Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

nafaka artışı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-04-2012, 22:46   #1
Konuk

Varsayılan nafaka artışı

eşim beni 1 aylık hamile iken bırakıp ilk eşine geri döndü boşanma davası açtı ve ben boşanmak istemiyorum dedim red kararı verildi şimdi o eski eşi ile birlikte yaşıyor ama bunu ispat edemiyorum sürekli adres değiştiriyor ve yalancı şahitler doğrultusunda birleşmediğini eski eşi ile birlikte yaşamadığını ileri sürüyor ne yapabilirim boşanma davasında tedbir nafasa olarak çoçuk ve benim için 100 er lira bağlandı bu nafakayı düzenli olarak ödüyor ama hiç artış yapmadıve çocuğunu hiç görmek istemiyor çocuğum 3 yaşına geldi ve babasını hiç tanımıyor ve ödediği 100 lira nafakadan başka hiç bir yardımı yok çocuk için. Yaklaşık dört yıldır ayrıyız nafakanın artmasını isteyebilir miyim ve bunu nasıl yapmalıyımyani bir dilekçe yazdıdırak adliyeye gitsem olur mu ve ben yinede boşanmak istemiyorum yine bir dava açarsa ben ne yapmalıyım
Old 08-04-2012, 18:36   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
eşim beni 1 aylık hamile iken bırakıp ilk eşine geri döndü boşanma davası açtı ve ben boşanmak istemiyorum dedim red kararı verildi şimdi o eski eşi ile birlikte yaşıyor ama bunu ispat edemiyorum sürekli adres değiştiriyor ve yalancı şahitler doğrultusunda birleşmediğini eski eşi ile birlikte yaşamadığını ileri sürüyor ne yapabilirim boşanma davasında tedbir nafasa olarak çoçuk ve benim için 100 er lira bağlandı bu nafakayı düzenli olarak ödüyor ama hiç artış yapmadıve çocuğunu hiç görmek istemiyor çocuğum 3 yaşına geldi ve babasını hiç tanımıyor ve ödediği 100 lira nafakadan başka hiç bir yardımı yok çocuk için. Yaklaşık dört yıldır ayrıyız nafakanın artmasını isteyebilir miyim ve bunu nasıl yapmalıyımyani bir dilekçe yazdıdırak adliyeye gitsem olur mu ve ben yinede boşanmak istemiyorum yine bir dava açarsa ben ne yapmalıyım

Dava red edilip kesinleştiyse, tedbir nafakası da kalkar.Ancak kocanız bu rakamı hala ödemeye devam ediyorsa sorun yok, demektir. Nafakayı az bulduğunuza göre, ayrı yaşamakta haklı olduğunuzu kanıtayacağınız ayrı bir nafaka davası açmalısınız. Eşiniz yeni bir dava açarsa, red ile sonuçlanan davadaki olaylara dayanamaz. Bu nedenle yeni sebepler ileri sürmesi lazım. Ancak ilk boşanma davasının kesinleşmesinden itibaren 3 yıl geçerse ve biraraya gelmezseniz, sebep ileri sürmesine gerek kalmadan boşanmaya karar verilir.

Yapacağınız en önemli şey, bir avukattan profesyonel destek alıp, hak kaybına uğramamaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi