Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Sıradışı bir film: Prestij

Yanıt
Old 02-04-2008, 01:17   #1
Hüseyin Karakuş

Varsayılan Sıradışı bir film: Prestij

Filmde, vaktiyle çok iyi anlaşan iki arkadaşın birbirleriyle girdikleri amansız yarıştan ötürü arkadaşlıkları büyük bir hızla bitme noktasına gelmekle kalmaz, rekabet ortamının sınırı aşan dozajından dolayı düşmanlığa dönüşür. Her ikisi de seyircilerinin gönlünde taht kurmanın ve alanlarında 1 numara olmanın peşinde olan sihirbazlardır. Aralarındaki rekabet zamanla o denli büyür ki, çok çılgınca gelebilecek işlere bulaşmaktan geri durmazlar. Filmde üst üste meydana gelen beklenmedik gelişmeler filmi daha da heyecanlı hale getiriyor. Heyecan ve farklılık arayanlar için ideal bir film.
Old 04-04-2008, 22:22   #2
Av. Rahşan KÜPELİ

Merhabalar,
filmde sihirbazların başvurduğu Tesla'yı izledikten sonra hayatını araştırdım ve hayran oldum. Yaşamış en büyük dahilerden biri ve bilinçli olarak unutturulmuş, hayatı boyuncada haksızlığa uğramış.
Filmi sevmiştim, Nikola Tesla'yı tanımamı sağladığı için daha da çok sevdim.
Old 07-04-2008, 01:55   #3
Hüseyin Karakuş

Evet haklısınız. Epey başarılı bir bilim adamıymış.
Old 06-05-2008, 11:05   #4
Av.Kaan

Sinamada güzel film kıtlığı varken, prestij son dönemde çıkan en güzel filmlerdendi. Asıl olarak yönetmenliğine hayran kaldım. Bir çok film konuya girene kadar izleyiciyi sıkarken; prestij "dikkatli bakıyor musunuz?" sorusuyla izleyiciyi dikkate sevk ediyor ve hiç bir zaman da dikkatten çıkarmıyor. Enterasan olansa "dikkatli bakamadığımızı" bize bu dikkat hali içerisinde anlatıyor.
Old 12-05-2008, 02:11   #5
Hüseyin Karakuş

Birçok filmin minimum ilk 10-15 dakikası sıkıcı geçebilirken hakkaten bu film için geçerli değildi bu bence de. Gerçi ben, filmi akşamleyin seyrettiğimdendir ki, belli yerlerde hoparlörün sesini yükseltmek ihitiyacı duyup zaman zaman da alçaltmak zorunda kalmışımdır evdekiler rahatsız olmasın diye.. Bu bakımdan da dikkatim normalin üzerinde seyretmiş olabilir. Bir de film yüzünden sihirbazlar itibar kaybetmiş de olabilirler. Ama eskisi gibi değil artık teknolojik gelişmenin de katkısıyla çok daha rahat yanıltabilirler insanları..
Old 09-06-2010, 11:01   #6
Aslı Aydın

Ben bu filmi sinemada değil de daha sonradan izlemiştim. Önce The Illusionist'i izlemiş ve bu filmin en iyi sihirbazlık filmi olduğunu çevremdeki herkese yaymıştım. Fakat Prestige'i izledikten sonra tüm fikirlerim değişti. Mükemmel kurgulanmış ve izleyiciyi çok kolaylıkla yanıltabilen ve şaşırtabilen bir film. İçerisinde de birçok yan öğe bulundurması da filme ayrı bir değer ve hava katıyor (Nikola Tesla gibi). İzlenmesi gereken filmlerin başında gelir benim için.
Old 10-06-2010, 20:27   #7
üye25928

İzleyeli uzan zaman oldu ama unutulmayanlar arasına girmeyi başardı.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi