Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Adres Programlari

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-11-2009, 16:17   #1
AV.HÜSNÜ ARSLAN

İnceleme Adres Programlari

T.C kimlik numarasından adres bulma iddiasıyla çeşitli internet siteleri var.Özellikle icra ağırlıklı büroların daha çok işine yarayacak T.C. kimlik nosundan adres bulma programlarının yasallığı ve kullanılabilirliği hususunda bilgisi olan meslektaş var mı acaba??
Old 25-11-2009, 16:48   #2
Av.Mürsel SARI

Buna dair arkadaşların şikayetlerini bir başka başlık altında okumuştum.Malesef bürolara gelip bu tarz programlardan söz edip tanıtım yapma cesaretini sergiliyorlarmış. Yasallık boyutu tartışmaya bile gerek yok.Bence, tamamiyle yasadışı, kişisel verilere bukadar rahat ulaşılması bireysel hakların ihlali olduğu bariz bir şekilde ortada.
Old 26-11-2009, 00:21   #3
Av.Hülya Büyükoğlu

Ben de İstanbul'da icra ağırlıklı çalışan bürolarda kullanıldığı ve erişimin yasal olmayan yollardan sağlandığını biliyorum.
Old 27-11-2009, 01:00   #4
Av. Bilal

Bence de yasal değil ama bu gidişle herkes bu yola başvuracak. Maalesef İstanbul adliyesinde bir adres öğrenmek bir araç sorgulaması yapmak neredeyse imkansız gibi. Aslında Avukatlık kanunu tüm bu bilgileri araştırabilme yetkisi veriyor bize.
UYAP Avukat Portalına elektronik imza ile girildiğinde vekalet olan tüm dosyalar görünüyor, en azından bu AVUKAT portalında avukata adres, araç, malvarlıgı sorgulama izni verilmesi gerekir.. Barolar bu yönde çalışmalı Adalet Bakanlığına baskı yapmalıdır. Böyle bir uygulama mutlaka yapılmalıdır.
Old 27-11-2009, 22:08   #5
AV.HÜSNÜ ARSLAN

Sn.Gök'e katılıyorum.Avukat portaldan avukatlara adres,araç ve tapu sorgulama izni verilmesi girişimleri mutlaka olmalıdır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi