Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Sinekkaçıran

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-07-2007, 08:18   #1
Av.Cengiz Aladağ

Varsayılan Sinekkaçıran

Hiç sinekleri düşündünüz mü?

İnsan tatilde, yapacak iş bulamadığında ve sinekler tarafından sık sık taciz edilince düşünüyor. Düşünüyor da ne oluyor? Hiçbir sonuca varmayan, boşuna bir eylem sinekler üzerine akıl yürütmek.

Örneğin kara sineklerin neden gelip gelip insanın bacaklarına konduklarını anlayabilmiş değilim. Hani sivrisinek olsa, amenna; ısırır, kanınızı emer, beslenir, onun açısından bir mantığı var. Ama ya kara sinek ne yapacak ki bacaklarımı? Konup rahatsızlık vermekten başka bir işe yaramıyor. Kardeşim yiyeceksen ye, ısıracaksan ısır; değilse ne işin var bacaklarımın üstünde? Huylanıyoruz işte, git başka kapıya!

Yok; ille de gelecek. Hayır, kovalasan da, güdümlü füze gibi, bir bellemiş hedefi, hiç şaşmıyor. Kovuyorsun, vınnn kaçıyor, birkaç saniye sonra tam da aynı yerde. Artık insan anatomisini gösteren ayrıntılı haritaları mı var, nedir; nasıl beceriyorsa, aynı noktayı, tam da sizin huylanıp kaşındığınız o noktayı buluyorlar.

Bunların sivrileri de bir alem!

Adamların binlerce YTL harcayıp, laboratuarlarda deneyler, araştırmalar sonucu yaptıkları, ondan fazlasını da reklamlarına harcadıkları, sizin de başka seçenek olmadığından alıp kullandığınız sinek kaçırıcılar hiçbir işe yaramıyor.
Hani, tableti ya da minik bir şişesi var, fişe takıyorsunuz, zehiri buharlaştırıp ortalığa salıyor ya bu aletler; işte onlar yalnızca sizi zehirliyor! Yoksa sivrisineklerin etkilendiğini görmedim. Akşam yemeği saatinde takıp fişe gidiyor, gece geç saatlerde geliyoruz odaya. Sivrisiz güzel bir uyku düşlerken, o hain ses: “ınnnnnnnnnnnnnnnnnn”

E hani zehir, hani sinek kaçırtma? Yok, o kokusuz zehir odanın havasına sinmiş, sizi zehirlemekte ve fakat sivriler bağışıklık mı kazanmış ne ise artık, onları biraz olsun etkilememekte.

Sonunda akıllı eşim sayesinde çözümü bulduk: lavanta kolonyası.

Dalga geçmiyorum; laboratuar ürünü, reklam yıldızı zehirlerin beceremediğini bu beceriyor. Kollarınıza, bacaklarınıza, yatarken açıkta kalacak her yerinize sürüyorsunuz lavanta kolonyasını, sivriler yanınıza bile yaklaşamıyor. Artık bilimsel açıklaması nedir bilmiyorum ama bu hain sivrisinekler lavantadan nefret ediyorlar. Siz siz olun, kendikendinizi zehirleyeceğiniz sinek kaçırıcılara değil, kolonyaya para verin. Ama unutmayın, lavanta olacak.

Bir tek o gıcık sese karşı bir çözüm bulamadık!

(23.08.2005)
Old 04-08-2009, 13:51   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Hiç sinekleri düşündünüz mü?

İnsan tatilde, yapacak iş bulamadığında ve sinekler tarafından sık sık taciz edilince düşünüyor. Düşünüyor da ne oluyor? Hiçbir sonuca varmayan, boşuna bir eylem sinekler üzerine akıl yürütmek.

Örneğin kara sineklerin neden gelip gelip insanın bacaklarına konduklarını anlayabilmiş değilim. Hani sivrisinek olsa, amenna; ısırır, kanınızı emer, beslenir, onun açısından bir mantığı var. Ama ya kara sinek ne yapacak ki bacaklarımı? Konup rahatsızlık vermekten başka bir işe yaramıyor. Kardeşim yiyeceksen ye, ısıracaksan ısır; değilse ne işin var bacaklarımın üstünde? Huylanıyoruz işte, git başka kapıya!

Yok; ille de gelecek. Hayır, kovalasan da, güdümlü füze gibi, bir bellemiş hedefi, hiç şaşmıyor. Kovuyorsun, vınnn kaçıyor, birkaç saniye sonra tam da aynı yerde. Artık insan anatomisini gösteren ayrıntılı haritaları mı var, nedir; nasıl beceriyorsa, aynı noktayı, tam da sizin huylanıp kaşındığınız o noktayı buluyorlar.

Bunların sivrileri de bir alem!

Adamların binlerce YTL harcayıp, laboratuarlarda deneyler, araştırmalar sonucu yaptıkları, ondan fazlasını da reklamlarına harcadıkları, sizin de başka seçenek olmadığından alıp kullandığınız sinek kaçırıcılar hiçbir işe yaramıyor.
Hani, tableti ya da minik bir şişesi var, fişe takıyorsunuz, zehiri buharlaştırıp ortalığa salıyor ya bu aletler; işte onlar yalnızca sizi zehirliyor! Yoksa sivrisineklerin etkilendiğini görmedim. Akşam yemeği saatinde takıp fişe gidiyor, gece geç saatlerde geliyoruz odaya. Sivrisiz güzel bir uyku düşlerken, o hain ses: “ınnnnnnnnnnnnnnnnnn”

E hani zehir, hani sinek kaçırtma? Yok, o kokusuz zehir odanın havasına sinmiş, sizi zehirlemekte ve fakat sivriler bağışıklık mı kazanmış ne ise artık, onları biraz olsun etkilememekte.

Sonunda akıllı eşim sayesinde çözümü bulduk: lavanta kolonyası.

Dalga geçmiyorum; laboratuar ürünü, reklam yıldızı zehirlerin beceremediğini bu beceriyor. Kollarınıza, bacaklarınıza, yatarken açıkta kalacak her yerinize sürüyorsunuz lavanta kolonyasını, sivriler yanınıza bile yaklaşamıyor. Artık bilimsel açıklaması nedir bilmiyorum ama bu hain sivrisinekler lavantadan nefret ediyorlar. Siz siz olun, kendikendinizi zehirleyeceğiniz sinek kaçırıcılara değil, kolonyaya para verin. Ama unutmayın, lavanta olacak.

Bir tek o gıcık sese karşı bir çözüm bulamadık!

(23.08.2005)

Garanti veriyor musunuz?
Old 04-08-2009, 13:52   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Garanti veriyor musunuz?

Önerinize uyup 1 şişe lavanta kolonyası aldım. İşe yaramazsa artık zarar-ziyan davası açarım size.
Old 04-08-2009, 14:19   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Garanti veriyor musunuz?
Tabii, zaten fabrikası bizim.
Old 04-08-2009, 14:21   #5
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Tabii, zaten fabrikası bizim.

Old 11-08-2009, 06:12   #6
Münzevi

Bu bilginin dogrulugunu tecrube etmis biri olarak teyit ediyorum E sizler tabi tatile sadece senede bir gidiyorsunuz haliyle sineklerle cok az ruberu oluyorsunuz. Oysaki biz guneyliler olarak asirlardir sivrilerle akrabayiz. Benim kanimdan benim canimdan sivriler)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04356909 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.