Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tehdit hakaret iftira

Konuyu Kilitleyin
Old 05-03-2014, 10:21   #1
sema sagır

Varsayılan tehdit hakaret iftira

LUTFEN yardım edın. merhâba ben 4 yıl önce esımın eziyet aılemle görüştürmeme sureklı olarak aldatması yuzunden boşandım ve şu anda unıversıte okuyorum fakat o kışı tarafından sureklı okula gıderken yolumu çıkıp her turlu hakaretı ıftırayı atmakta tum aileme arkadaslarıma ulaşıp benim kotu yolda olduğumu söyleyerek iftira attıyor bu yuzden hakaret olum tehdıdı ve iftiradan 11 dava açtım bana KORUMA KARARI verıldı ama maddı durumu ıyı oldugu ıçın sadece para cezası verılıyor o kısıde mahkeme cıkısında yıne herseyı yapmaya devam edıyor 4 yıldır ben tek olarak asla dısarı cıkamıyorum yada kızımla 4 yıldır kızımın elini tutup dışarıya gezmeye cıkamıyorum ben ne kadar kızıma yansıtmak istemesemde sureklı olay yasattıgı ıçın kızımda etkileniyor okula gıderken anne babam birşey yaparsa koruma polısını ara diye arkamdan bagırıyor 4 yıldır ben hıç kımseyle görüşemıyorum hıç bır şekılde dısarı cıkamıyorum hıç bır sosyal hakkımı kullanamıyorum 4 duvar arasında yasamaktan psıkolojım tamamen bozuldu artık dayanacak gucum kalmadı yalvarırım yardım edın
Old 06-03-2014, 14:37   #2
yeditepelişehir

Yapabileceğiniz şey eski eşinizin size yönelik suç içeren eylemlerini şikayet etmekten vazgeçmemek. Her seferinde erteleme ya da hükmün açıklanmasının geri bırakılması veya cezaların paraya çevrilmesi söz konusu değil. Tabiri caizse belli süreler boyunca uslu durması karşılığında hapse girmekten kurtuluyor. Anlatımınıza göre sürekli yeni suçlar işlediği için hapse girmesi mümkün. Şartları oluşmuşsa zaten mahkemeler eski eşinizin bu durumunu ceza aldığı diğer mahkemelere ihbar etmekle yükümlü. Teknik ayrıntıya çok girmeden yazdım. Bir meslektaşımıza bizzat başvurursanız sizin için daha faydalı olur.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi