Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

mal paylaşımı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-04-2015, 13:43   #1
aydantek

Rahatsiz mal paylaşımı

26.06.2014 tarihinde eşimle evlendik eski eşi sürekli rahatsız ettiği için aramızda tartısmalar oldu bir müddet sonra iki tane daha eşi oldugunu imam nikahı kıyıp ayrıldığını duydum. Bir anlaşmalı boşanma protokolünü kendisine imzalattım. Üzerine araba vardı benim paramla almıştı onları. Devir verilecek diye yazdım. 06.04.2015 tarihli. Daha sonra bazı şeylerden vazgeçtiğini bir daha hata yapmayacagını düzeleceğini söyledi O an barıstık ama ertesi gün yine aynı seyleri yaptıgının farkına vardım. 20.04.2015 tarİhinde boşanma davası actım o eski tarihli yazıcıdan çıkardıgım anlaşmalı boşanma dilekçesi ve protokolü mahkemede geçerli olur mu araçların paylaşımı nasıl olur? Araçlar benim paramla alındı. Mağdur olur muyum? Teşekkürler
Old 22-04-2015, 14:02   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Evlilik birliği 1 yılını doldurmadığından anlaşmalı şekilde boşanamazsınız zaten.

Ancak, çekişmeli biçimde, eşinizin KUSURUNU ispat ederek boşanmanız mümkündür.

Araba evlilik birliği içinde eşinizin kazancı ile alındı ise, katılma payı alacağınız mevcuttur. Araba değerinin yarısı kadardır. Arabanın kendi şahsi paranız ile alındığını kanıtlar iseniz değer artış payı alacağınızı talep edebilirsiniz. Bu talepler ayrı bir dava yolu ile, boşanmanın kesinleşmesinden sonra talep edilebilirler.

Avukat desteği almadan hak kaybına uğramanız mümkündür. Detaylar için mutlaka bir avukattan doğrudan hukuki destek alınız.

Saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04235697 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.