Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Kullanımı Püf Noktaları Sitemizin ve Forumumuzun Kullanımına Dair Püf noktaları ve Yardım Konuları

Forum Mesajlarında Alıntı Nasıl Yapılır?

Yanıt
Old 05-06-2009, 13:25   #181
Av.Arzu Erkan

Yaşasın yaptım. çok teşekkürler
Alıntı:
Yazan av.arzu erkan
bakalım yaptım mı?
yardımlarınız için.
Old 07-06-2009, 15:40   #182
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Av.Arzu Erkan
Yaşasın yaptım. çok teşekkürler yardımlarınız için.

Evet, olmuş ))

100 ths puanını hak ettiniz
Old 17-07-2009, 15:54   #184
Av.Suat Ergin

[quote=av.dodonova][quote]
deneme 1

2 hakkınız kaldı. Şifreniz bloke edilecek.
Old 17-07-2009, 15:57   #185
KARİNE

hiç alıntı yapma ihtiyacı hissetmedim ondan zorlanıyorum suat bey biraz daha detaylı incelemem gerekiyor
Old 17-07-2009, 15:59   #186
KARİNE

Alıntı:
2 hakkınız kaldı. Şifreniz bloke edilecek
.
Old 17-07-2009, 15:59   #187
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av.dodonova
hiç alıntı yapma ihtiyacı hissetmedim ondan zorlanıyorum suat bey biraz daha detaylı incelemem gerekiyor

Benim bu mesajımın "sağ alt köşesinde" "Yanıtlayın" tuşu var. Onu tıklayıp, cevap yazın. Ki şifreniz bloke edilmesin.
Old 17-07-2009, 16:03   #189
KARİNE

QUOTE]Olacak inşallah.[/quote] sonunda başardım mı
Old 17-07-2009, 16:06   #192
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av.dodonova
kullanma talimatına uygun hareket ediyorum ama

Kullanma talimatına uymuyorsunuz. Cevap vereceğiniz mesajın sağ alt köşesindeki " yanıtlayın"tuşuna tıklasanız mesele hallolacak.
Old 23-03-2010, 14:01   #195
krizantem

[quote]
En pratik yöntem. Alıntı yapılacak yeri mouse ile seçili hale getirip, kopyala yapıştırla getirin. Yapıştırdığınız alıntıyı yeniden seçili hale getirin. Yazdığınız mesajda Yukarıda en sağda bulunan karikatürlerdeki konuşma balonuna benzeyen butona basın. Bu kadar basit.. quote'ler otomatik olarak yazılınca, ilkinin yanına
Alıntı:
Yazan Alıntı yapılan kişi adı
Deneme
Alıntı:

En pratik yöntem. Alıntı yapılacak yeri mouse ile seçili hale getirip, kopyala yapıştırla getirin. Yapıştırdığınız alıntıyı yeniden seçili hale getirin. Yazdığınız mesajda Yukarıda en sağda bulunan karikatürlerdeki konuşma balonuna benzeyen butona basın. Bu kadar basit.. quote'ler otomatik olarak yazılınca, ilkinin yanına [quote=Ali]
Old 27-03-2010, 16:43   #196
Levent Cirit

Alıntı:
Yazan kimbilirkim
deneme 1-2
mesajınız cok kısa diyor sadece alıntı göndermeye kalkınca
Old 26-04-2010, 09:40   #197
Av. Bulut

Alıntı:
En pratik yöntem. Alıntı yapılacak yeri mouse ile seçili hale getirip, kopyala yapıştırla getirin. Yapıştırdığınız alıntıyı yeniden seçili hale getirin. Yazdığınız mesajda Yukarıda en sağda bulunan karikatürlerdeki konuşma balonuna benzeyen butona basın. Bu kadar basit.. quote'ler otomatik olarak yazılınca, ilkinin yanına [quote=ay sıkıldım]
oldu mu ki
Old 26-04-2010, 09:43   #198
Av. Bulut

Alıntı:
krizantem
En pratik yöntem. Alıntı yapılacak yeri mouse ile seçili hale getirip, kopyala yapıştırla getirin. Yapıştırdığınız alıntıyı yeniden seçili hale getirin. Yazdığınız mesajda Yukarıda en sağda bulunan karikatürlerdeki konuşma balonuna benzeyen butona basın. Bu kadar basit.. quote'ler otomatik olarak yazılınca, ilkinin yanına

Oldu galiba
Old 05-07-2010, 15:02   #199
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Kullanma talimatına uymuyorsunuz. Cevap vereceğiniz mesajın sağ alt köşesindeki " yanıtlayın"tuşuna tıklasanız mesele hallolacak.

192. mesaj da anladım,

yanıtlayın butonuna basmam gerektiği anlaşılmıyor ki
Old 05-07-2010, 16:23   #200
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
192. mesaj da anladım,

Anlaşılmıyorsa, nasıl anladınız da alıntıladınız?
Old 05-07-2010, 18:32   #201
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Anlaşılmıyorsa, nasıl anladınız da alıntıladınız?

Bu bir itiraftır,

Bu forum konusunu birçok defa okudum,

Forum alanlarında abartısız her cevap yazdığımda alıntı kısmına "yazan" kelimesini ekleyemiyordum.

diyebilirim ki bunu 100 kez denemişimdir. baktım olmayacak şu şekilde cevap vermeye başlamıştım:

Alıntı:
Alıntı:
yazan kişi
buraya cevabımı yazıyordum

sonra ki denemelerimde = işareti koyuyordum, olmuyordu, quote=ad-soyad yapıyordum, yine olmuyordu

Bir soruya cevap vermek 10 dk. sürüyorsa bununla uğraşmak için 15 dk. veriyordum.

Bugün böyle olmaz dedim ve ilk defa tek tek konuyu okudum, 192. mesajda "yanıtlayın" tuşuna tıklayınız yazınızı görünce durumu farkettim.

Ben bugüne kadar yazılarımı aşağıda bulunan mesaj bölümüne yazıyordum ve hatta yanıtlayın butonun gereksiz olduğunu düşünyordum hiç denemediğim halde...

Ben böyle başarılardan mutlu olmazdım zira uzun süren bir becerisizlik tecrübesinin sonucu olacaktı,

ama nedense şimdi mutluyum

Kolay Gelsin...
Old 08-09-2010, 23:55   #202
b.kişi2

Varsayılan Sayın Konyalı,

Alıntı:

Alıntı yapacağınız metni kopyalayıp, kendi mesajınıza yapıştırın. Sonra üzerini farenin sol tuşuna basılı tutarak işaretleyin. İşaretleme bitince farenin sol tuşunu bırakın.

Alntı önerinizi deniyorum. Teşekkür eder, iyi Bayramlar dilerim...
Old 13-01-2011, 01:21   #203
av.mithat

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
192. mesaj da anladım,

Dur bakalım ben kaçıncı denemede çözeceğim
Old 21-12-2011, 17:10   #205
BurcuYıldırım

Alıntı:
En pratik yöntem. Alıntı yapılacak yeri mouse ile seçili hale getirip, kopyala yapıştırla getirin.

evet denemeye devam...
Old 28-01-2013, 11:24   #206
yakubu38

Alıntı:
Yazan deniyorum
teşekkürler
Oldu mu yani şimdi
Old 01-02-2013, 15:41   #207
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan yakubu38
Oldu mu yani şimdi

Bu soruya cevap vermek zor!

İsmi silip, "deniyorum" yazmayıp, Sayın Deniyorum'un mesajını alıntıladıysanız oldu...
Old 21-08-2014, 13:26   #208
neziha

Mutlu bende ilk defa denemek istedim

oldu mu acaba
Alıntı:
Yazan BurcuYıldırım

evet denemeye devam...
Old 10-09-2017, 18:23   #209
muratsadioğlu

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sayın Sadioğlu,

Sizin alıntı yapmayı öğrenmeniz çok iyi olmuş. Çünkü genellikle forumlarda soru-cevap şeklinde katkıda bulunmaktasınız.

Ben de ufak bir yardımda bulunayım. Bir üyenin mesajının tamamına yanıt vermek isterseniz, o üyenin mesajının sağ altında "Yanıtlayın" butonu bulunmaktadır. O butona tıkladığınızda, üyenin mesajını yazacağınız bölümün hemen üstünde göreceksiniz. Mesajın bir bölümüne yanıt vereceksiniz, gereksiz bölümlerini silebilirsiniz. Böylece Sayın Admin'den benim yediğim fırçayı yemezsiniz.

Alıntı yapmayı öğrenmişsiniz ama, yeni okuyan üyeler için tekrar yazalım. Mesajın alıntı yapılacak kısmı tarandıktan sonra (O kısım mavi renge bürünecek), farenin sağ tuşuna basıyoruz. "Kopyala" yı tıklıyoruz. Sonra yukarıdaki "Konuşma Balonu"nu tıklıyoruz. Şöyle bir şey karşımıza çıkacak;

İyi akşamlar Suat Üstadım.
Yedi yıl sonra sitede gezinirken selamlayayım istedim.
Selam ve saygılarımla.
Old 12-09-2017, 17:45   #210
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan muratsadioğlu
İyi akşamlar Suat Üstadım.
Yedi yıl sonra sitede gezinirken selamlayayım istedim.
Selam ve saygılarımla.

İyi akşamlar Üstadım. Aleykümselam. 7 yıl olmuş mu, yahu? Umarım iyisinizdir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi