Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

engele ses ver

Yanıt
Old 16-02-2012, 14:31   #1
Av.Nur Hayat BURAN

Varsayılan engele ses ver

"İstanbul'da 3 Temmuz 2006 tarihinde geçirdiği trafik kazasının ardından tekerlekli sandalyeye mahkum olan balet Memet Sefa Öztürk, şiir kitabı yayınladı.
Geçirdiği kazadan sonra bir süre uzak kaldığı sahnelere gösterdiği yaşam azmiyle tekrar dönüş yapan ve hala İstanbul Devlet Opera ve Balesi sözleşmeli sanatçısı olan Memet Sefa Öztürk, 15 yıldır yazdığı şiirleri 'Düşlerle Dans' adlı kitabı ile edebiyat severlerle buluşturacak. Mersin'de koreograf Mehmet Balkan'ın sahneye koyduğu İlişkiler Balesi'nde tekerlekli sandalyesi ile sahneye çıkan Öztürk, kitabında 15 yıldır yazdığı 80 şiirine yer verdi.

Öztürk, 17 yaşından bu yana şiir yazdığını belirtti. Öztürk, "Ben bu şiirleri pek çok duygu hali ile yazdım. Bu duygular hayatın bana yaşattığı pek çok şeyi içeriyor. Aşk, ayrılık, kavuşma, ölüm, doymak bilmeyen beklentilerimiz, yani aslında hayatlarımızın bizlere yaşattığı pek çok duyguyu kaleme aldım. Aktif olarak hala dans edişim ve dansçı kimliğim yanında, aynı zamanda kuvvetli bir şair yazar kimliğim olduğuna inandığım için yılların bana yazdırdığı şiirlerimi insanlarla paylaşmak istedim" diye konuştu.

Öztürk'ün kitabı, bugün tüm D&R ve kitapevlerinde satışa sunulacak."Güncel - 25 Ocak 2012 14:15

Yukarıdaki habere konu şahsı, bugün sabah Star TV'de Celal Pir ile Jülide Ateş'in konuğu olarak izledim. En ağır engelin görme engeli olduğunu söyledi kendisi. Şiirlerini görme engellilerle de paylaşmak istediğini, bu konuda çalışmalarının olduğunu iletti.

Buradan hareketle mevzuatın seslendirilmesi projemizin bir görme engelliye gerçekten çok şey katabileceğini bir kez daha anladım. Keşke daha çok katılım sağlayabilsek....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03678799 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.