Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

KeŞke...

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-02-2007, 01:32   #1
v.o.

Varsayılan KeŞke...

keşke hergün dün olsaydı.
seninle birlikte geçirdiğim son gün olsaydı...
kristal bir kadeh olsaydı,zaman.
aşk, içinde şarap olsaydı.
düşmeseydi elimizden hiç,
hiç kırılmasaydı.
bir sen olsaydın Dünya'da;
Bir de ben.
Hiç kimse olmasaydı.
Mutlu olurduk belki;
Tanrı olmasaydı(!)...
Old 04-07-2007, 16:56   #3
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan merve-m
Keşke,keşke hiç olmasaydı.........

Yazmak istedigim cümleyi yazmışsınız.. ama sonra düşündüm de, keşke'nin olmaması demek, istediğimiz herşeye sahip olmamız demek; istediğimiz herşeye sahip olmamız ise yapılacak bir şeyin kalmaması demek; yapılacak bir şey kalmazsa ne yaparız sonra?
Old 05-07-2007, 13:07   #4
merve-m

haklısınız ,ders veren küçük keşkeler tabiki olsun
yaşama sevincini öldüren büyük keşkeler olmasın....
Old 06-07-2007, 09:52   #5
uSaRe01

Hayatta her şey zıddı ile kaim olduğuna göre; mutluluğun verdiği hazzı yakalayabilmek için hayatta bazen keşke diyebildiğimiz anların olması gerektiği kanısındayım. Keşke"nin,içerisinde pişmanlık duygusunu da barındırdığı dikkate alınarak,keşke dedğimiz anda yaşadığımız acı,üzüntü vs (herneyse o duygu) sayesinde mutluluğun ne denl zevk veren huzur veren bir duygu olduğunu yaşayabilmekteyiz.
Hayatta keşkeler olmalı,yoksa hayat bir zindan...
Old 06-07-2007, 10:08   #6
Av.Bulut

Neşeli

Karşı Oy:Hatalar olmadan hayat yaşanamaz.Kim dedi hatırlamıyorum ama şöyle bi söz var:'Hata yapmamış olan hiç birşey yapmamiştır'.Önemli olan hatalardan ders alarak keşkelerle avunmamaktır.Keşke dedikçe kabul edilemez oluyor hatalar.Ve hayat keşkelerin gölgesinden sıyrılamıyor.
Old 06-07-2007, 10:29   #7
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av.Bulut
Karşı Oy:Hatalar olmadan hayat yaşanamaz.Kim dedi hatırlamıyorum ama şöyle bi söz var:'Hata yapmamış olan hiç birşey yapmamiştır'.Önemli olan hatalardan ders alarak keşkelerle avunmamaktır.Keşke dedikçe kabul edilemez oluyor hatalar.Ve hayat keşkelerin gölgesinden sıyrılamıyor.

Tavzih: Burada keşke"den kastım hataların da içerisinde olduğu bir hayat tecrübesi yumağıdır. Keşke, yapılan bir hata nedeniyle kişinin öz eleştiri yaparak ders çıkarması ve yapmamak üzere pişman olması anlamı da içermektedir. Hata vardır ve bu kabul edilmiştir. Hataların olmadan hayatın yaşanamayacağı yönündeki ifadeye sonuna kadar ben de katılıyorum. Hatalar, keşkeler v.s. güzel olan ne varsa onun zıddı da olmadan hayat bir zindan...

Sadece aradaki dengeyi yakalayabilmekte marifet...
Old 06-07-2007, 13:50   #8
Av.Bulut

Dikkat

Alıntı:
Yazan uSaRe01
Tavzih: Burada keşke"den kastım hataların da içerisinde olduğu bir hayat tecrübesi yumağıdır. Keşke, yapılan bir hata nedeniyle kişinin öz eleştiri yaparak ders çıkarması ve yapmamak üzere pişman olması anlamı da içermektedir. Hata vardır ve bu kabul edilmiştir. Hataların olmadan hayatın yaşanamayacağı yönündeki ifadeye sonuna kadar ben de katılıyorum. Hatalar, keşkeler v.s. güzel olan ne varsa onun zıddı da olmadan hayat bir zindan...

Sadece aradaki dengeyi yakalayabilmekte marifet...
Aynı fikirdeyiz sonuçta.Bende dengeyi vurgulamak istemiştim.İstediğiniz gibi bir hayat yaşamanız dileğiyle
Old 06-07-2007, 15:19   #9
cLaW

Varsayılan Baktığım yerden görebildiklerim..

Keşkelerim yok hayatta..iyi ki de yok..
Yaşamda atılabilecek her adım atılması gerektiği zamanda atılıyor,belirli bir bedel ödenecekse de bundan kaçış olmuyor.
İnsan nasıl kendini ateşe bile bile atmıyorsa,daha büyük bir yanlışlık yapmamak için hep daha küçük yanlışlar yapıyor,burada seçim yapıyor,yaptığı seçimin sonucunda "her seçimin bir vazgeçim" olduğunu öngöremiyorlar ve "keşke"ler başlıyor..
Yanlışlara da benim diyebildiğiniz sürece huzur buluyorsunuz,eğer huzuru da kaybetmişseniz "keşke"ler boğuyor insanı.

Başka bir yerden bakınca da : "Kör ölür badem gözlü olur" ya da "Kaçan balık büyük olur"

Sonuçta üstadın da dediği gibi : Acısız yaşam sevinçsiz,hüzünsüz yaşam neşesizdir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05554104 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.