Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

İzmir'de staj yapmak istiyorum...

Yanıt
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-07-2006, 16:42   #1
mthin

Varsayılan İzmir'de staj yapmak istiyorum...

Merhaba Ben Abdullah Metin Çırak.Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim.İleride fakülteyi bitirdiğimde tecrübe kazanmış olmak ve mesleki hayatta yabancılık çekmemek için avukatlık bürosunda veya bana yararlı olabiliecek bir kurumda staj yapmak istiyorum.Bana yardımcı olursanız sevinirim.

E-mail:mthincirak@gmail.com
Tel:0543 386 09 75
Old 24-07-2006, 02:25   #2
ibreti

Kesinlikle çok doğru bir karar vermişsin.
Hukuk ve dil öğrenimi.. Her ikisi de çok nankör. Sen onları bir adım terketmeye gör. Onlar on adım öteye gitmiştir..
Old 08-09-2006, 09:48   #3
kezzy

aktif eğitim öğrencisiysen biraz daha beklemeni tavsiye ederim
Old 08-09-2006, 10:28   #4
Av.Nebi

bence bekleme calısmaya basla derim bazı temel seyleri ogrenmen sana faydalı olcak
Old 08-09-2006, 10:34   #5
kezzy

ben hem aktif eğitim öğrencisi hemde çalışan biri olarak tecrübelerime dayanarak söyledim tabiki çalışması ona çok büyük katkılar sağlayacak en azından stajında gidip mübaşirin bile acır gözle bakmasından kurtulacaktır ancak okul hayatı sallantıya girecektir emin olabilirsin okulu uzatmak isemiyorsan çalışma derim
Old 08-09-2006, 10:39   #6
Av.Nebi

yok tabi çalış dememdeki zaman okulun kapalı oldugu zamanlar... Yoksa okul varken tadını cıkar.. Ben cok dönmek isterdim okula ...
Old 09-09-2006, 11:45   #7
sertac2587

dokuzeylül ünv hukuk fak.de son sınıf öğrencisiyim.maddi sıkıntılarım dolayısıyla hem okul derslerine çalışmak hem ısrarla istediğimmeslek sınavlarına hazırlanmak hemde bir avukatın yanında çalışmak istiyorum
3tercihim istekten ziyade zorunluluk oldu.tecrübeli meslektaslarımın görüşlerini beklerim.baska bi yerdemi çalıssam acaba.bu arada derslerim çok ii.ortalamam 83.saygılarımla
Old 09-09-2006, 12:54   #8
kezzy

bu sene pdö olmayacak sizde biliyorsunuz ödev,dava dosyası vs hazırlayacaksınız ve yoğun bir ders yılı sizi bekliyor ayrıca sınavlarınız klasik olacak %80, bu nedenle avukat yanına yoğun bir çalışma yerien okul kütüphanesi gibi hem burs hem çalışma olanaklarını değerlendirmeni tavsiye ederim
Old 19-09-2006, 11:15   #9
_NALAN_

Ben 2006 DUE mevzunuyum evet bu sene yogun bir yıl olucak ve bir o kadarda eglenceli eger gerçekten istiyorsan başaracagına inanıyorsan ve ilerde avukat olmak istiyorsan çalışmalısın görmelisiin artısını eksisini sana avukatlıgın ne kadar uygun oldugunu. kendi artılarını eksilerini iyi degerlendir ve ne istedini iyi düşün........
Old 04-10-2006, 21:37   #10
heyyou

Ben deu hukuk fak. 3üncü sınıf öğrencisiyim.1inci sınıftan 2inci sınıfa geçtiğim yaz avukat tanıdığımın yanında çalıştım ve 2inci sınıfın ilk 2-3 ayı da devam ettim.Yaz boyunca çok şey öğrendim ancak sadece yaz boyunca...2inci sınıfta öğrendiğin bilgilerinle fazla yararlı olamıyorsun henüz üniversiteye gitmeyen bir lise öğrencisi olsan bile 1inci sınıf bilgilerinle onun yapacaklarından fazlasını yapamıyorsun çünkü sana ne yapman gerektiğini söylemeleri gerekiyor,bana öyle oldu herhangi bir bilgimi kullanmadım o zamana kadar ki öğrendiklerimden.Ama çok şey öğreniyorsun inan ki bu durum gurur ve güven veriyor ilerki yılların için.Ben 2inci sınıfın 2 ayında devam ettim çünkü bıraktım çünkü aktif eğitimimin yıl boyunca olduğumuz 6 sınavının ilk sınavından 30 küsürlü bir not aldım ve ipin ucunu kaçırdığım için sınıfımı bütte geçebildim.Bu yüzden bence de acele etme eğer zorunlu bir durum içinde değilsen.Sanırım staji için en ideal zaman 3üncü sınıfı 4üncü sınıfa bağlayan yaz boyunca çalışmak olacaktır. Saygılar...
Old 10-10-2006, 19:58   #11
hukukcu_gurhan

selam arkadasım bende 9 eylül ünv.hukukta okuyorum 2. sınıftayım ama okulumuz eğitim sistemi aktif eğitim oldugu için yapmak istediğin staj ı okul sürecinde yapmak istiyorsan böyle bir sey yapmanı tavsiye etmem çünkü cok yorulursun artı hersey alt üst olur karıstırırsın ama okul tatile girdiğinde yapmak istiyorsan bu cok etkili olurki ben bunu yaptım ve basardım sende yapabilirsin staj yapabilecek avukat konusuna gelince ise alsancak taki baro ya gittiginde elaman ve stajyer arayan avukat ların listesi bulunuyor orda istedğini alabilirsin simdiden kolay gelsin ...

not: yaz tatilinde yapman senin için daha iyi olur...
Old 07-12-2006, 20:38   #12
ncnc

Koç Üniversites, hukuk birinci sınıf ogrencisiyim. Ben de yazın staj yapmak ya da çalışmak istiyorum(İstanbul'da). Sadece bu yıl öğrendiklerimin yeterli olmayacağını biliyorum ama en azında işlerin nasıl yürüdğünü görmem açısından faydalı olacağını düşünüyorum. Bana yardımcı olabilecek olan olursa nurgul__cakir@hotmail.com adresiden ulaşabilirsiniz. Tesekkur ederim
Old 05-05-2009, 22:44   #14
shinemu

Yeditepe Üniversitesi Hukuk fakültesinde tam burslu olarak 2. sınıf öğrencisiyim. Yaz tatilinde kendimi geliştirmek ve uygulama hakkında bilgi edinmek için İzmirde bir hukuk bürosunda çalışmak istiyorum. Fakültede alınan dersler hep teoride (her ne kadar pratik çalışmalar yapılsa da) Uygulama bambaşka bunu çok iyi biliyorum..Hukuk altyapılı iyi derecede ingilizce biliyorum ve bu bilgilerimi de kullanabileceğim , disiplinli ve gerçekten farklı dallarla hizmet veren bir hukuk bürosunda yaz döneminde kısa süreli de olsa staj yapmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

email : sinemtop@hotmail.com
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi