Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Gizemli Tiyatro (zeka oyunu)

Yanıt
Old 25-05-2007, 16:29   #1
Av.Elvan Akkaya

Varsayılan Gizemli Tiyatro (zeka oyunu)

önce birinci linkte verilen ilk oyunu sonra ikinci oyunu oynayın.adım adım cinayetleri çözeceksiniz. ben halen çözemedim.ama iyi ilerleme kaydettim.
tam ekran oyna butonuna tıklarsanız daha çok zevk alırsınız.
bu arada sesi açmayı unutmayın

iyi eğlenceler...

http://www.oyunmemo.com/gizemli_tiyatro_oyunu.html

http://www.oyunmemo.com/gizemli_tiyatro_oyunu_2.html
Old 28-05-2007, 11:53   #3
Ayşegül Kanat

Alıntı:
Yazan elvann
eee...
kimse oynamadı mı arkadaşlar? (((((

Denedim ama oynayamadım.
Old 28-05-2007, 12:14   #4
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan elvann
önce birinci linkte verilen ilk oyunu sonra ikinci oyunu oynayın.adım adım cinayetleri çözeceksiniz. ben halen çözemedim.ama iyi ilerleme kaydettim.
tam ekran oyna butonuna tıklarsanız daha çok zevk alırsınız.
bu arada sesi açmayı unutmayın

iyi eğlenceler...

http://www.oyunmemo.com/gizemli_tiyatro_oyunu.html

http://www.oyunmemo.com/gizemli_tiyatro_oyunu_2.html

Şamdanı, not kağıdını, anahtarı ve kriko gibi olan şeyleri buldum, diğer kapıyı açıp, o kırmızı gözlü heykelle de karşılaştım ama vakit istiyor epey Biraz ipucu verirseniz, akşam denemeye devam ederim
Old 28-05-2007, 12:22   #6
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Kanat,

Sağolun. Ama doğrusu bravoluk bir durum yok. Bu tür oyunların tek esprisi bulduğunuz her şeyi tıklamanız Bulduklarınızı da yeri geldiğinde üzerine götürüp bırakmanız (Mesela daha önce aldığınız anahtarı açılmayan kapının üzerine mouse ile sürüklemeniz). Yalnız bu oyunda süre de önemli anladığım kadarıyla, yoksa o korkunç şey her ne ise zarif prensesimizi belli sürede belli aşamayı geçemezseniz bulup öldürüyor!
Old 28-05-2007, 13:17   #7
Av.Elvan Akkaya

syn şehper;
tiyatro sahnesinde kırmızı okla gösterilen bir yer var.
oraya gittiğinizde sahnede belli ışıklar yanıyor.
not kağıdında doğru ışığı yak gibi bir şey yazıyordu.şalter kollarını tek tek açarak hangisinin hangi ışığı yaktığını bulacaksınız.sonra kırmızı gözlü heykel size istediğiniz yolu gösterecek
Old 28-05-2007, 13:19   #8
Av.Elvan Akkaya

Alıntı:
Yazan Ayşegül Kanat
Bravo! Ben yalnızca merdivenden inebildim. =))

ayşegül hanım siz de sanırım 2.oyundan bahsediyorsunuz.
içki içen adamın sandığı işinize yarayacak.üzerine tıklayıp alın.ama sandıktan önce içki şişesine tıklamanız gerekecek..

hadiii
çözüm bekliyorum sayın meslektaşlarım.ben de oyunun sonuna gelemedim hala
Old 28-05-2007, 21:33   #9
tuval2310

ben ılk oyunu bıtırdım sıra ıkıncı oyunda...
Old 29-05-2007, 14:25   #11
Av.Elvan Akkaya

Alıntı:
Yazan tuval2310
ben ılk oyunu bıtırdım sıra ıkıncı oyunda...

syn tuval2310 çok rica etsem özel mesajla yer altında nasıl devam ettiğinizi yollarmısınız.
günlerdir uğraşıyorum fıtık oldum walla
Old 29-05-2007, 14:30   #12
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Anahtarla krikoyu nerden buldun kanki?

Adım adım anahtar :

ilk odadan çıkıp merdivenlerden üst kata ulaştığında o odada gördüğün kovaya tıklıyorsun, aşağı ölü bir adam düşüyor, cebine tıklıyorsun, anahtar o adamın cebinde

Kriko da, alt katta, daha önce açılmayan, anahtarla açacağın malzeme odasında, içeride, sağda.

Neticeden haberdar et

Ben bütün ışıkları yaktım, arada sigorta atmasına benzer cızırtılar çıktı ama hiç bir ışık doğru değildi, yoksa önemli olan sigortayı attırmadan doğru ışığı tıklamakta mı?

Sayın tuval2310,

Siz elvan hanıma bakmayın, mesajınız aleni olsun lütfen

Saygılarımla...
Old 29-05-2007, 14:38   #13
ecesaka

ilk oyunu açamadım bir türlü... sanırım yüklenmedi. 2. oyunda da pek başarılı olduğumu söyleyemem bakalım akşam eve gidince bir daha deneyeyim...

Odadan kaçış oyunlarına benziyor bu oyun... Hazır sözü geçmişken, ilgilenenler için bir sürü odadan kaçış oyununun bulunduğu bir link vereyim bende

http://www.gamershood.com/list.php?id=17&p=1
Old 29-05-2007, 15:32   #14
ISIL YILMAZ

Hepsini buldum bir anda Ama, yeraltından çıkamadım ben de. Basıyorum kapılara, tavan iniyor, bizim kız sıkışıyor

Yeraltından çıkan biri bu konuya el atabilir mi acaba?

Alıntı:
Ben bütün ışıkları yaktım, arada sigorta atmasına benzer cızırtılar çıktı ama hiç bir ışık doğru değildi, yoksa önemli olan sigortayı attırmadan doğru ışığı tıklamakta mı?

bütün ışıklar kırmızı gözlü heykeli göstermeli ve üç ışıktan fazla yakarsan sigorta atıyor, inip ana sigortayı tekrar kaldırmak zorunda kalıyorsun.
Old 29-05-2007, 15:36   #15
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
bütün ışıklar kırmızı gözlü heykeli göstermeli ve üç ışıktan fazla yakarsan sigorta atıyor, inip ana sigortayı tekrar kaldırmak zorunda kalıyorsun.

)))))))))))

İpucuna gerek yok, sen yarım saati bulmaz çıkarırsın kadını yer altından
Old 29-05-2007, 16:06   #16
ISIL YILMAZ

Yahu, kağıdı okuyorum, orada bir şifre var, kuzey-güney-doğu-batı işaretleri ile ilgili sanırım, kapıları çevir çevir dur olmuyo

Yapıştı elime.
Old 29-05-2007, 16:29   #17
Av.Elvan Akkaya

beni de fıtık ettiği için oyun, anca beraber kanca beraber dedim. sayın meslektaşlarımla birlikte fıtık olalım.ama tuval2310 dan hala yanıt gelmedi.yer altından nasıl çıkacağız????
Old 29-05-2007, 17:13   #18
Seyda

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Adım adım anahtar :

ilk odadan çıkıp merdivenlerden üst kata ulaştığında o odada gördüğün kovaya tıklıyorsun, aşağı ölü bir adam düşüyor, cebine tıklıyorsun, anahtar o adamın cebinde

Kriko da, alt katta, daha önce açılmayan, anahtarla açacağın malzeme odasında, içeride, sağda.

Neticeden haberdar et

Sayın tuval2310,

Siz elvan hanıma bakmayın, mesajınız aleni olsun lütfen

Saygılarımla...

Ben katılıyorum Şehper Hanım'a..Şalterlerden doğru olanı bulamadım, dolayısıyla o kırmızı gözlü heykel kırmızı kırmızı bakmaktan başka hiçbir

şey yapmıyor Tıkıldım kaldım, dünden beri kadını 100 defa öldürtmüşümdür herhalde Bu gıcık oyunu kim ve neden gönderdi yaa

Buna zeka oyunu demeseydik nasıl olurdu acaba, yani kendimi iyi hissetmiyorum da..
Old 29-05-2007, 18:38   #20
Jeanne D'arc

Elvan,

Ben de kızı kuyuya indiremedim bir türlü. Bakıp vazgeçiyor, niye ki? Korkak mı bu yahu?
Old 29-05-2007, 19:06   #21
ISIL YILMAZ

Jan, eline şamdanı ver bir de çakmağı o zaman iniyor ancak ))
Old 29-05-2007, 19:26   #22
Armağan Konyalı

Buzdolabını krikoyu kullanarak açın. Büyük cam tabakta zeytinyağlı dolmalar var. Tavsiye ederim.
Old 29-05-2007, 20:46   #23
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan elvann
doğru şalterler 2,4,6 seydacım
....

Alıntı:
ISIL YILMAZ
Alıntı:

Jan, eline şamdanı ver bir de çakmağı o zaman iniyor ancak ))

Dayanışma diye buna derim! Dizimden sonra kadını kurtaracağım
Old 29-05-2007, 20:55   #24
Seyda

Yok ben karar verdim beceriksizim Ya 2,4,6'yı yaktım olmuyor, bu canavar sevmedi beni..Bana neden yol göstermiyor, beni neden beğenmiyor
Old 29-05-2007, 20:57   #25
Av.Ateş

Alıntı:
Yazan Seyda
Yok ben karar verdim beceriksizim Ya 2,4,6'yı yaktım olmuyor, bu canavar sevmedi beni..Bana neden yol göstermiyor, beni neden beğenmiyor

Sanırım ben de beceriksizim.2,4,6 bana da hiçbir şey göstermiyor.Çıldıricim
Old 29-05-2007, 21:01   #26
Seyda

Birşey sorabilir miyim? 2,4 ve 6'yı aynı anda açınca 3 tane ışık yanıyor ama kırmızı gözlü adam bana bi yol göstermiyor..

2,4,6 yanlış şalter..Kimi kandırıyorsunuz siz bakiim)
Old 29-05-2007, 21:03   #27
Cest la vie

Isil sagolsun: 2,4, 9 dogru salterler.

Ben de su asagida uc ayri resmin anlattiklarini cozmeye calisiyorum ama olmuyor. Ortalarina basinca anca duvar asagiya iniyor. Neyse ama bir defa da olsa karanlik oldurmedi beni, ben duvari indirerek intihar ettim
Old 29-05-2007, 21:07   #28
tuval2310

oncelıkle gec cevap verdıgım ve sızlerıo merakta bıraktıgım ıcın ozur dılerım arkadaslar ben ıkıncı oyunu da bıtırdım gece ruyamda bıle oyunu oynadım o salterlerden once 9 u sonra 4 u sonra da 2 yı kaldırınca heykel yolu gosterıyor...
Old 29-05-2007, 21:07   #29
Seyda

Alıntı:
Yazan Ahu

Bana ne, bana ne küstüm oynamıyorum ..Sabahtan beri 2,4,6'yı ve diğerlerini deniyorum. Işıl'a alkışşşş....
Old 29-05-2007, 21:09   #30
Av.Ateş

Alıntı:
Yazan Ahu

2,4,9 oldu da ne oldu,ben bir şey görebildim mi?Hayır
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi