Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

izmir de staj yapmayı düşünüyorum ama...

Yanıt
Old 27-02-2011, 17:07   #1
asuer45

Varsayılan izmir de staj yapmayı düşünüyorum ama...

değerli meslektaşlarım,
ben hukuk fakültesini haziranda bitiyorum ama stajımı nerede yapmam gerekeceği konusunda kararsızım.
izmir,izmit ve manisa üzerinde yoğunlaşıyorum,avukat yanında çalıştığım için yaklaşık 6 aylık tecrübe sahibiyim.
izmir, izmit ve manisa daki avukat ve stajyer avukat arkadaşlarımın görüşlerini bekliyorum...
Old 27-02-2011, 21:51   #2
Doktorand

Merhaba sayin meslektasim,

Ben o dediginiz üc yerde de degilim. Ancak acizane size tavsiyem nerde avukatlik yapacak ve kendinizi gelistirebilecekseniz stajinizi da orada yapmaniz. Zira staj döneminde adliyede kuracaginiz irtibatlari avukat olduktan sonra da sürdürebilirsiniz. Öte yandan stajda önemli olan kendinizi iyi yetistirebileceginiz bir büroda devam edebilmek. Cünkü maalesef sistemdeki eksiklikler nedeniyle, kisi ugrasip da bir sey ögrenmeye gayret etmedigi takdirde staj mesleki acidan pek gelistirici olmamaktadir.

Yer olarak karar veirken tabii ki is hacmine ve avukat sayisina bakarak karar verebilirsiniz. Aradaki oran nerede avukatlik yapacaginizda etkili olabilir.

Eger avukat olmayi düsünmüyorsaniz kanaatimce nerede staj yaptiginizin da hic önemi yok.

Kolay gelsin...
Old 28-02-2011, 16:19   #3
simurganka

Değerli Meslektaşım;
Ben de Kocaeli'de avukatlık yapmaktayım. Kocaeli'de 800'ü aşkın avukat bulunmakta ve büyük sanayi kuruluşlarının olması hasebiyle bu yerlerden kaba ifadeyle iş bağlama imkanı çok yüksek bulunmaktadır. Baroca yapılan aktivitelerle hemen hemen bütün avukatlar birbirini tanımaktadır. Size tavsiyem nerede rahat edeceğinizi düşünüyorsanız orada avukatlığa başlamanız olacak. Ama takdir edersiniz ki 4 yıllık üniversite hayatından sonra memleketlerimizle olan bağlarımız ister istemez zayıflıyor ve üniversite okuduğumuz yerde iyiden iyiye çevre ediniyoruz. Bu sebeple bu ihtimal çerçevesinde de düşünmenizi öneririm.
Kocaeli'den saygılarla.
Av Fatih
Old 12-03-2011, 22:57   #4
hukukcugokhanozkan

Büyük şehirlerde avukatlık yapmak bence daha avantajlı.Çünkü girdiğin bürodan memnun olmayabilirsin,çıkarsın başka büroya girersin.Ama manisa,izmit gibi şehirlerde zaten avukat az.Bir yerden çıkınca belli bir süre iş bulamayabilirsin,ya da iş bulamayacağını düşünerek devam etmek istemediğin yerde hala çalışmak zorunda kalabilirsin.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi