Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

sadakat yükümlülüğü

Konuyu Kilitleyin
Old 18-04-2021, 11:51   #1
Konuk

Varsayılan sadakat yükümlülüğü

iyi günler
geçen sene açtığım boşanma davası reddedild.eşim bana şimdi sadakat yükümlülüğünden dava açıp maddi ve manavi tazminat istiyeceğim diyor. gerekce ise sadakat yükümlülüğü diyor .araştırma yaptığımda sadakat yükümlülüğü zina kapsamında gözüküyor .ben öyle bir şey yapmadım bunu eşimde biliyor .eşim yani davalı kocam bana sadakat yükümlüğü sadece zinadan oluşmaz kadının kocaya kocanında kadına karşı sorumlulukları vardır diyor bunlara dayanarak sana dava acacağım diyor.
sorum :

eşim bana sorumluluklarımı yerine getirmediğimden sadakat yükümlülüğünden dava açabilirmi ve maddi manevi tazminat isteyebilir mi
Old 18-04-2021, 17:54   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi günler
geçen sene açtığım boşanma davası reddedild.eşim bana şimdi sadakat yükümlülüğünden dava açıp maddi ve manavi tazminat istiyeceğim diyor. gerekce ise sadakat yükümlülüğü diyor .araştırma yaptığımda sadakat yükümlülüğü zina kapsamında gözüküyor .ben öyle bir şey yapmadım bunu eşimde biliyor .eşim yani davalı kocam bana sadakat yükümlüğü sadece zinadan oluşmaz kadının kocaya kocanında kadına karşı sorumlulukları vardır diyor bunlara dayanarak sana dava acacağım diyor.
sorum :

eşim bana sorumluluklarımı yerine getirmediğimden sadakat yükümlülüğünden dava açabilirmi ve maddi manevi tazminat isteyebilir mi
Sayın Katılımcı,

Boşanma davanız reddedildiğinden evlilik birliği ve tarafların birbirlerine karşı yükümlülükleri devam etmektedir. Sadakat yükümlülüğü de bunlardan bir tanesidir. Sadakat yükümlülüğü tarafların birbirini üçüncü bir kişi ile aldatmaması anlamına gelir.

Eşinizin veya sizin yeni sebeplere dayanarak her zaman dava açma hakkı bulunmaktadır. Bu davaların konusunu sizin açtığınız davadan sonra gelişen olaylar oluşturur. Bu süreçte kusurunuzun olduğunu ispat ederse boşanmayı sağlayabilir. Kusur ispat edilirse; maddi ve manevi tazminata da karar verilebilir.

Hangi sebeplerle boşanma davası açacağını net olarak yazmadığınızdan genel olarak açıklamada bulunmaktayım.

Bir dava ile karşılaşırsanız, bu davayı mutlaka bir avukatla birlikte takip ediniz. Hak ve zaman kaybı yaşamazsınız.

Saygılar,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi