Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Bak Hele..

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-05-2007, 05:49   #1
Heybe Hukuk

Varsayılan Bak Hele..

Şu sabahın geceye ettiğine bak hele
Günün geceyi dört elle sarışına
Kuşların sessizliğe inatla cıvıldayışına
Teni saran ürpertiye
Göğü saran maviye
Ağacı saran yeşile
Rengi algılanır
Kalbi umutlanır
Zihni anlaşılır
Kılan şu güneşe bak hele

Bir de bu saate dek oturmuş ta
Sabaha
Güne
Güneşe
Umuda
Kalemini çalana bak hele
Gecesi gün
Sessizliği çığlık
Teni ateş
Mavisi deniz
Yeşili göz
Rengi beyaz
Kalbi hep yaz
Olana bak bir de
Old 18-05-2007, 01:21   #3
Heybe Hukuk

Bir bir bir bir
iki iki iki iki iki
üç üç üç üç üç
birer birer birer
ikişer ikişer
üçer üçer
azalıyor..
eksiliyor..
kayboluyor..
Old 22-05-2007, 19:32   #4
Heybe Hukuk

20:27 22.05.2007

Bir yağmur damlası değil miydi yaşam?

Özünden dökülüp te
Yeryüzüne varana
Görüp te geçirdiğin
Bir manzara değil miydi hayat?

Ve özüne dönmek değil miydi;
tüm ağırlığınla çarptığında yere, diğer damlalarla birleşmen?

İnsan değil miydi bir su?
Özünde saf,
Özünde duru..

Gök ile yer arasındadır yaşam..

Old 23-05-2007, 11:35   #5
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Bir yağmur damlası değil miydi yaşam?

Evet yaşam ben değil miydim? Ben yaşam demek değil miydim?Damlalarla toprakta varlığımı hissettiren ve tekrar ait olduğum yere dönmeyi çok iyi başaran ben değil miydim?Aslında çok mu küçümtüm göremiyordunuz beni ve ben küçüldikçe sizler büyüyor muydunuz?Ben yere düştükçe sizler beni çiğneyebiliyor muydunuz?Hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.. ...............Ne oldu bazılarınız habersizce yaşıyor hala ve hala uyuyanlara ne demeli?Belki düşten uynadığınızda bir şans damlası olarak geleceğim size yok hala uyuma taraftarı oılursanız yanaklarınızdan akacağım sadece...
Old 28-06-2007, 21:50   #6
Heybe Hukuk

yaşamı seviyorum...
bugün daha iyi anladım.
son 9 aydır; ölüme yakın, yatağa mahkum hisseder ve bu nedenle kaçarken tüm beyaz önlüklülerden; bugün en nihayetinde rahatsızlıklar ayyuka çıkınca, mecburen gittiğim canım doktorum yeniden yaşam verdi. sağlığın öneminin asıl bugün farkına vardım. umuda tekrar tutununca..

bugünü unutmamak için..
Old 28-06-2007, 22:00   #7
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Sağlığınla,sevdiğinle,sevenlerinle,mutluluk şemsiyesini yanında taşıyarak,yüreğinde bir çocuğun saflığını muhafaza ederek,hala yaşam sevincinin heyecanıyla,hayırlarla yaşaman dileğiyle....Her şey güzeldir aslında...Biz bakmasını bilelim...Mutlu olmak kolaydır değil mi?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05224395 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.