başlayan bölümlerini tekrar izlemek ayrı bir zevk...

Ama olmazsa olmaz dizim; Grey's Anatomy son iki sezonunu düzenli seyrettikten sonra dizinin geçmiş dönem dvd lerini edinmek şart oldu...

House... Evet severim ama özellikle beklediğim bir dizi değil...
Monke olsun The Mentalist, CSI Miami vb dizileri ise yakaladıkça izlediğim diziler arasında.
Old 05-10-2009, 22:51   #207
üye25928

Merlin, izliyorum güzel dizi. Hoşuma gidiyor.
Old 08-10-2009, 17:01   #208
Av.Özgür KARABULUT

Merhaba;

"Yazsam roman olur" tarzında bir şey değil yazacaklarım. Yalnızca, bugün adliyede sağa-sola gülücük eşliğinde selam dağıtırken (ve selam verdiğim insanlarla yaşadıklarımı-onların yaşayıp da anlattıklarını düşününce) aklıma gelenleri paylaşmak istedim. Bu başlığın altına yazma sebebim ise konu başlığını görünce kendi kendime "İzlediğim en iyi dizi kendi hayatımdır" sözünü düşünmüş olmamdı.

Bilirsiniz dizi filmlerin her bölümü kısa bir öykü gibidir. Temel bir olay ve o olay etrafında dönen küçük olaylar topluluğu dizinin bir bölümünü oluşturuyor. Kimi dizilerde temel olay o bölümde çözülürken kimi dizilerde birkaç bölüm devam eder. Ve bizim gördüklerimiz de (çoğu zaman kurgu/hayal ürünü de olsa) başka insanların hayatlarının görebileceğimiz kısımlarının ekrana yansıması oluyor.

İşte günlük hayatımız da böyle bir şey: Hemen hemen her günümüz bir dizi filmin bir bölümü gibi... Yapımcı/yönetmen kendimiz, başrol oyuncusu yine kendimiz, kamera gözlerimiz, set de yaşadığımız şehir... O güne damgasını vuran (elbette öncesine ilişkin bir "serim" bölümünden sonra) yaşanan bir olay mutlaka hatırlarsınız gün bitiminde ve o olayla ilişkili bir dolu küçük olay (bu da "düğüm" kısmı olsun )... Çözüm bazen aynı gün bazen daha sonra olur ki bu durumda "arkası yarın" olur

Kimi zaman komedi, kimi zaman dram, kimi zamansa trajedi ve bazen bütün türlerden biraz... Mesela, THS'nin "Yazdıklarınız/Yazdıklarımız", "Bugün Kendimiz için" ve diğer serbest paylaşım forumlarını okuduğumda bunu (herkesin "dizi gibi" yaşadığını) daha açık görebiliyorum: Kazayı kıl payı atlatanlar, sevdiklerinden ayrılanlar, komik olaylar yaşayanlar...

İşte böyle; en sevdiğim dizi kendi hayatımdır!

Sevgiler...
Old 09-10-2009, 08:03   #209
üye31091

kurtlar vadisi bir efsane
Old 11-10-2009, 15:07   #210
trajikomedya

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Benim kaçırmadığım tek dizi 'çemberimde gül oya' idi.
O da çoktan bitti....
Şimdilerde kaçırmadan izlediğim bir dizi yok.'Arka sokaklar'a bakıyorum arada.Yahu bir kere de başarısız bir operasyon yapın.Bir kere de yaralanın.Hüsnü Çoban kurşunların arasından bakkala gider gibi geçiyor ,adam da çizik yok...Şu doktorunuzun kendi alanı yok mu.Mübarek adam her hastalığa bakıyor.
Arka sıradakilere gelince....Yahu hangi oyuncu lise talebesine benziyor.Üniversite son sınıf desen anlayacağız.Tüm belalı olaylar bu gençleri buluyor...
Bir ara annem vesilesiyle 'Bir bulut olsam'a baktım.Narin denilen vatandaş her bölüm tecavüze,baskıya,işkenceye uğruyor.Kıza da yazık.Her baktığımda ağlıyor.Bir kere de gül yahu...

'Bir bulut olsam' konusunda haklısın galiba. Her şey o kadar çok Narin'in etrafında döndü ki artık kabak tadı aldım diziden ve izlemiyorum.
'Ezel' diyorum,başka da bir şey demiyorum...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi