Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

anlaşmalı boşanma ve çocuk kaçırma tehditi

Konuyu Kilitleyin
Old 19-03-2012, 22:44   #1
gökçen meleğim

Rahatsiz anlaşmalı boşanma ve çocuk kaçırma tehditi

merhaba.ben 2.5 yıllık evliyim 1.5 yaşında çocuğum var.eşimle 5 aydır ayrı yaşıyoruz.eşim beni kayınvalidemin evindeyken evden kovdu.sebebide eve neden geç geldin diye sormam.bana birkaç gün öncesinden kredi çektirmişti bende ayrılınca arabayı alıp satıp krediyi kapattım.evdeki eşyaların yarısını aldı.boşanmak istediğini söylüyor fakat davayı ben açayım diye baskı yapıyor.sonunda anlaşmalı boşanmaya karar verdi.fakat istediğim tazminatı vermeyeceğini söylüyor.beni çocuğu almakla tehdit ediyor.1 hafta boyunca çocuğun kendinde kalmasını istedi bende vermek istemiyorum geri getirmez diye.bir sürü arkadaş sitelerine kayıtlı ve uygunsuz fotoğrafı olan kadınlarla arkadaş.onu ekleyen bütün kadınlara numarasını veriyor.gece gündüz sokakta gezen içen bir adam ben buna nasıl çocuğu vereyim.telefonlarda bana hakaretler ediyor.sonrada kanıtın yok ben sana kötü birşey demedim tazminat alamazsın diyor.ne yapacağımı şaşırdım başıma bela oldu.davayı ben açsam ben suçlu duruma düşermiyim ki?bana yardım edin ne yapayım
Old 20-03-2012, 13:44   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan gökçen meleğim
merhaba.ben 2.5 yıllık evliyim 1.5 yaşında çocuğum var.eşimle 5 aydır ayrı yaşıyoruz.eşim beni kayınvalidemin evindeyken evden kovdu.sebebide eve neden geç geldin diye sormam.bana birkaç gün öncesinden kredi çektirmişti bende ayrılınca arabayı alıp satıp krediyi kapattım.evdeki eşyaların yarısını aldı.boşanmak istediğini söylüyor fakat davayı ben açayım diye baskı yapıyor.sonunda anlaşmalı boşanmaya karar verdi.fakat istediğim tazminatı vermeyeceğini söylüyor.beni çocuğu almakla tehdit ediyor.1 hafta boyunca çocuğun kendinde kalmasını istedi bende vermek istemiyorum geri getirmez diye.bir sürü arkadaş sitelerine kayıtlı ve uygunsuz fotoğrafı olan kadınlarla arkadaş.onu ekleyen bütün kadınlara numarasını veriyor.gece gündüz sokakta gezen içen bir adam ben buna nasıl çocuğu vereyim.telefonlarda bana hakaretler ediyor.sonrada kanıtın yok ben sana kötü birşey demedim tazminat alamazsın diyor.ne yapacağımı şaşırdım başıma bela oldu.davayı ben açsam ben suçlu duruma düşermiyim ki?bana yardım edin ne yapayım

Sayın konuk,
Boşanmak istiyorsanız, davanızda bu anlattıklarınızı kanıtlamanız yeterli olacaktır. 1,5 yaşındaki bir çocuk, annenin bakım ve şefkatine gereksinim duyacağı için velayetin size verilmesi büyük olasılıktır. Eşinizin hakaret ve sadakat yükümlülüğüne aykırı davranışları nedeni ile tazminat talep edebilirsiniz.
Tüm haklarınızı etkin bir biçimde kullanmak için davanızı mutlaka bir avukattan doğrudan hukuki yardım alarak açık takip ediniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi