Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tebligata cevap verme süresi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-04-2011, 17:26   #1
Konuk

Varsayılan tebligata cevap verme süresi

daha önce eşim evi terk etti başlığında belirttiğim gibi eşim boşanma davası açtı.
tebligatı muhtar 17 martta almış. cevap için 10 gün süresi varmış ve bu süre çoktan geçmiş durumda. ben hala avukat bulamadım. avukatlık ücretleri çok astronomik. ben x ilinde eşim y ilinde yaşıyor. sormak istediğim şu
ben davayı kabul ettiğim maddi manevi tazminat ve nafaka talebim olan bir cevap vermek istiyorum. bunu yapabilirmiyim? 10 gün geçmiş olması büyük bir problemmidir zira daha da zaman geçecek sanırım çünkü hala avukatım yok.
ayrıca davaya girmek zorundamıyım? ibulacağım avukatlar Y iline gitmenin sorun olduğunu söylüyor. ben y ilinden avukat nasıl bulabilirim?
Old 05-04-2011, 21:23   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
daha önce eşim evi terk etti başlığında belirttiğim gibi eşim boşanma davası açtı.
tebligatı muhtar 17 martta almış. cevap için 10 gün süresi varmış ve bu süre çoktan geçmiş durumda. ben hala avukat bulamadım. avukatlık ücretleri çok astronomik. ben x ilinde eşim y ilinde yaşıyor. sormak istediğim şu
ben davayı kabul ettiğim maddi manevi tazminat ve nafaka talebim olan bir cevap vermek istiyorum. bunu yapabilirmiyim? 10 gün geçmiş olması büyük bir problemmidir zira daha da zaman geçecek sanırım çünkü hala avukatım yok.
ayrıca davaya girmek zorundamıyım? ibulacağım avukatlar Y iline gitmenin sorun olduğunu söylüyor. ben y ilinden avukat nasıl bulabilirim?

Sayın konuk,
Boşanma davalarında maddi ve manevi tazminat ile nafaka talepleri dava sonuçlanana dek ileri sürülebilir. Bu açıdan 10 günlük cevap süresinin bu davalarda önemi yoktur.
Davanızı bir avukatla takip etmemek de size astronomik zararlar verebilir. Bu nedenle davanız için bir avukat arama kararınız doğrudur. Avukatınız varsa, çok istisnai durumlar dışında duruşmalara katılmanız gerekmez. Başka ildeki avukatların iletişim bilgilerine, o il barosunun internet sitesi ya da Türkiye Barolar Birliği internet sitesi ( http://www.barobirlik.org.tr ) aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi