Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Silahla Tehdit,Hakaret,Şantaj,Bilişim Suçları

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-02-2011, 15:23   #1
Alev Alp

Önemli Silahla Tehdit,Hakaret,Şantaj,Bilişim Suçları

Merhabalar
Ben bundan 6 ay önce birisiyle tanıştım,1aylık bir arkadaşlıktan sonra şahsın dengesiz haraketleri hakaretleri ve dövmesi sonucu ayrılmak istedim.Şahıs silah zoruyla zorla evime girdi beni çocuklarımı ve annemi ___'e götüreceğini ve onunla orada evleneceğimi aksi halde hepimizi öldüreceğini söyledi.Evimde silah sıktı ve çocuklarımın başına silah dayadı.Bir yolunu bulduk ve polise sığındık .Şahıs silahıyla beraber yakalandı.Sürekli ağlaması ve yalvarması sonucu polis,bir daha beni rahatsız etmeyeceği garantisi ile şahsı affetmemi söyledi ve bende şikayetimden vazgeçtim.Ama şahıs yaşadığı yer ____'e gidince baskıları daha da arttı.Haberim olmadan izinsiz çektiği resimlerimi internete koyacağını söyledi ve bana facebook sayfasından bir örneğini gönderdi.Benim yaşadığım yer küçük herkesin birbirini tanıdığı küçük bir kasaba gibi.Yine çalıştığım yer burada yaşayan insanların üye oldukları bir dernek ve yapılan faaliyetler sebebi ile haftada 200 -300 kişinin geldiği bir kurum ve bundan dolayı da beni çoğu kimse tanıyor. Rezil olmamk için birkaçkez ____'e gidip ona boyun eğdim,bu arada şahıs telefonumun içindeki sim kartımı alıp orada kayıtlı tüm arkadaşlarımı gece gündüz arayıp rahatsız ediyor.Tam 2.5 aydır ben ve arkadaşlarımın günün her saati aranıp küfüre ve tehdite maruz kalıyoruz bu hala devam ediyor. Bu konu ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum.Şahsın attığı küfür ve tehdit içerikli mesajlar yüzlerce kayıt edildi.Şahıs istediklerini yapmayınca resimlerimi internet sayfasında benim adıma açmış olduğu facebook sayfalarında yayınladı.Yine habersizce çekmiş olduğu bir videoyuda orada yayınladı.Memleketim facebook sayfalarında benim ve çocuklarımın ve annemin ismini belirterek benim fuhuş yaptığımı ve 80 yaşındaki bakıma muhtaç annemin beni pazarladığını yayınladı ,yine bu tür yayınları 15 yaşındaki ve 5 yaşındaki çocuklarımın okullarının facebook sayfalarına yine oturduğum yerdeki önemli kurum ve kuruluşun internet sayfalarına koydu resimlerim ve video ile birlikte.Benim uygunsuz resmimi profil resmi yapıp ismim ile açmış olduğu onlarca facebook sayfalarından erkeklerle benmişim gibi konuşup tabiri caizse beni fuhuşa sürüklemeye çalıştı.Yine bu safhalarda arkadaşlarımın işyeri adreslerini vererek buralarda fuhuş yapıldığını yazdı ve bunu okuyan ve bizmişiz gibi randevu verilen isnsanlar arkadaşlarımın işyerlerine ve benim iş yerime gelerek bizimle uygunsuz konuşmalar yaptılar.Bu sebepten iki arkadaşım işinden oldu.Çoğu eşinden korkan arkadaşım numaralarını değiştirdi,birkaçıda benimle beraber şikayetçi oldu.Şahıs asayiş polisi tarafından yakalandı suçunu ve yaptıklarını itiraf etmesine rağmen hakim serbest bıraktı.Yine aynı ağlamalar ve yalvarmalarla rahatsız etmeyeceğine ve birdaha yaşadığım yere gelmeyeceğine dair süzüne rağmen şahıs ____'e gittikten sonra rahatsızlıkları daha da devam etmeye başladı.Bu arada _____ gazetesine uygunsuz resmimle beraber manşet yapıldı.Şahsın araması sırasında çoğu arkadaşımın eşleri benimle görüşmelerini yasaklamıştı.Gazete haberinden sonra az sayıda bilinen bu olay etrafa yayıldı ve 12 yıldır çalıştığım işimde çıkmak zorunda kaldım.Savcı şahsın serbest bırakılmasına itiraz etti dosya B____ 3.ağır cezaya gitmiş sonucunu bekliyoruz bu arada şahısla 30 Martta silahla tehdit ve şantajdan dolayı mahkememiz var.Şahıs aramalarına tehditlerine küfürlerine hala devam ediyor.hayatımızı yaşanmaz hale getirdi.4 aydır bu dava ile uğraşıyorum.Maddi ve manevi olarak bittik.Çocuklarımın ve benim psikolojimiz serbest kalmasından dolayı daha da bozuldu.Çocuklarımla ölmeyi çok sık düşünür oldum.Şahıs beraberliğimiz sırasında bana çok borç yaptırdı.Şimdi işsizim iki çocuğum ve annemi baklakla yükümlüyüm,şahsın rezil etmesi sonucu evimi yeni taşımıştım buradaki ev sahibim de haberi görünce evini boşaltmamı söylüyor. Çok çaresizim arkadaşlarım arayıp sitem ediyorlar.Ne yapacağımı bilmiyorum,avukat tutacak güçtede değilim ne olur yardım edin bu adam ceza almayacak mı.?Gazete bu haberi yayınlamakta haklı mı?Gazeteye ve şahsa karşı maddi ve manevi tazminat davaları açabilir miyim? Olaydan sonra sadece gazetenin cezalandırılması için dava açtım.Cevaplarınıza acilen ihtiyacım var.
saygılarımla...
Old 18-02-2011, 17:11   #2
Av.Suna SOYDAŞ

En kısa zamanda bir avukattan hukuki yardım almanızı tavsiye ediyorum..Maddi durumunuz yetersiz ise bulunduğunuz yer Baro Başkanlığı'ndan hukuki yardım talep etme hakkınız bulunuyor.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi