Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Taciz. Şantaj. Hakaret. Takip.

Konuyu Kilitleyin
Old 27-03-2021, 15:48   #1
Konuk

Varsayılan Taciz. Şantaj. Hakaret. Takip.

Merhaba . 2.5 aydır nişanlı ve imam nikahlı evliyim.
Bir sene önce bana uyguladığı hem psikolojik hem fiziksel şiddet ve aldatma yalan dolan sonunca şahıstan ayrıldım fakat şahıs eylül 2020 den bu yana sürekli rahatsız edici msj tehdit hakaret ev baskını sürekli oturduğum semtte mahallede günde 2 3 kez araba ile tur atması bitmek bilmedi en son artık ev baskının da aralık ayının ilk haftası gidip şikayetçi oldum ve kendisi hakkında 1 aylık uzaklaştırma çıktı buna rağmen şahıs ben hariç bütün sosyal medya platformlarından çevreme komşularıma arkadaşlarıma yakınlarıma herkese msj attı aynı şekilde tekrar şikayet ettim ve tekrar ve tekrar şuan 3 aylık uzaklaştırma ve 200 sayfalık verdiğim delil dosyasına rağmen hiçbirşey olmamış gibi şahıs hala ve hala evimin yakınlarında çevremi ailemi nişanlımı ailesini rahatsız ediyor ve benm şikayetlerim hiçbir işe yaramıyor ne bir mahkeme ne bir şey yok aylardır evden çıkamıyorum çalışamıyorum uyuyamıyorum hiçbir arkadaşım ile görüşmüyorum ama bunu durduracak hiçbir hukuk sisteminin olmayışı ben ölünce kendime zarar verince mi işleyecek bunu öğrenmek istiyorum artık bu taciz in son bulması için birşey olsun birşey yapmak istiyorum son nefesime kadar mücadele etmek istiyorum hukukta bunca delil şikayete rağmen neden bir işlem olmadığınıı öğrenmek bilmek istiyorum
Old 30-03-2021, 22:33   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Şikayet etmeniz üzerine soruşturma yapılmakta olup aynı zamanda sizin için uzaklaştırma kararı verilmiş.

Savcılıktan şikayetiniz hakkındaki gelişmeler konusunda bilgi alabilirsiniz.

Koruma kararı-uzaklaştırma kararı süresince karşı taraf karara uymadığı takdirde kararı veren Mahkeme'ye ( karakolda kararın bir örneği tarafınıza verilmiştir. BU evrakta Mahkeme adı ve numarası bulunmaktadır.) vereceğiniz şikayet dilekçesi ile karara uymama sebebi ile dava açılacak ve koşulları varsa ilk defasında üç günden 10 güne kadar zorlama hapsi kararı verilecektir.

Bu şikayeti yapmadığınız takdirde mahkeme kendiliğinden -konudan haberdar olmadığı için- harekete geçmeyecektir.

Koruma süresi bitmemiş ise şikayetinizi Aile Mahkemesine yapınız. Süre bitmeden kararın da süresinin uzatılması için ayrıca başvurabilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi