Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Neyi özlediniz?

Yanıt
Old 08-01-2008, 12:36   #1
Atahun

Varsayılan Neyi özlediniz?

Hayat pencerenizden dönüp de geçmişe baktığınızda, neyi özlediniz?
Old 11-01-2008, 11:29   #2
Atahun

Anlaşıldı, kimsenin geçmişe dönük bir şey özlediği yok. Bari kendim bir yanıt yazayım.

Ben, çocukluğumu özledim. Çocukluğumun bayramlarını, bayramlıklarını özledim. Ne olur ne olmaz diye yatarken yastığımın yanına koyduğum pantolonumu, ayakkabımı… Bayram namazı sonrası evde yaşadığımız kurban kesme telaşını, bayram heyecanını özledim. Ve sonrasında sabah kahvaltısına yetiştirilen annemin yaptığı bol soğanlı-domatesli-biberli-maydanozlu az sulu ciğer yahniyi…

Çocukluğumun dedelerini, ninelerini, amcalarını, yengelerini, dayılarını, teyzelerini özledim. Onların saf ve doğallığını… Sevginin, şefkatin, saygının, hoşgörünün daha belirgin olduğu o dönemi… Doğallığı özledim. Her şeyin olduğu gibi göründüğü, ama ben siyah-beyaz’ ı özledim.

Tereyağının gerçek tereyağı gibi koktuğu, domates-biber-salatalıktaki toprak kokusunu, dilek dilediğim akasyayı, gölgesinde uyuduğum kapımızın önündeki dut ağacını, koşuşturduğum ve kışın kardan kapanan köy yollarını, doğduğum köy evini özledim.

Özenerek yazdığım ve yapraklarının arasına gül koyduğum hatıra defterimi, gençliğimin aşk mektuplarını, bayramlarda koç, gül ve karanfilli, yılbaşılardaki kar manzaralı kartpostalları ve el yazısını özledim.

Hepsi bu kadar değil tabi. Kısacası, aklıma geldikçe ruhuma hükmedemediğim, gülümsediğim ve “ah keşke…” dediğim her şeyi.

Saygılarımla.
Old 11-01-2008, 18:39   #3
suskun_juliette

Ben ilkokul yıllarımı çok özledim..Kalemle tanışıklığım 2yaşımdayken olmuştu,ancak ilkokul birinci sınıfta sınıfa ilk girişimde beni saran o kurşun kalem ve tahta sıraların kokusunu asla unutmak istemem.Her sabah binbir zahmetle giyilen mavi önlükler,annemin ördüğü yakalıklar,o fakirliğe rağmen alınmış birkaç kalem başlığı,düz ve eğri çizgileri birleştirip harfleri sanki kendin keşfetmişçesine sevinmek ve mutlu olmak..Halen kurşun kalem kullanmaya özen gösteririm,kalemi açtıktan sonra kokusunu derin derin içime çekerim,bir şeyler öğrenmeye en aç olduğum zamanları yad etmek için..Her şeyin mümkün olduğunu düşündüğüm o yılları bir kurşun kalem ucunda yakalayabilmek için..
Old 11-01-2008, 22:42   #4
Av.Cengiz Aladağ

Geri verecekseniz eğer;
altıncı yaşımı,
ilk uçurtmamı,
Köşk apartmanındaki balkonu,
Doğan'la yürürken bulduğumuz kağıt beş lirayı,
yaptığım çadır tatillerini,
depremde yitirdiğim Hüseyin ve Nurcan'ı,
oğlumun son sekiz buçuk yılını
isterim.
Yeter.
Old 11-01-2008, 22:43   #5
av.sally

Ben büyümeyi hayal ettiğim zamanı özledim.Çünkü o vakitlar küçüktüm ya şimdi artık büyümeyi hayal edemiyorum çünkü büyüdüm...
Old 12-01-2008, 01:07   #7
Gülümse

Okulla gitmek için vapura bindiğim günleri...
Old 12-01-2008, 11:11   #9
Jaap

Alıntı:
Yazan slide
2004 yılının temmuz ayının 29.günü
ben de bir temmuz 29 u özlemiştim ama 2004 değil 2001 di... cafenin adı da eylül ya da ekim di.. papatyalar ahhhh papatyalar hep yalan söylediniz..
Old 12-01-2008, 11:38   #10
akdevrim

..Samsuna dağ köyüme gittim....İlk okulum yıkılmış,yerine daha büyük bir okul yapılmış...Anılarımı özledim orada...
akdevrim.12.01.2008.istanbul...
Old 12-01-2008, 14:10   #12
slide

Alıntı:
Yazan Jaap
ben de bir temmuz 29 u özlemiştim ama 2004 değil 2001 di... cafenin adı da eylül ya da ekim di.. papatyalar ahhhh papatyalar hep yalan söylediniz..
sizce sadece papatyalar mı yalan söyledi
Old 12-01-2008, 16:24   #13
üye8180

Mavi bir kabanım vardı bana çok yakışıyordu onu özledim, kaybolan kedim menekşeyi özledim, anneannemin yaptığı etli pilavı, kadayıfı özledim, dedemin ortancalarını özledim, kısa ve öz, geçmişte beni mutlu eden ne varsa özledim de özledim işte...
Old 12-01-2008, 17:52   #14
Armağan Konyalı

Geçmişimden yakınmam yok ama ben gelecek yazı özledim.

Yaz akşamlarında minik yelkenlimle suda oynayacağım. Gelecek yaz beni çocukluğuma götürecek; o minik yelkenli beni mutluluğa götürecek.

Gelecek yaza birkaç ay kaldı. Tutukluları "Allah kurtarsın."
Old 12-01-2008, 18:05   #15
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Özlemsizliği, yalnızca günü yaşamayı, "özlemeden" yaşamayı, yani çocukluğumu özledim. En iyisi onu güne/ana taşıyıp, hep çocuk kalmak
Old 12-01-2008, 18:50   #16
akdevrim

Dikkat

...Samsundan yeni döndüm...Sokaklarını arşınladım öğrencilik yıllarımı özledim..
Eski sinemalarının yerinde gökdelenler fışkırmış...Eski şehrimi özledim...Bütün şehir sanki mekanıkleşmiş...Duygusal Samsunumu özledim...Tanıdık cehrelere raslayamadım...yazık.....

akdevrim.12.01.2008.istanbul.
Old 14-01-2008, 15:58   #17
*sinequanon*

Öğrenci olmayı özledim.Meğer her şey ne kadar da kolaymış o zamanlar
Old 14-01-2008, 16:19   #18
Av.Nilay TOPRAK

Çocuk,hatta bebek olmayı,hiçbir sorumluluk taşımamayı,doyasıyaa gülmeyi,kendimi hiç büyümeyecekmişim gibi hissetmeyi özledim...
Old 14-01-2008, 17:21   #19
Viyola

Her yeni gelen günle geçmişi daha çok özlediğimi farkediyorum.

Çocukluğumu, okul yıllarımı, yitirdiklerimi...Geçmiş günlerimi özlüyorum
Old 15-01-2008, 00:00   #20
Gülümse

Çocukluğumda babamla birlikte Akademiye gitmeyi, yemek yemediğim zaman "mamalar ardından ağlar ama" diyen büyüklerimi, birlikte uzun yolculuklara çıkmayı ve zayıflar ile dolu karnelerimi özlüyorum.
Old 18-01-2008, 17:17   #21
peri kızı

Su sıralar en cok pijamalarımı giyip elimde kahvemle evde keyif yapmayı özledim.....hemde cok özledim
Old 18-01-2008, 20:20   #22
Opioid

az önce alıp verdiğim nefesi..
bilmem anlatabiliyor muyum..
Geçen herşeyi..
Saygılarımla..
Old 19-01-2008, 01:34   #23
Gülümse

Tüm ailemle beraber, bir yemek sofrasının çevresinde oturmayı özledim.
Old 19-01-2008, 15:49   #24
Hemocrania

aslında o kadar çok şey var ki özlediğim..ama en çok üniversite son sınıfta kaldığım apartmanı oradaki yaşantıyı özledim.bahçesinde hanımeli kokardı,karşıda gece 3 te taze simit,poaça bulacagınız fırın,semt pazarı haftada bir gün..neler neler..
Old 19-01-2008, 18:28   #25
nakil

1-uzaklara çalışmaya giden erkek kardeşimi özledim.
2-annemin eski sağlıklı günlerini özledim.
3-briç oynarken keyif aldığım anları özledim
4-terkos pasajında saatlerce gezmeyi uçuk şeyler almayı özledim.
5-tavukların horozların ortada dolaştığı salaş çay bahçesinde saatlerce tavla oynamayı özledim
Old 19-01-2008, 19:35   #26
Av.Didem Kutlu

sanırım okul anılarımı özledim...bir de mezun olduğumda fakültemi ve İstanbul'u çok özleyeceğim
Old 20-01-2008, 23:54   #27
Gülümse

Dut zamanı; Beşiktaş Balmumcu yokuşundan inerken dut yemeği özledim...
Old 25-01-2008, 13:19   #29
beyazbulut

Kışgünü sıcacık bir kafede çay içmeyi,uyku tulumunun içinde deniz kayalıkları döverken yıldızları seyredip kayan yıldızların ardından dilek tutmayı ve daha neleri neleri özledim.
Old 25-01-2008, 13:23   #30
Gülümse

Sevdiğim dostum, arkadaşım ya da hayat yoldaşım kim olursa, kimin vakti varsa, onunla bir vapura binmeyi ve deniz manzarası seyretmeyi özledim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi