Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Stajyer avukatım değerli ustadlarimin fikirlerini talep ediyorum

Yanıt
Old 10-11-2021, 21:11   #1
avbeyza

Varsayılan Stajyer avukatım değerli ustadlarimin fikirlerini talep ediyorum

Öncelikle merhaba sevgili meslektaşlarım
Kafamı çok karıştıran ve birçok meslektaşıma aynı anda ulaşıp en kolay ve hızlı yoldan fikirlerini ogrenebilecegim platform burası olduğu için sizlerin değerli vaktinizi ayırarak bir kaç fikir beyanlarinizi isteyeceğim.

Öncelikle stajimin ilk 6 ayında bulunmakta ve haliyle yaninda çalışabileceğim ofis arayışındayim. İçime sönmeyen birkaç husus vardır ki görüştüğüm ve aklıma yatan 2 ofis vardır.
1. Ofisin patronu sadece belirli davalara bakmakta ve kendi staj zamanında ise çok iyi yerlerde çok iyi kişilerle çalışma imkanı bulmuş ve kendini bu yönde geliştirmiş daha sonra açtığı ofis ile sadece bu davalar ile işlerini devam ettirmektedir , evime oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Muvekkil porfoyu ise kurumsal olması neticesinde ofise gelip görüşmeler yapan değil mail üzerinden haberlesen bir ofistir. Staj sonunda bizim ofisimizde devam etmeni bekleriz demekteydi..

2. Ofis ise görüşmede açık açık stajyer bir avukattan daha çok çalışır , sana araştırma görevleri veririz , dilekce yazdiririz , stajyer avukat arkadaşlarınla oturduğunda ne kadar çok şey bildiğini bizim sayemizde gorursun staj sonunda seni çok iyi bir derece göndeririz gibi beyanlarda bulundu...

İşin açıkçası iki tarafta samimi olup olmadigi konusunda tereddütlerim var... Sizlerin bu iki ofis hususunda görüşlerinizi almak isterim...

Benim ne aradığım konusuna gelince deneyimsiz olduğum için acaba ilk ofis gibi belli bir davalar üzerinden kendimi geliştirmeli miyim ? (Aldıkları davalar benim ilgi alanım )
Yoksa 2. Ofis gibi hukuk davaları ağırlıkli sadece belli bir alana yoğunlaşmadan mi ilerlemeli , staj bittikten sonra ilgim olan dava alanlarindan birine ağırlık verilmeli...

Eğer sorduğum soruda kusur varsa affınıza sığınıyor, değerli görüşlerinizi merakla bekliyorum...
Old 11-11-2021, 09:11   #2
Av.Bülent AKÇADAĞ

Değerli meslektaşım,

Staj dönemini verimli geçirmen meslek yaşantında büyük önem sağlamaktadır. Bu nedenle ben olsam farklı alanlarda araştırma/dilekçe/makale yazdırabilecek büroda çalışırdım. Bunu diğer stajyerlerle otururken daha bilgili olduğunu kanıtlamak için değil de mesleki birikim için yapardım

Staj dönemini dolu dolu geçirdikten sonra (Zaten altı ay kalmış, göz açıp kapayıncaya dek bitecektir.) istediğin alanda yoğunlaşabilirsin.
Old 15-07-2022, 15:16   #3
üye58149

Meslektaşım merhabalar,
Sorduğunuz sorunun cevabı sizin ne istediğiniz ile ilgili. Eğer daha çok araştırma yapmak, kendinizi birden çok alanda geliştirmek istiyorsanız 2.ofis daha mantıklı görünüyor. Ancak ben bir alanda uzmanlaşayım, o şekilde devam edeyim derseniz 1. daha makul. Şunu da unutmamak gerek, stajda kimi zaman ofisler "staj bittiğinde beraber çalışalım" derler. Ancak bunun ne kadar gerçekçi olduğunu bilmek de size kalıyor. Başarılar diliyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi