Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

deniz hukuku .....

Old 06-09-2006, 22:07   #1
yargıç isa

Mesaj deniz hukuku .....

dokuz eylül hukuk fak. 2. sınıfa geçtim. Deniz hukuku okumak istiyorum. Önümde 3 senem var. nasıl değerlendirmeleyim, ne yapmalıyım, şimdiden bulduğum deniz hukuku kitaplarını okumaya başladım. İyimi yapıyorum yoksa zamanımı boşa mı harcıyorum. Orta seviyede ingilizcem var. İkinci yabancı dil şart mı?Hangi dil daha önemlidir? Lütfen bilgisi deneyimi olan biri yardım etsin, çok ihityacım var bide tavsiyeleri olan arkadaşlar deniz hukukçuluğu hakkında iyimidir - kötümüdür; lütfen yardım...

hukuk fakültesini bitirmiş yada deniz hukukçusu tanıdığı olanlardan bilgilerini rica ediyorum.

saygılarımla.

Old 07-09-2006, 00:07   #2
Av. Çetin

Bende sizin gibi istekliydim deniz hukukuna karşı, ben de 9 Eylül mezunuyum ve İzmir de yaşıyorum bulunduğum şehirde bu işin uzmanını buldum, randevu alıp görüşme talep ettip, ve gerçekten faydalı olacak bilgiler verdi, size tavsiyem bu işin uzmanıyla yüz yüze görüşmen, ben görüştüğümde bunun için uygun olmadığımı bir başka deyişle yeterli olmadığımı düşündüğüm için o görüşmeden sonra vazgeçtim bu sevdadan, kimbilir belki sen benim yaptığım gibi çabuk vazgeçmek yerine, mücadele edersin...
Old 07-09-2006, 10:24   #3
yargıç isa

sayın çetin

zahmet olmazsa, uzman kişinin size dediklerini özetleyebilirmisiniz. Çok mu zor? Ütopya gibi bişey mi?
Old 08-09-2006, 10:45   #4
Av. Çetin

1- Çok iyi derecede ingilizce
2- Uluslararası hukuk master, doktora (yurt dışı bağlantılı)
3- Yurt dışı ilişkilerin uvvetli olmalı, yurt dışındaki kulüplerle, derneklerle içli dışlı olmalısın
4- Fahri konsolosluk ünvanı almaya çalış...

benim hatırladığım bunlar ancak sen kendin bizahiti görüş, burdan ne dersek diyelim zaten bilebileceğin şeyler ama git ortamlarını gör faydasını göreceksin, belkide sen bu iş için en uygun kişisin. İstersen senin için randevu alabilirim, İzmirdeki deniz hukuku avukatlarından birinden....
Old 08-09-2006, 11:12   #5
yargıç isa

syn Çetin,

yardımız için çok teşekkürler. Dediğiniz gibi randevu alabilme olanağınız varsa çok sevinirim. Bu işin ehliyle konuşmak çok faydalı olacak benim için.

tekrar teşşekkür ederim. İyi çalışmalar.
Old 08-09-2006, 17:52   #6
_NALAN_

ben 9 eylül 2006 mevzunuyum git vural sevenle konuş onu bulamazsan asistanı doguşla konuş vural seven harika bi deniz hocasıdır yardımcı olur...........

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi