Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kahdem Ziyaretçi Defteri

Yanıt
Old 06-01-2010, 21:15   #31
Konuk ay

Olumsuz çaresiz insanlara çare oluyorsunuz

avukatım oluncaya kadar kendimi en çaresiz insan olarak görüyordum.avukatım olunca huzura erdim.fakat iş maddiyata gelince avukatsız kalan o kadar çok insan varki.sizlerin bu çaresiz insanlara çareler ürettiğnizi görmek beni çok mutlu etti.avukatım olmasına ve boşanma sürecinin sonlarına doğru yol almaktayken bile siz müthiş insanların başka insanlara tavsiyelerini satır satır okuyorum.sizlerden çok şey öğreniyorum.sizler çsresiz insanların klavuzlarısınız
Old 09-01-2010, 20:16   #32
Konuk ay

Olumsuz sizin iyiliğiniz için en etkin mücadeleyi avukatlar verir.

eşim beni ve kızımı başka bir kadın için terk etti.ona bana dönmesi için hiç yalvarmadım.eşim boçanma davası açınca hemen bir avukatla anlaştım karşılıklı boşanma davası açtım.diğer kadınla hiç muhatap olmadım.aile büyüklerinden kimseyi barış elçisi olarak göndermedim.avukatım bütün haklarımı istiyor.ben sadece emeğime üzüldüm.eşim saf kötülüktü.hakim bana ve kızıma nafaka bağladı.şimdilerde ise kızım eşimin kıymetlisi oldu.samimiyetsiz bir insanı hayatımdan çıkarma mücadelesi veriyorum.sizin için en iyi tavsiyeleri uzmanlar verir.kimseye değil avukatlara inanın ve güvenin.
Old 10-01-2010, 18:46   #33
Konuk

Varsayılan bu sitede 2 olay beni şaşırttı

Bazı hukuki konularda araştırma yapmak üzere girdiğim internette sitenize rastladım.
Sorumu sormak için hamle yapınca fark ettim ki herhangi bir üyelik talep edilmedi ve hemen sorumu yazıp gönderebildim ki bu ilk ve sevindirici kısımdı...
Ertesi gün tekrar siteye girdim bir baktım ki soruma cevap gelmiş,çok şaşırtıcı ve sevindirici ikinci güzel olay da buydu...ne diyeyim derdimi dinleyip yorumlayan,vakit ayıran siz hukukçuların olması beni ziyadesiyle memnun etti.Ne kadar teşekkür etsem azdır...
Benim gibi daha birçok madur kadınında cevap aradığı çok sorular var...lütfen devam edin,aydınlatın hepimizi.Saygılarımla...
Old 26-02-2010, 19:28   #34
Konuk

Dikkat eziliyoruz

ben fransada yasayan kurt bi bayanim yaklasik 10 yildir kendimden 20 yas buyuk biriyle evli kaldim bu sure zarfinda cekmedigim iskence hakaret kalmadi ama kadin susmali konusmamali peki den ezilen hep bizler olduk beni dovdu ve sokaga atti iki cocugumla devlete sigindim bir eve gectim cevremdeki insalar bana yardim ettiler ama esim herkesi tehdit etti ve cevremde birtek kisi kalmadi herkes korkuyor yabanci dilim fazla iyi degil gerekli yerlere kendim gidip durumumu anlatmiyorum esim bosanma davasi acmami kendine yediremedi ve sagdan soldan silah soruyor beni oldurcekmis ne olacak bu kadinlarin hali ve ben bugun trde kotu yola dusen caresiz kadinlari cok iyi anliyorum kadinlar eziliyor onlar hakli olsada haksiz durumuna dusebiliyorlar cunku kadin susuyor ben olumude goze aldim donmiyecem ama caresizde degilim desem yalan olur kadinlara en iyi kadinlar sahip cikabilir bitsin artik bu yapilan iskenceler
Old 10-03-2010, 00:55   #35
Konuk

Varsayılan boşanmalarda çocuğun ihmali

sevgili arkadaşlar 2005 yılında evlendim bir tane oğlum var geçen sene çok kötü olaylar yaşadım eşimden şiddet gördüm kolumda dikiş elimde dikiş vardı eşimi dışarı attım ailem geldi hastaneye gittik sonra da polise rapor aldım bu arad eşim ve ailesi barışmak için sürekli geliyorlardı ben boşanmak istiyordum ama yemekten içmekten kesilmiş idim 1 haftada 4 kilo verdim en çokta oğlumu düşünüyordum baabsız kalmak onu nasıl etkiler başka çocuklara özenecek diye kahroluyordum ben boşanmak istiyorum dedim eşimde tamam aç davayı dedi ama yapamadım nitekim eşim 1 hafta sonra ağlıyarak geldi ben çok kötüyüm psikolojim bozuldu eve geri dönmek istiyorum affet falan ben daha fazla şansımı zorlamak istemedim inat ta etmedim gururda etmedim eşimle barıştık ama açtığım davadan da vaz geçmedim eşim şimdi 5 yıl içinde herhangi bir suça karşırsa hem siciline işlicek hemde büyük bir miktarda para cezası ödüyecek gözü korktu yani anlıyacağınız zaten o süre zarfında evlilikte 10 yılı devirmiş oluyoruz ondan sonra Allah kerim diyeceğim o ki sakın evinizi terk etmeyin annenizin evine gitmeyin
Old 22-03-2010, 12:19   #36
Konuk

Varsayılan Nihal

Sayın KAHDEM üyeleri sizlere çok teşekkür ederim. Bizim sorularımıza açıklayacı cevap verdiğiniz için. Çok teşekkür ederim ilginizden dolayı. Aklıma takılan bütün soruların yanıtını sizlerde buldum.

İyi günler dilerim
Old 15-08-2010, 22:53   #38
Konuk

Varsayılan Sitenizde neden psikolojik destek ve aile içi iletişim merkezleri olmasın?

Sayın yetkililer,
Kahdem alanındaki forumları sık sık takip ediyorum ve çoğu zaman ya yeni evlenmiş kişilerin boşanma davası açtığını;çocukların paylaşılma sorunları;maddi kaygılar....vs içerdiğini görüyorum ve pek çoğunda boşanma ya gerçekleşmiş ya da o süreç için adım atılmış.Malumunuzdur ki her geçen gün boşanmalar artmakta.Peki henüz boşanıp boşanmamaya karar veremeyenler için hukuki soru ve sorunlara geçmeden önce danışabilecekleri psikolojik destek merkezlerinin ya da aile danışma merkezlerinin il il birer listesini yayımlamanız belki insanların daha sağlıklı karar vermelerine yardımcı olabilir ve kim bilir belki birkaç aile parçalanmaz çocuklar arada kalıp madur olmaz...
Bu önerime kulak vermeniz dileğiyle,teşekkürler...
Old 20-08-2010, 16:26   #39
Konuk arife

Mutlu süper proje

ben 2 senedir mahkemelerdeyim ne yapmam gerektiğini avukatlara sormak istediğimde cevap bile vermiyolar beni sizin gibi bilgilendirselerdi eşimin karşısına daha bilinçli çıkardım allah hepinizden razı olsun . benim tek önerim piskolojik destekte olsa mükemmel olur çünkü zizlerde biliyorsunuzki benim gibi sıkıntıya düşen kadınlar korkak ,ürkek,cesaretlerini yitiren kadınlar ben bunları yazarken 2 yıldır ayrı olmama rağmen eşim benim danıştığım şeyleri okurmu diye tedirgin oluyorum.şimdi etrafımdaki sorunu olan arkadaşlarıma komşularıma KAHDEM mi söylüyorum çoooooooooooooooooooooook teşekkür ederim .
Old 21-08-2010, 10:48   #40
pheraea

Varsayılan teşekkürler .

gerçekten mükemmel bir web sitesi. varlığınızın daha uzun yıllar devam etmesini diliyorum.. hızlı, doğru ve eksiksiz cevaplarınız için ayrıca kendi adıma teşekkür ederim
Old 07-10-2010, 17:29   #41
Konuk

gönderdiğim sorunun yayınlanıp yayınlanmadığını takip edemiyorum. ayrıca herhangi bir linkide yok size haber veririz diye bir mesajda yok eposta adresimi bıraksam bana haber etseler ne güzel olurdu. şimdi o kadar özenle yazdığım soru nereye gitti ne zaman gelir hiç bilmeden siteye girip tek tek yazılanları kontrol etmek zorunda kalacağım
Old 16-10-2010, 07:38   #42
günaydın altınok

Varsayılan kadın hakları

türküyede her konu ele alınıyor neden erkek kız kardeşler arsındaki miras ele alınmıyor
Old 01-11-2010, 11:07   #43
Polis2010

Varsayılan Teşekkürler

Bilindiği üzere eğitim seviyesi ne olursa olsun kadınlarımız aile içi şiddet başta olmak üzere maruz bırakıldıkları birçok mağduriyet karşısında savunmasız kalmaktadırlar. Kadınlarımızı güçlendirmek ve mağduriyetlerini gidermek bilgi ve konu ile ilgili uzman kişilerin yardımı ile mümkün.
Sayın Habibe Hanım; Sitenizde yer alan konular ve hukukçularımızın verdikleri bilgileri sadece okumak bile bu mağduriyetlerin giderilmesi anlamında büyük bir adım. Böylesine hassas bir konuya göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı sizlere müteşekkiriz.
Her konuda özellikle her ne şekilde olursa olsun ( Fiziksel, psikolojik, ekonomik vs ) şiddete maruz kalan kadınlarımızın hiç çekinmeden polise yada bulundukları yerin adliyelerine giderek şikayetlerini yapmalarını özellikle belirtmeyi istiyorum. Aile düzeninin korunması için şiddeti kabul etmek tam tersine aile düzenini daha da yıkan ve birey için telafisi olmayacak sonuçlar verebiliyor.
Tekrar teşekkürler. Saygılarımla . . .
Old 08-12-2010, 11:34   #44
Polis2010

Varsayılan Teşekkür mesajı

Siteyi uzun zamandır takip etmekteyim. Toplumumuzda büyük bir sorun teşkil eden Aile İçi Şiddet konusuna gereken önem ve hassasiyeti göstererek, isimlerini, kendilerini tanımadıkları birçok kadına yardımlarını esirgemeyerek, mesleki tüm bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşan başta Sayın Av.Habibe YILMAZ KAYAR'a ve sitemizdeki tüm avukatlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca sitenin içeriği öylesine zengin ki aklınıza takılan en küçük bir soru işaretini dahi siteye yöneltilen soruları ve içeriği incelediğimiz zaman cevaplayabilmek büyük bir imkan . Tüm hukukçularımıza teşekkürler. . .
Old 08-12-2010, 23:48   #45
pluvia

Alıntı:
Yazan Konuk ay
avukatım oluncaya kadar kendimi en çaresiz insan olarak görüyordum.avukatım olunca huzura erdim.fakat iş maddiyata gelince avukatsız kalan o kadar çok insan varki.sizlerin bu çaresiz insanlara çareler ürettiğnizi görmek beni çok mutlu etti.avukatım olmasına ve boşanma sürecinin sonlarına doğru yol almaktayken bile siz müthiş insanların başka insanlara tavsiyelerini satır satır okuyorum.sizlerden çok şey öğreniyorum.sizler çsresiz insanların klavuzlarısınız

Old 08-12-2010, 23:51   #46
pluvia

Olumlu

Alıntı:
Yazan Konuk ay
zamanından eksiltip üzerine sabrını ekleyen,bilgisini bilgiye ihtiyacı olan insanlarla paylaşan ve bunuda hayatının bir parçası haline dönüştüren herkese en önemlisi gönlünü adayan bu gruba gönülden teşekkürler.insanlara,insanlığa nasıl büyük bir hizmet ettiğinizi ancak onların penceresinden kendinize baktığınız zaman anlayabilirsiniz.benim bir önerim olacak.kayda değer görürseniz çok sevineceğim.mesajlara yanıt veren hukukçu uzmanların yanısıra psikolojik destek amacıylada psikoloji alanında uzmanlarında sizler gibi mesajlara yanıt vermesi mükemmel olacaktır.tek eksiklik bence bu.bu imkanı verenlere teşekürrederim

Güzel mesajlarınız için çok teşekkür ederiz.

Ancak buradan psikolojik desteğin çok sağlıklı olbileceğini şahsen düşnmüyorum.

Zira çoğu zaman kendimize bile söylemekten çekinebileceğimiz birtakım konuları buradan hele de internet yoluyla yapmak ne derece yararlı olur?

Dahası psikoloji birebir temas gerektirir,bizim işimiz biraz daha teknik olduğu için internetten bu imkana sahibiz...

Saygılarımla,
Old 12-01-2011, 20:08   #47
S. Çavuşoğlu.

Varsayılan Sade-ce Hak

Merhabalar,
Sadece meraktan Sitenin içinde bir süre dolanırken "Tüm dünya'nın Hak, Hukuk,Adalet, kavramlarını unutmasını, bu kavramlara hiç bir yüzyıl da ihtiyaç duyulmamasını ne çok isterdim" diye düşündüm. Hak kavramlarının kadın, erkek, çocuk, vs diye ayrılması bile sanırım yeterince üzücü.
Elbetteki bunlara sizlerde katılıyorsunuzdur. sadece yazmadan edemedim. Bu sitede insanlara gösterdiğiniz yollar, verdiğiniz desteklerin o kişiler için önemi eminim çok büyüktür.Yaptıklarınız taktir edilir.
Site içerisinde okuduklarım, insanların çaresizliklerini yeterince ifade ediyor.
Gelecek yıllarda İnsan haklarının, hakkı ile yaşanmasını dilemek ve bunun için mücadele etmek her birimiz için bir görevdir.Sadece Sevgi ve Mutluluğun olduğu bir dünya dileyen, tesadüfen yolunuzun üzerinden geçen bir yolcudan Sevgiler...
Old 08-02-2011, 19:00   #48
Konuk

Kitap

cok guzel bır sıte ozellıkle bız kadınlar ıcın cogumuz calısamasakta evden en azından bılgı sahıbı oluyrz sızlerın sayesınde emegınıze saglık
Old 29-04-2011, 12:37   #49
Konuk lale

Varsayılan iyiki varsınız...

nafaka arttırım davamın bitiminde çaresiz kaldığımı sandığım bir anda bu grubu tesadüfen buldum ve kısa zmanda sorumun yanıtını aldım.umarım yakın zamanda kadının,çocuğun adının olduğu ve haklarının tam olarak korunduğu yasalarla bizleri aydınlatırsınız...
Old 29-04-2011, 20:44   #50
Konuk

Yardımlarınız ve emeğiniz için her birbinize çok ama çok tşk. ederim
Old 30-04-2011, 10:56   #51
Konuk

Varsayılan dayaga hayır!!!!!!

bu site sayesinde çok aydınlandım ve haklarımın bilincine vardım teşekkür ederim...eşinden dayak yemişsinde ne olmuş bi yerinimi kırmış?? diyen bir toplumda kadın olmak çok zor..eşimizin işkencelerine boyun eğmemek için illa öldürülmek yada sakat bırakılmakmı gerekiyor??herşeye katlanmalımı kadınlar?? hukuki anlamda pek çok kadına yol gösterdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum..
Old 24-05-2011, 19:25   #52
BİLGİ

Varsayılan teşekkür

iyiki varsınız diyorum

sayenizde okuyup dava ve icra takibim için bilgi ediniyorum
ve yapıyorum.çaresiz anımızda yetişiyorsunuz,saygılar
Old 08-07-2011, 13:23   #53
Konuk

Varsayılan kiminin parası kiminin duası

atalarımız ne demişse doğru demiştir bu siteyi açanlar bir çok kişinin duasını alıyor ne mutlu sizlere iyiki varsınız emeğinize yüreğinize sağlık ve sizin gibi herkesi böyle duyarlı olmaya davet ediyorum
Old 08-07-2011, 14:03   #54
kanatsız KUŞ

kadınların koruyucu melekleri iyiki varsınız hep var olun ve benim gibi çaresiz umudunu yitirmiş kadınlara ışıklı yol olun kanat çırpın rabbim sizlleri en sevdigi kullarından eylesin hep yanınızda ve yanımızda olsun başarılarınız daim olsun ALLAH yar ve yardımcınız olsun teşekkürler ALLAH razi olsun
Old 10-09-2011, 01:21   #55
Konuk

Olumlu

kutlarım böyle bir site oluşturanlara soru sordum inşallah yanıtta alırım alamasamda yüreğimi üzüntümü paylaşabildim çok sağolun.
Old 10-09-2011, 09:00   #56
Av. Engin EKİCİ

Mesleki faaliyetlerimiz izin verdiği sürece sizlere doğru ve hukuki yönlendirmelerde bulunmaktayız. Ülkemizde kadınların içinde bulundukları ve toplumun çoğunluğu ve kimi zaman kadınlar tarafından da maalesef kabul görmüş baskı odaklı anlayıştan kaynaklı ciddi mağduriyetlerin yaşanıyor olması, KAHDEM'in kuruluş ve yaşama felsefesini oluşturuyor.

Bu platform altında kadınlarımızın bir nebze olsun bilinçli hareket edebilmelerini sağlayıp yerinde yönlendirmelere bulunabiliyor, sorunların çözümüne katkı sunabiliyor, sizlerden övgü ve teşekkürler alabiliyor isek ne mutlu bize..
Old 30-09-2011, 18:51   #57
Mutsuz

Olumlu yürekten bir teşekkür...

Önce böyle bir sitenin varlığı için..

Sonra da biz kadınlara da değer ve destek verip ayrı bir yere koyduğunuz için....

Site kurucuları ve bu sitede bilgisini paylaşan değerli hukukçular; Sizlere minnettarız!

Yardıma ihtiyacı olanlara bıkmadan usanmadan sanal ortam dahilinde yetişmeye çalışıyor, değerli görüşlerinizle bilgi birikimlerinizi paylaşarak herkesi yönlendiriyor ve destek oluyorsunuz.

O kadar yardımcı oldunuz ki yol göstererek değerli fikirlerinizi ileterek.. Bu ülkede kadının da yeri olduğunu KAHDEMle daha iyi anladım.

Kuru ama "Yürekten" teşekkürlerimle ve "Gönülden" dualarımla, başarılarınız ve kazançlarınız daim olsun!
Old 03-01-2012, 13:29   #58
Konuk

bende çok beendim ama banada ardımcı olursanız sevinirim bende sorunumu azdım ama yazdıklarımı göremiyorum
Old 19-01-2012, 10:40   #59
Konuk

Varsayılan konu başlıklarını girip arama yapabilmek

konu başlıklarını girip arama yapabilmek için bir arama motoru yapabilirseniz.sorumuzun cevaplandırılan sorular arasında olup olmadığını anlayabilr,ona göre yeni soru sorabiliriz.

Hizmetlerinize çokçok teşekkürler.iyi ki varsınız.
Old 21-01-2012, 03:41   #60
piyapik

Varsayılan tecrübe ve bilgi sağlayan kahdem

evlenmeyi düşünenler için çok aydınlatıcı bir site. hayatta eş seçimi iş seçimi derler. eş seçimini çok iyi düşünmemi sağlayan site. hatta evlenmeyi düşünen arkadaşlarıma bu sitenin linklerini yollayabilirim daha sonra bu siteye yazmak zorunda kalmamaları için, bir kez daha düşünsünler diye. bu siteyi kötülemedim. evlenmeyi iyi düşünmek gerektiğini benimde bunu bu site sayesinde daha iyi anladığımı bana ne ne büyük (parayla satın alamayacağım) hayat tecrübesi sağladığını, hatta mahalle dedikodusu dinleyeceğime bu siteyi okuyarak hiç değilse bilgilenmemi de sağlar falan diye bu siteyi her türk bayanına önermek isterdim. keşke her yerde kahdemin reklamını yapabilseydim. yapılsaydı.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06239605 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.