Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşim bizi evden çıkarabilirmi

Yanıt
Old 18-12-2011, 18:34   #1
Konuk

Varsayılan Eşim bizi evden çıkarabilirmi

ben eşimden şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2 sene önce oğluma sığındım ve onunla kalıyorum.Yaklaşık kırk yıllık evli olduğum için bu yaştan sonra mahkemelerde uğraşmak istemedim.Oğlumun evi eşimin üzerine olduğu için şimdi onuda evden çıkarmak istiyor ve bunun için noterden kağıt gönderdi.Sormak istediğim bizi evden çıkarabilirmi.Çıkaramamamsı için yapabileceğimiz kanuni bir şey varmı.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler
SAYGILARIMLA...
Old 18-12-2011, 19:20   #2
üye31284

Alıntı:
Yazan Konuk
ben eşimden şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2 sene önce oğluma sığındım ve onunla kalıyorum.Yaklaşık kırk yıllık evli olduğum için bu yaştan sonra mahkemelerde uğraşmak istemedim.Oğlumun evi eşimin üzerine olduğu için şimdi onuda evden çıkarmak istiyor ve bunun için noterden kağıt gönderdi.Sormak istediğim bizi evden çıkarabilirmi.Çıkaramamamsı için yapabileceğimiz kanuni bir şey varmı.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler
SAYGILARIMLA...

Sayın Katılımcı,

Oğlunuz kira ücreti ödüyor mu?

Daha ayrıntılı anlatımlarınızla başvuracağınız bir avukat vasıtasıyla hukuki hizmet satın alarak kanuni yollardan neticeye ulaşabilirsiniz.
Old 18-12-2011, 20:53   #3
Konuk

Oğlum kira ödemiyor.kontratıda yok.eşim oturması için oğluma vermişti.kanuni olarak ben evin ortağı durumunda oluyormuyum.bu yüzden itiraz hakkım varmı.
Old 18-12-2011, 21:22   #4
üye31284

Alıntı:
Yazan Konuk
Oğlum kira ödemiyor.kontratıda yok.eşim oturması için oğluma vermişti.kanuni olarak ben evin ortağı durumunda oluyormuyum.bu yüzden itiraz hakkım varmı.

Sayın Katılımcı,

Sorduğunuz husus, evin edinilme tarihiyle ilgili farklı ayrıntılara sahip olduğu gibi, ortaklık değiniz hak da hukuki anlamda hisseli bir ortaklık değildir. Değer üzerinden haktır.

Dolayısıyla bu yönüyle doğrudan sonuca ulaşamazsınız.

Ancak söz konusu evin veya eşinizin şu an oturduğu evin vs eşinizle yaşamayacak şekilde size tahsisi için yasal yollara başvurabilirsiniz.

Ayrıca, kusursuz veya daha az kusurlu olan sizseniz boşanmadan dahi nafaka, katkı almak gibi haklarınız da vardır.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan doğrudan vekillik hizmeti almanız menfaatinizedir.
Old 25-12-2011, 18:30   #5
Konuk

eşim şimdi oğlumun evden çıkması için noterden protesto çekti.hepimizi sokağa atmak istiyor.bir aylık zaman tanıdı.bir ay sonunda bizi hemen evden çıkarabilirmi.kanuni olarak böyle bir durumda yapabileceğimiz en mantıklı şey ne olur.benim oğlumla oturmamın hiçbir etkisi olmazmı.vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler...
Old 25-12-2011, 23:03   #6
üye31284

Alıntı:
Yazan Konuk
eşim şimdi oğlumun evden çıkması için noterden protesto çekti.hepimizi sokağa atmak istiyor.bir aylık zaman tanıdı.bir ay sonunda bizi hemen evden çıkarabilirmi.kanuni olarak böyle bir durumda yapabileceğimiz en mantıklı şey ne olur.benim oğlumla oturmamın hiçbir etkisi olmazmı.vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler...

Sayın Katılımcı,

Aşağıda yer alan cevabım hala geçerli. Oğlunuzla oturmanız kendiliğinden sonucu değiştirmez. Ancak daha somut anlatımlarınız neticesi başka haklarınız da ortaya çıkabilir. Bunun da yolu vakit kaybetmeden avukata başvurmanızdır, kanuni olarak yapabileceğiniz en mantıklı şey de budur.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi