Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Küçük Çocuklarım Var, Barınacak Yerim Yok, Ne Yapmalıyım?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-08-2010, 11:42   #1
Konuk

Varsayılan Küçük Çocuklarım Var, Barınacak Yerim Yok, Ne Yapmalıyım?

ben 1 sene evvel 2. defa eski eşimle evlendim ama şimdi yaslı bir amca ile evlenmek istiyorum bu amca 2 kızımı üstüne alacak kendisinin maaşşı onlara kalsın diye amca evli idi karısı kactı boşanma davası actılar ben sizden istedigim benim boşanma davam nasıl olur esim cezaevinde tutuklu 7 yıl aldı cocukları amca üzerine alabilirmi evlatlık bakanım yok sokaktayım bana lütfen yardım edin
Old 06-08-2010, 13:09   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Katılımcı,

Boşanma davası hakkında doğrudan bir avukattan destek almanızı öneriyoruz. Çocukların bir başka kişi tarafından evlat edinilmesi olanaklıdır. Evlat edinme dışında nüfus kaydında bir değişiklik yapılamaz. Evlat edinme için mahkemenin uygun görmesi gereklidir. Ayrıca üçüncü kişileri kandırmak amacıyla yapılan hukuksal işlemler geçersizdir.

Çocuklarınız için Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan yardım isteyebilirsiniz, istemelisiniz. Kurum onları barındırırsa sizin onları düzenli ziyaretiniz, ilgi ve sevgi göstermeniz çocuklarınız için daha iyi sonuçlar doğurabilir. Buna karşılık istenmeden yapılan evlilik birliği içinde yaşayan çocuklar, sağlıklı bir gelişme ortamı bulamayabilir.

Mutlaka bir avukattan destek almanızı, parasal gücünüz elverişli değilse bulunduğunuz yerdeki baronun adli yardım bürosuna başvurarak ücretsiz avukat atanmasını istemenizi öneriyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi