Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Old 25-01-2007, 15:42   #61
Av.Bülent Özkan

Daha çokça film sıralayabilirdim .. sonunda dediğim gibi bu listeye en az 20 film daha girerdi ama tercihlerim böyle .. isteyenler kendi top 10 larını yazabilir.
Old 25-01-2007, 16:30   #62
Av.Bülent Özkan

Alıntı:
Yazan dozger
güzel filmler ...bir de ben sevdiklerimi yazayım mı...

1- gönül yarası
2- kingdom of heaven -cennetin krallığı
3- eşkiya
4- büyük adam küçük aşk
5- akıl oyunları
6- kaplumbağalarda uçar
7- sarhoş atlar zamanı
8- brave heart -cesur yürek
9- lord of rings - yüzüklerin efendisi
10-çiçek abbas
Sn dozger
Türk filmlerini sevdiğin belli oluyor. Değişik bir liste..
Saygılar..
Old 26-01-2007, 15:08   #63
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Son filmelerden gittiğimiz bir film olan SON OSMANLIYA gitmenizi öneririm.Gerçekten çok güzel Kenan İmrizalıoğlu filmdeki ismiyle(yandım ali)başarılı bir oyunculuk sergilemiş gerçi çok çapkınlık yapıyor filmede ama güzel bir filme millliyetçilik duygularını artırabilecek bir film.Beni filmede etkileyen bir şey daha vardı ki ULU ÖNDER ATATÜRK'ü canlandıran oyuncunun gerçekten ATATÜRK'e çok benzemesiydi.Sanki gerçekten o gibiydi.ATAMIZI oynamak öyle kolay olmasa gerek onu da kutluyorum vallaha...
Old 26-01-2007, 15:17   #64
ruze

bu arada son zamanlarda izlediğim ve beni etkileyen diğer filmlerden de bahsedecek olursam;
1-Sihirbaz
2-Köstebek
3-Click
tavsiye edilebilir.Özellikle sihirbazda Edward Norton muhteşem oyunculuğu ile övgüyü hakediyor.
Old 26-01-2007, 15:23   #65
yağmurdamlası

Varsayılan :)

İzlemedim ama çok metini duydum sihirbazınn...
Old 28-01-2007, 03:18   #66
heyyou

Karafilm türünde kötü polis filmlerini seviyorsanız(oldukça uzun bir tanım ) eğer benim gibi ; Leon , Romeo is Bleeding , İnternal Affiars
Old 28-01-2007, 23:36   #67
Av.Ateş

benim naçizane listem de bu;

osama
kaplumbağalar da uçar
esaretin bedeli
boş ev
paramparça aşklar ve köpekler
çingeneler zamanı
arizona rüyası
makinist
tanrıkent
masumiyet
konuş onunla
annem hakkında her şey
ihtiras rüzgarları
ve tabi ki buz devri...
Old 29-01-2007, 01:23   #68
üye13561

Babam İçin sakın babam ve oğlumla karıştırmayın babam için filmini lütfen izleyin bizim türkiyedeki pardon filmini andırıyor ama daha gerçekçi oldugunu göreceksiniz.
Old 18-02-2007, 15:58   #69
Av.Bülent Özkan

Hayatımda duyduğum en ilginç film adı:
Atlara fısıldayan adam.....
Robert Redford atlara fısıldayan adam rolünde düşününce çok değişik anlamlar çıkarılabiliyor. Bana hep komik gelmiştir.
Old 21-02-2007, 18:04   #70
ocean10

kadın kokusu,taxi driver,closer ve yerli yapım fasulye de vazgeçilmezlerim arasında...
Old 23-02-2007, 20:49   #71
güneş çiçeği

yeni filmlerden biri olan BEYNELMİLEL'İ kesinlikle tavsiye ediyorum.Çok klasik olacak belki ama kah ağlayıp kah güleceğeniz ama ülkece nerden nereye geldik diyebileceğiniz muhteşem bir türk filmi
Old 26-02-2007, 20:14   #72
allegria

Bugün Polis'e gittim.Etkiledi bu film beni sıkılmadan keyifle izlerdim.Kurgusu gerçekten farklı olmuş,özellikle Haluk Bilginer filmde oynadığı karakterin psikolojisini çok iyi yansıtmış tavsiye ediyorum herkese.
Old 27-02-2007, 11:11   #74
Yazılım Mühendisi

Bir eniyi on listesi de benden
1-Bir zamanlar amerika
2-Çarpışma
3-Cesur yürek
4-Kızarmış yeşil domatesler
5-Son samuray
6-Truva
7-Konuş Onunla
8-Forrest Gump
9-Memento
10-Rocky
sevgiler...
Old 11-03-2007, 20:00   #75
Doç. Dr. Özge Yücel

Biket İlhan'ın yönettiği, başrollerini Yetkin Dikiciler, Dolunay Soysert, Özge Özberk'in paylaştığı "Mavi Gözlü Dev" henüz gösterime girdi. Nazım Hikmet'in hapishane yıllarını konu alan bu filmi öneririm.
Old 12-03-2007, 12:10   #76
libra

Alıntı:
Yazan Staj.Av.Selçuk
sevgili arkadaşlar ben bir film arıyorum sanırım ismi aşk çıkmazıydı.yıllar önce cine5 de izlemiştim.o filmi o kadar aramama rağmen bulamadım.çok etkilenmiştim bu filmden hatta bi ara kiralık katil olmayı bile düşündümkızın filmdeki ismi tya' dı.kız arkadaşlarıma tya diyodum ozamanlar.eğer bu filmi izleyen birisi varsa bana yazsın yada bu filmi nerede bulabilirim.yardımcı olursanız sevinirim yoksa kiralık katil olacağım
sayın Selçuk,

sanırım sizin aradığınız film;
1997 ABD-İsrail yapımı Aşk Çıkmazı - Minotaur-Mossad
Yönetmen :Jonathan Tammuz – Dan Turqeman
Oyuncular : Mili Avital (Thea), Dan Turgeman(Alex), Georges Corraface (Nicos),Josh Lucas(G.R.),Anat Atzmon (Anne)

Bu filmi hala arıyorsanız ,DVD olarak aşağıdaki adreste bulabilirsiniz.
http://www.ideefixe.com/video/tanim....YDR3UIMVBTD44V

Umarım geç kalmamış, siz kiralık katil olmadan yetişmişimdir.
Keyifli seyirler dilerim.
Old 12-03-2007, 13:47   #77
Opioid

Varsayılan Fantastik Dörtlü

1_The Dreamers
2_Memento
3_Rosemarry' baby(zamanına göre)
4_Fasulye(bana göre en komik türk filmi)
Old 12-03-2007, 14:50   #78
Jeanne D'arc

Alıntı:
Alıntı:
Yazan Staj.Av.Selçuk
Sevgili arkadaşlar ben bir film arıyorum sanırım ismi aşk çıkmazıydı.yıllar önce cine5 de izlemiştim.o filmi o kadar aramama rağmen bulamadım.çok etkilenmiştim bu filmden hatta bi ara kiralık katil olmayı bile düşündümkızın filmdeki ismi tya' dı.kız arkadaşlarıma tya diyodum ozamanlar.eğer bu filmi izleyen birisi varsa bana yazsın yada bu filmi nerede bulabilirim.yardımcı olursanız sevinirim yoksa kiralık katil olacağım

sayın Selçuk,
sanırım sizin aradığınız film;
1997 ABD-İsrail yapımı Aşk Çıkmazı - Minotaur-Mossad
Yönetmen :Jonathan Tammuz – Dan Turqeman
Oyuncular : Mili Avital (Thea), Dan Turgeman(Alex), Georges Corraface (Nicos),Josh Lucas(G.R.),Anat Atzmon (Anne)

Bu filmi hala arıyorsanız ,DVD olarak aşağıdaki adreste bulabilirsiniz.
http://www.ideefixe.com/video/tanim....YDR3UIMVBTD44V

Umarım geç kalmamış, siz kiralık katil olmadan yetişmişimdir.
Keyifli seyirler dilerim.

İşte kamu hizmeti budur! THS bir ilke daha imza atar ve bir kiralık ve hatta seri katilin önünü keser. Sen rahat uyu Türkiye'm. Her nerede uyuyor ya da uyutuluyorsan. )

Saygılar.
Old 14-03-2007, 01:32   #79
libra

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
İşte kamu hizmeti budur! THS bir ilke daha imza atar ve bir kiralık ve hatta seri katilin önünü keser. ) Saygılar.
Sayın Jeanne D'arc,

kamu hizmeti yapmak görevimiz , bu hizmeti zevkle ve ''ne mutlu THS üyesiyim diyene'' diyerek yapıyoruz. Lakin, bu hizmetle Sn.Selçuk'un kiralık katil olmasını önleyebildik mi ? Henüz belli değil. Zira hiç sesi çıkmadı, umarım bir yerlerde icraatta değildir.
Old 15-03-2007, 16:47   #80
duru_hukuk

Karışık,izlerken herşeyin havada kaldığını hissettiğiniz fakat filmin sonlarına doğru mükemmel bir ustalıkla herşeyin birbirine bağlandığı,çok dikkatle izlenmesi gereken filmlerden hoşlanıyorsanız eğer "KİMLİK_THE IDENTITY" de muhteşem bir tercih olur...
Kelebek Etkisi,Akıl Oyunları filmlerini beğendiyseniz bu filmi mutlaka izleyin bence
Old 15-03-2007, 17:39   #81
tamara

bencede OLD BOY insanın derinden sarsan bir film...filmden sonra bir saat yağmurun altında yürüyüp ıslandıktan sonra ancak kendime gelebildim....aklınızda bulunsun.
Old 16-03-2007, 01:39   #83
habibe

gadjo dilo'yu kesinlikle izlemelisiniz. yönetmen tony gatlif. romanya'da çekilmiş bir fransız filmi. ingilizceye 'the crazy stranger' olarak çevrilmiş. çok sevdiğim çingeneleri anlatıyor. çok etkilenmiştim.
Old 16-03-2007, 10:48   #84
Staj.Av.Selçuk

Alıntı:
Yazan libra
Sayın Jeanne D'arc,

kamu hizmeti yapmak görevimiz , bu hizmeti zevkle ve ''ne mutlu THS üyesiyim diyene'' diyerek yapıyoruz. Lakin, bu hizmetle Sn.Selçuk'un kiralık katil olmasını önleyebildik mi ? Henüz belli değil. Zira hiç sesi çıkmadı, umarım bir yerlerde icraatta değildir.

Arkadaşlar içerden daha yeni çıktım msj-ı cevabım o yüzden geçikti))Geç kaldınız bir kaç kişiye kıymak zorunda kaldım.Ama hala filme ulaşamadım.Daha çok canlar yanacak gibi
Old 16-03-2007, 10:50   #85
Staj.Av.Selçuk

msj-ı cevap nasıl bir kelime oldu böyle kendimle beli süre görüşmeme kararı aldım))
Old 16-03-2007, 22:45   #86
april

başkalarının hayatı son zamanlarda izlediğim en güzel film.
kızarmış yeşil domatesler, forrester'ı aramak ve dünyanın tüm sabahları beğendiğim ve tavsiye edebileceğim diğer filmler...
Old 17-03-2007, 22:58   #87
Av.Selcan Güngör

Bir bayan ve bir kırsal kesim insanı olarak beni etkileyen bir film OSAMA.İzlenmesi gereken bir film diye düşünüyorum.Bunun dışında "sarhoş atlar zamanı,çingeneler zamanı,duvara karşı,gönül yarası,kara nisan ve 2006 en iyi film oscarını alan crash(çarpışma)".Ayrıca belgeselleri unutmamak gerekir,mesala "imparatorluğun yolculuğu".

Sevgiyle...
Old 18-03-2007, 15:04   #88
Av. M. Yasir Bağce

300 spartalı... batının yunan hayranlığını, grafik teknolojisinin sinemayı nasıl etkilediğini, uyduruk bir hikayeden nasıl bir destan yaratıldığını, bunun filme destansı bir şekilde nasıl aktarıldığını, çizgi romanın nasıl ustalıkla sinemaya aktarılabileceğini, pirenin nasıl deve yapıldığını görmek, tarihin akışını değiştiren onlarca-yüzlerce destanımız olmasına rağmen doğru düzgün bir tarihi film çekemedik diyerek hayıflanmak, neden bizde de böyle yetenekli yönetmenler yok demek ve seyir zevki almak için... tavsiye ederim.
Old 18-03-2007, 21:32   #89
sekoya

"koku" filmini tümhukukseverler (ve diğer yetişkinler)izlemeli diyorum.Emilé Zola,Freud,Darwin ve daha bir çok çağrışım yapacak bağlantılar bulabilirsiniz.Kitabını okuyanlar belki sıkılmışlardır,bazıları da görsel ögeleri biraz abartılı bulabilir,ama izlenmeli...
Old 18-03-2007, 22:49   #90
MUHAMMED YILDIRIM

Şu sıralar vizyonda olan Mavi Gözlü Devden bahsetmek isterim biraz. Replikleri hakkında çok fikrim olmasada filmi genel olarak beğenmedim. Biraz daha uğradığı siyasi ve adli baskıları merak ettiğimiz Nazım'ın nerdeyse filmin tamamında aşk hayatı anlatılmış. Ben belgesel nitelikli bir film beklerken duygusal bir filimle karşılaştım. Beklentilerime göre beğenmemiş olsamda kendi içinde izlenebilir seviyede tabi Yetkin Dikinciler'in performansını da göz ardı etmemek gerekir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi