Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Doktor ihmali

Yanıt
Old 12-09-2020, 19:49   #1
Konuk

Varsayılan Doktor ihmali

Merhabalar öncelikle 30 yasındayım önçaprazbagdan özel bir hastanede amelıyat oldum taburcu oldum ve 3 gün sonra yüksek ateş terleme kan tükürme şikayetleriyle devlet hastanesine gittim yapılan işlemlerde akcıgere pıhtı attıgı akcıger embolı hastalıgı teshısı koyuldu ve 14gun hastanede yattım çok kötü günler yaşadım psikolojik olarak yıprandım ve damar acılmadı kan sulandırıcı ılac verilerek taburcu edıldım ve suan ne kadar ılac kullanıcagım bellı degıl belkı omur boyu bile kullanabılırmısım nefes alırken zorluk cekıyorum baya sıkıntılı durumum yani hayatımada mal olabılırdı sonra ortopedi amelıyat oldugum doktora geldım dıkısler ıcın hocam dedım boyle boyle oldu amelıyat yuzunden oldugu ıspatlı oldugu halde reddetti davranısları degıstı ılgısız davranmaya basladı ortopedı amelıyatlarından sonra doktor kan sulandırıcı hapları yada varıs corapı vermesı gerekıyormus kan pıhtı rıskı ıcın ama bızım doktor hıcbırsey vermeden benı taburcu ettı ya benı bılgılendırseydı ben kendı cebımden gıder alırdım ılacı psıklojım alt ust oldu ve dava açmak istiyorum hukuk yolu varmıdır hocam? Tesekkur edıyorum
Old 27-01-2022, 11:51   #2
üye58149

Merhaba, doktor ihmali halinde madddi manevi tazminat haklarınız mevcuttur. Bu konuda kusurları oranında hastaneye veya doktora ya da doktorun sigortasına bu dava açılabilir. Dava sürecinde Adli Tıp Raporu marifetiyle doktorun kusuru belirlenmektedir. Ancak tıbbi anlamda hiçbir kusuru olmasa dahi mesajınıza göre doktorun bilgilendirme yükümlülüğünü açıkça ihlal ettiği görülüyor. Bu dava vb sağlık hukuku uyuşmazlıkları için hukuki destek almanızı öneririm, yoksa haklı iken haksız çıkma ihtimaliniz doğabilir. Sağlıklı günler dilerim.
Av. Ali Deniz Görhan
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi