Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

mağdur

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-09-2014, 12:37   #1
Konuk

Varsayılan mağdur

mrh,evlilik dışı çocukla ilgili size sormak istediğim konuda yardımcı olursanız sevinirim.
çocuğun babası anneyle zoraki ama sonra gönül rızasına ve aşka dönüşen bir ilişki yaşıyor (tabi kadın açısından aşka dönüyor) ve adam evli fakat kadına seninle evlenicem, mutlu değilim kelimeleri kullanıyor adamın kardeşleride abim eşini sevmiyor diyor ve kadın bu inaçla adama büsbütün aşık ve 3 ay sonunda kadın adamın yalanlarını anlayıp adamın kadını dövmesi üzerine mahkemede tecavüz davası açıyor bu davadan 4 ay sonra adam kadına ben seni çok özledim seni seviyorum herşey düzelecek diye kendine dönderiyor kadında kör kütük aşık ve adama dönüyor ve adamınn isteğiyle kadın davasını geri çekiyor ve bu şekilde kopuk ayrık 10 ay daha ilişki sürüyor ama kadın adamın aldatmalarından şüpheleniyor hatta birinde yakalıyor aaradan belli süre sonra tekrar barışıp bu şekilde bir ilişki yürütüyorlar. Bu arada kadın kendi ailesiyle kalıyor ve ailesi mütasıp denilecek böyle bir ilşkiye katiyen karşı olup kızlarını yok sayacak bir aile kadında bu durumdan endişeyle adama ev açmasını istiyor adamda kadına ev açıyor ve o evde 4 ay adamın gidip gelmesiyle yaşanan beraberliğin ardından kadın hamile kalıyor fakat adam bunu öğrenince aldırmak istiyor kadın istemiyor vel hasıl çocuğun doğmasına karar kılınıyor fakat kadının hamileliğinin 5.ayında adam kadını bırakıp 1 hafta kıbrısa tatile gidiyor ve kadın adamın başka bir kadınla tatile gittiğini öğrenip deliriyor ve sen uslanmayacan senden çocuk yapılmaz ben napıyorum diye çocuğu aldırtmayı istiyor ve çok kötü sürtüşmelerle kavgalarla adam biliyorsun almazlar kendin doktor bul aldır diyor kadın bir doktor buluyor ve doktor 25 bin para istiyor adam veriyor git aldır diyor kadın doktora gittiğinde doktor 3 gün burda kalcan evrak imzalıycan ve risklerin şunlar diye sayıyor kadın kanamadan masada kalma riskini öğrenince korkudan aldırmıyor ve adama aldıramadığını görüşmek istediğini söylüyor adamda git benim senle isim yok artık diye kadına mesaj atıp tellerine bakmıyor kadında biraz rahat bırakayım her zamanki halimiz siniri geçince beni arar diye bekliyor bu arada kadın ailesinden gizli ve karnı burnunda çalışamadığı için o arayana kadarda bu parayla geçinirim diyor fakat adam meğer 1 hafta tatile gittiği kadına aşık olmuş ve o tatilden 2 ay sonrada hoca nikahı kıymışlar sonra kadın da arayıp durunca hamile kadının bu nikah kıydığı kadına, eşine, ve adamın ailesine söylemesinden çekinerek kadınla ayda bir sanki herşey düzelecekmiş gibi görüşüp 7.ayındayken bile cinsel ilşkiye girip avutmuş taki kadın doğum sırasında adamın gelmeyip hastanede bırakması sonucu tüm gerçekleri adamın arkadaşlarından öğreniyor ve adamın kapısına dayanıyor ve adam güzelce kadını yine avutuyor kadında öyle aşık ki sürekli halen aşk mesajları, geri dön diye yalvarmalar eğer dönmezsen ailene söylerim diye tehdit edip aslında asla öyle birşey yapmayacak olmasına rağmen çocuğuyla kadını tek bırakmasın diye olur olmadık mesajlar atmış ve mağdem bırakıyon ya bizim güvencemizi alırsın ya çocuğunu üzerine alırsın yada babalık edersin tabi adam hiçbirini yapmayınca kadında babalık davası açıyor adam babalığı kabul etmeyip karşı avukatını devreye sokuyor bu arada adam çok zengin hatta kadına davayı açmadığı sürece aylık çocuğun parasını vereceğini ama açtığı takdirde kadının ve çocuğun ne olacağını düşünmeden zınlık koklatmayacağını söylüyor. Şimdi bu bahsettiğim kadın benim ve ben, adam çok zengin olduğu için bu davayı kazanmasından çok korkuyorum. çünkü benim çocuğumla ne gidecek bir yerim ne onu bırakıp çalışabilecek kimsem yok ve naparım bilemiyorum. lütfen siz söyleyin babalık davasını kaybedermiyim ve karşı taraf bana dava çektiğim mesajları kullnarak ilişki farklı boyuttaymış gibi gösterebilirmi
Old 23-09-2014, 21:48   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Alıntı:
adam çok zengin olduğu için bu davayı kazanmasından çok korkuyorum.
Babalık iddiası ancak DNA testi ile kanıtlanır ve kişinin parasıyla, mevkisiyle bilime ve adalete etki edememesi gerekir.
Alıntı:
karşı taraf bana dava çektiğim mesajları kullnarak ilişki farklı boyuttaymış gibi gösterebilirmi
Ortada doğmuş bir çocuk varken; biyolojik babalığa hükmedebilmek için, ilişkinin hangi boyutta olduğunun önemi yoktur.

Davanızı bir avukatla takip ediniz.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi