Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

cumartesi için müzik

Yanıt
Old 26-05-2007, 16:23   #1
Yücel Kocabaş

Varsayılan cumartesi için müzik

Biraz da müzik,
Beğeninize sunarım.
http://muzik.gslportal.org/
Old 26-05-2007, 20:38   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Teşekkürler. Gerçekten güzel parçalar var..

Georges BRASSENS - I harikaymış
Old 26-05-2007, 21:24   #4
halit pamuk

Çok teşekkür ederim.

Özellikle Eleni Karaındrou'yu bir dinleyin derimerler ya,tadından yenmiyor!

Özellikle sonsuzluk ve birgün
Old 26-05-2007, 23:57   #5
Armağan Konyalı

_________Sayın Yücel Kocabaş'a teşekkür

Her gün yeniden aşık olurum
Ya bir kadına ya da sadece adına
Bu cumartesi Eleni çıktı şansıma.

Ege’nin sarhoş dalgaları
Piyanoda su damlaları
Olağanüstü mavi
Ve ağdaki balıkların hüznü
Aşık etti beni Karaindrou'ya

Her gün yeniden aşık olurum
Ya bir kadına ya da sadece adına
Bu cumartesi müziği çıktı şansıma
Old 27-05-2007, 15:08   #6
Av.H.Sancar KARACA

Olumlu

Sayın Kocabaş'a bir teşekkür de benden, doyulmayan ezgiler için.
Bu kadarını bir arada bulamazdık ki.
Hafız Burhan merhum da benim ilk sıram.
......
Haa. Cumartesi için demişsiniz, dinlemek için mi, indirmek için mi cumartesi gününü bekleyelim Tekrar teşekkürler.
Old 27-05-2007, 18:33   #7
Armağan Konyalı

Sayın Av.H.Sancar Karaca

Siz istediğiniz zaman indirir, dinlersiniz. ‘Cumartesi’ bu güzelliğin Üretim Tarihi. Gündüz güzeli gibi… Güz gülleri gibi.. Yücel Bey’in müziği..

Saygılarımla
Old 27-05-2007, 19:16   #8
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan korayad
Çok teşekkür ederim.

Özellikle Eleni Karaındrou'yu bir dinleyin derimerler ya,tadından yenmiyor!

Özellikle sonsuzluk ve birgün

Sevgili korayad,

Size güvendim, inandım hukuka inandığım gibi,
Ne güzeldi bir Cumartesi günü, akşamda, baharda, çiçekte
Masada Rakı..
Ne güzeldi sessizlik...
Ne vardı sanki içmek sonsuzlukta,
Ne gereği vardı Eleniye, Karaındroya...
Şimdi korkuyorum üstad,
Müzikle içmek adına,
Rakıya ayıp edip, o korkunç uğultunun esaretiyle,
Uzodan tattığım için...
Uzanıp yattığım için!

Teşekkürler.
Old 27-05-2007, 20:36   #9
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Varsayılan Sesler, ezgiler, çağrışımlar

Loreena McKennitt'i ilk kez dinlediğimde , okyanusun içinde yüzen bir balık-kadın olduğu çağrışımı yaratmıştı bende. Sözlerini anlamadığım parçalarının, yalnızca duyabildiğim ezgisi ve duyabildiğime inandığım söyleyenin sesi ve tınısı, kendisi için yaşamayan, yaşamını başkalarının varoluş öykülerine adamış bir ölümsüz etkisi yaratmıştı üzerimde. Okyanusun içinde size eşlik eden, yüzeyinde ve derinliğinde yaşayan, hep orada olan ve her daim bilen, bir gerçek üstü ses.

Bazen yaşamlarımız eni konu çağrışımlar üzerinde yükseliyor diye düşünüyorum. Hatırlamakta zorlandığımız , hatta bazen hiç anımsamadığımız, yalnızca nasıl oluyorsa bize eşlik eden bir ses beliriyor dimağımızda sanki, bazen öyle yüksek oluyor ki tınısı, sizi çekip götürüyor kendisiyle birlik.

Belki de sesler ya da çağrışımlar da değildir yaşamı sürükleyen, bazen al aşağı edip, yeniden inşa ediveren. Ece Temelkuran'ın bir yazısında andığı gibi, iç suların akmayışıdır belki, akıntıyla seyir değiştirmemize, yaşamlarımızı yeniden inşa etmemize neden olan.

Buket Uzuner Ayvalık'ta bir söyleşiye katıldığında, uzun uzun anlattıklarının arasında , sair söylemlerini unutup, niyeyse belleğimde yer eden, hangi ressama ait olduğunu söylediğini şu an hatırlayamadığım bir tabloya dair anlatımıydı. Öykülerinin birinde bir kahramanının, bir tabloya olan anlamsız korkusundan sözediyordu. Önünden ne zaman geçse, görmemek için insanüstü çaba sarfettiği. Baktığında anlayamadığı ve başedemeyeceğini sandığı ürkütücü bir duyguyla karşılaştığı... O tablodan, o ürkütücü duygudan uzak kalmak, karşılaşmamak için sarfettiği insan üstü çabadan söz ediyordu. Nihayetinde öykünün kahramanı, yaşamının tüm dramının , o tablonun kendisinde yarattığı korkuyla yüzleşmemeye çalışmaktan vazgeçmesiyle sona ereceğini anlıyordu. (Tablonun hangisi olduğunu anımsamamam ne ayıp. Yalnız bir adamın, boş sayılabilecek, bir pencere, bir karyola ve bir tabureden ibaret bir odada, taburede oturduğu bir tablo... Belki siz anımsarsınız, yazarın kahramanında oluşan ve bilahare yüzleştiği korku, yazarın aktarımıyla aydınlandığımız üzere, çoğumuza hiç yabancı gelmeyecek, yalnızlık korkusu idi.)

Eleni Karaindrou'da da Loreena'ya benzer bir ses var. Yaşanan anı madde temelinden koparıp, içselliğe sürükleme yeteneği. İnsana, tüm giyinmişliklerinden arındırıp, kendini anımsatan bir ses.

Zaman zaman iyi gelir

Saygılarımla...
Old 30-05-2007, 17:19   #10
ParanoidAndroid

Varsayılan Eleni Karaindrou

Alıntı:
Yazan korayad
sonsuzluk ve birgün

Eternty and a day:

cok severim, o kadar sarkı arasında farkedebilmişsiniz, ne güzel..

Sn. Yücel Kocabaş teşekkürler paylaşımınız için..
Old 31-05-2007, 18:22   #11
Av.Sabriye Dursun

Mutlu Teşekkürler...

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Loreena McKennitt'i ilk kez dinlediğimde , okyanusun içinde yüzen bir balık-kadın olduğu çağrışımı yaratmıştı bende. Sözlerini anlamadığım parçalarının, yalnızca duyabildiğim ezgisi ve duyabildiğime inandığım söyleyenin sesi ve tınısı, kendisi için yaşamayan, yaşamını başkalarının varoluş öykülerine adamış bir ölümsüz etkisi yaratmıştı üzerimde. Okyanusun içinde size eşlik eden, yüzeyinde ve derinliğinde yaşayan, hep orada olan ve her daim bilen, bir gerçek üstü ses.

Bazen yaşamlarımız eni konu çağrışımlar üzerinde yükseliyor diye düşünüyorum. Hatırlamakta zorlandığımız , hatta bazen hiç anımsamadığımız, yalnızca nasıl oluyorsa bize eşlik eden bir ses beliriyor dimağımızda sanki, bazen öyle yüksek oluyor ki tınısı, sizi çekip götürüyor kendisiyle birlik.

Belki de sesler ya da çağrışımlar da değildir yaşamı sürükleyen, bazen al aşağı edip, yeniden inşa ediveren. Ece Temelkuran'ın bir yazısında andığı gibi, iç suların akmayışıdır belki, akıntıyla seyir değiştirmemize, yaşamlarımızı yeniden inşa etmemize neden olan.

Buket Uzuner Ayvalık'ta bir söyleşiye katıldığında, uzun uzun anlattıklarının arasında , sair söylemlerini unutup, niyeyse belleğimde yer eden, hangi ressama ait olduğunu söylediğini şu an hatırlayamadığım bir tabloya dair anlatımıydı. Öykülerinin birinde bir kahramanının, bir tabloya olan anlamsız korkusundan sözediyordu. Önünden ne zaman geçse, görmemek için insanüstü çaba sarfettiği. Baktığında anlayamadığı ve başedemeyeceğini sandığı ürkütücü bir duyguyla karşılaştığı... O tablodan, o ürkütücü duygudan uzak kalmak, karşılaşmamak için sarfettiği insan üstü çabadan söz ediyordu. Nihayetinde öykünün kahramanı, yaşamının tüm dramının , o tablonun kendisinde yarattığı korkuyla yüzleşmemeye çalışmaktan vazgeçmesiyle sona ereceğini anlıyordu. (Tablonun hangisi olduğunu anımsamamam ne ayıp. Yalnız bir adamın, boş sayılabilecek, bir pencere, bir karyola ve bir tabureden ibaret bir odada, taburede oturduğu bir tablo... Belki siz anımsarsınız, yazarın kahramanında oluşan ve bilahare yüzleştiği korku, yazarın aktarımıyla aydınlandığımız üzere, çoğumuza hiç yabancı gelmeyecek, yalnızlık korkusu idi.)

Eleni Karaindrou'da da Loreena'ya benzer bir ses var. Yaşanan anı madde temelinden koparıp, içselliğe sürükleme yeteneği. İnsana, tüm giyinmişliklerinden arındırıp, kendini anımsatan bir ses.

Zaman zaman iyi gelir

Saygılarımla...

Öylesine güzel akıcı ve akılcı bir üslup kullandınız ki birden okuyuverdim.Teşekkürler.Size bir şiirimle yanıt vermek istiyorum.
Ne zaman bir sıkıntı duysam arkasında yalnızlık/Bunalmak ,boğulmak hep aynı sebepten/Bıktım artık!...
Old 02-06-2007, 17:51   #12
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Öylesine güzel akıcı ve akılcı bir üslup kullandınız ki birden okuyuverdim

O bir şair, şair... herhalde öyle yazacak.
Old 02-06-2007, 20:34   #13
_NALAN_

İlhan İrem O bENİM Gözüpek Yalınızlığım...
Old 02-06-2007, 21:18   #14
Av.Sabriye Dursun

Varsayılan Çaykovski'nin keman konçertosu harika

Alıntı:
Yazan Yücel Kocabaş
Biraz da müzik,
Beğeninize sunarım.
http://muzik.gslportal.org/

Özellikle,Çaykovski'nin keman konçertosu beni 1967 lere götürdü.Çok teşekkürler ...Bir de paganininin re major konçertosu olsaydı çok mutlu olurdum.Özellikle İtzhak Perlman'dan elinize geçtiğinde göndermenizi istesem zahmet olurmu?
Old 03-06-2007, 21:59   #15
Yücel Kocabaş

Kimimiz duygulandık, kimimiz hüzünlendik,kimimiz anılarımıza döndük.
Foruma yapılan ziyaretler ,verilen olumlu tepkiler ve edebi değeri olan yazılar için ; tüm arkadaşlara Teşekkür ediyorum.
Yoğun çalışmaları arasında kendilerini bir anda olsa mutlu hissetmelerinde yardımcı olabild
iysek bizde bundan sevinç ve mutluluk duyuyoruz.

Gerçekten böylesine geniş bir müzik yelpazesi içinde beğeni toplayacak yapıtları bir araya getirenleri de kutlamak gerek. Böylesine güzel proğramlara rastlarsak,elbette ki, paylaşmaya gayret edeceğiz.

Paganini için
( Sabriye Dursun) un dileklerine katılıyom.
Belki bir gün sanal alemde Paganini’ ye daha geniş kapsamlı rastlarlarsak , (Re Majör Keman Konçertosunun ) bir bölümünü buraya alabilir veya kendisine gönderebiliriz.

Şimdilik ayakkabı uymazsa terlik verelim gibi olmazsa;
Paganini’nin Caprice no. 5 ; Caprice no.24 ; D Major Keman Konçertosu gibi yapıtları ve İtzhak Perlman’ın başka eserlerin icrasının video kayıtları için http://www.youtube.com adresinin müzik kategorisi bölümünü örneğin ; http://www.youtube.com/watch?v=Dagrn_9V4jE adresini salık verebilirim.
(Nalan) ın sevdiği ( o benim gözüpek yalnızlığım ) içinde
;http://www.youtube.com/watch?v=2hAX3_P1jUY adresini gösterebilirim.

Hoşca kalın.
Sevgiyle kalın .

Old 04-06-2007, 11:31   #16
Av.Sabriye Dursun

Çok teşekkürler...1965 li yıllarda her hafta Şan sinema sında klasik batı müziği konserlerine gidenleriniz hatırlayacaktır.Orada dünyanın bir çok ünlü virtüozları yine ünlü kompozitörlerin eserlerini çalarlardı.Hatta Konservatuardan mezun nice genç te konkur sınavı verir solistlik ünvanını kazanırdı.Ben bunların çoğuna gider dimağ yorgunluğumun bir anda yok olduğunu hisseder dim.Hele konkur sınavları, heyecanını size yansıtan genç sanatçıların muhteşem konserleri idi.Biz bu sayede müzik bilgilerimizi ve zevklerimizi geliştirirdik.Şimdilerde o kadar çok alternatif var ki hangi konuya hangi yoğunlukta ilgi gösterebileceğimi şaşırmış durumdayım.Hele internet bütün bildiklerimizi küçümser gibi devede kulak haline getirdi"Şunu biliyoruz" diyebilecek hevesimiz kalmadı.Ama aynı dili konuşan arkadaşlarla bulunmaktan mutluyum.Sevgiler saygılar...
Old 04-06-2007, 11:42   #17
ege

bende kendi adıma buraya katkıda bulunan arkadaşlara "teşekkür ediyorum".
Old 14-06-2007, 15:34   #18
Jeanne D'arc

Aryalar için teşekkürler!
Old 15-06-2007, 18:11   #19
Jeanne D'arc

Aşık Veysel için de teşekkürler!
Old 17-07-2007, 16:49   #20
Jeanne D'arc

Hammamizade İsmail Dede Efendi Ferahfezâ Baş Taksim için de teşekkürler!

Old 15-04-2008, 14:21   #21
Av.Ayşe Özdemir

Sn.Kocabaş...
Bu güzel parçaların her birisi için ayrı ayrı teşekkürler..
Dinlediğim bir çok eserin burada olması elbette ilgimin esas nedenleriniden..Ellerinize sağlık...
Sağlıcakla kalın...
Old 16-05-2008, 08:05   #22
Av.Sabriye Dursun

Sevgili Av.Engin Özoğul'dan bugün aldığım doğum günü iletisi beni çok mutlu etti.Ayrıca THS sinden de gelen aynı iletiye çok teşekkürler.Keşke hepimizin doğum günlerini birlikte kutlayabilsek.Sevgi,ilgi ve dayanışma şimdilerde en iyi terapi.Sizleri çok özledim en kısa zamanda birlikte olma dileği ile sevgiler saygılar...Trabzon kültür derneğinde çok iyi horon gurubu var ben de içlerindeyim.İlgi duyanlara bir gösteri sunabiliriz.Sevgiler,saygılar...
Old 16-05-2008, 11:02   #23
Av.Sabriye Dursun

Sevgili Avukat arkadaşım Şehper Ferda DEMİREL ,Esas sizin sanatçı kişiliğinizle siteye ne kadar renk kattığınızı söylemek isterim.Duygusal yapınız hiç eksilmeden artarak büyüsün.En büyük kazanç dostluklar edinilerek sağlanır.Yalnızlık bazan istemeden katlandığımız bir durumdur.Ben öyle zamanlarda çok duygusallaşır hatta şiir yazmaya bulaşırım.

SIĞINIRCASINA YATAĞIMA,
AKŞAMLARI BİR YATIŞIM VAR...
YENİLMİŞLER GİBİ İÇİMDEKİ EFKAR.
SAĞ YANIMA YATAR,
AYAKLARIMI TOPLAR,
KÜÇÜLDÜKÇE KÜÇÜLÜRÜM...
KORKU ENDİŞE GÜVENSİZLİK !...
BENİ KÜÇÜCÜK BİR ÇOCUK YAPAR.
YALNIZLIĞIMIZ SESSİZLİĞİNDEN UYKUM KAÇAR,
AKLIMDAN ŞİİRLER YAZAR SABAH UNUTURUM.
AH !...NE GÜZELDİR SABAHLAR....

AV.SABRİYE DURSUN
Old 30-05-2008, 15:21   #24
avde

Avuçlarım Kanıyor - İzel

Avuçlarımda tuttuğum sevgiydi sadece
Öyle kokmadan, incitmeden birşeyleri
Anısına o up uzun selvi ağaçlarımı
Kaderci gibi bir mezar taşınım

Anlamıyla duygularım ölüyor
Ölüme sözüm yok
Sadece avuçlarım kanıyor

Öyle bir duygu bu
Öyle bir kalp ki bu
Öyle bir aşk ki bu
Avuçlarım kanıyor

Dur demiyor ki kimse bu karanlık yazıya
Çıkıp da biri devirmiyor ki
Anısına o up uzun selvi ağaçlarımı
Kaderci gibi bir mezar taşınım

Anlamıyla duygularım ölüyor
Ölüme sözüm yok
Sadece avuçlarım kanıyor

Öyle bir duygu bu
Öyle bir kalp ki bu
Öyle bir aşk ki bu
Avuçlarım kanıyor
Old 30-05-2008, 15:40   #25
üye8180

Sevil de sevme
Ağlama ağlat
Yoksa zehrolur
Bu tatlı hayat...

Not: Şu dönemde hayat felsefemi özetleyen bir şarkı.
Old 30-05-2008, 17:12   #26
Av.Sabriye Dursun

Sayın Avde'ye duygu yüklü şiiri için teşekkürler.En içli duyguları daha çok,acıları yaşayanlar hisseder.Sevgili Av.Neslihan kardeşimize bu bağlamda hak veriyorum.Belliki birilerinden çok çekmiş. Her iki arkadaşıma da hem teşekkür eder hem de acıları bal etmenin bir yolunu bulmalarını dilerim.Ben hala arıyorum...Sevgiler saygılar...
Old 30-05-2008, 17:23   #27
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Sabriye Dursun
Trabzon kültür derneğinde çok iyi horon gurubu var ben de içlerindeyim.

Sabriye hanım, yanlış okumadıysam yaş 69 ve horon ... Kırkbir kere maşallah.

Ölmüşüz de ağlayanımız yok.
Old 30-05-2008, 17:35   #28
cLaW

Alıntı:
Yazan Atasagun
Sabriye hanım, yanlış okumadıysam yaş 69 ve horon..

İnsanlar yaşadıkça değil , yaşamadıkça yaşlanırlar...
Old 30-05-2008, 19:21   #29
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan cLaW
İnsanlar, yaşamadıkça yaşlanır...

Bu sözü beğendim, atasözü gibi olmuş
Old 31-05-2008, 08:48   #30
Av.Sabriye Dursun

Sayın Av.Şehper Demirel,
"zayıfların kini,dostlukları kadar tehlikeli değildir"sözünü aynen ben de benimsiyorum."Silginiz kaleminizden önce bitiyorsa, yanlışınız çok demektir". (Anonim) öz deyişi için hep birlikte düşünelim derim. Sayın Claw ve Atasagun'a "siz de horon oynayın yaşlanmayın"diyerek hepinize örnek olmak istiyorum. teşekkürler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi