Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatta en çok nelerin hayalini kurduk?

Yanıt
Old 28-06-2007, 13:32   #61
Av. Güneş Körükcü

artık hayaller bile ümit vermiyor...
Old 01-07-2007, 14:42   #63
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Bu hayatta azcıkta olsa vurdumduymaz olabilmeyi hayal ediyorumTaka taka takılı kaldım...
Old 04-07-2007, 10:16   #64
merve-m

en büyk hayalim yıllar sonra arkama dönüp baktığımda kendime yıldızlı pekiyi verebilmek. İyki yaşamışım, iyki varım demek ...
Old 26-08-2007, 19:47   #65
av.sally

Hayalim bir gün yaşadıklarımdan ders alabilmeyi öğrenmek...
Old 28-10-2007, 22:39   #66
av.sally

Yılların hızla geçtiğini anlayan ben huzurun hayata ne zman ve nasıl dahil olacağını merakla bekliyorum.Huzurlu bir hayatla hayallerimin geçekleştiği hayalini kuruyorum.
Old 29-10-2007, 08:26   #67
akdevrim

Dikkat

hayalimi tartacak,teraziyi aradım...
ne baltaya sap oldum ne kendime yaradım...
saydım olduğum yerde...

akdevrim.29.10.2007.istanbul..
Old 30-10-2007, 19:40   #68
erkanaga

En büyük hayalim baba olmak,ama öyle sıradan bir bayanla evlenip baba olmak değil gerçekten diğer yarım bu diyebileceğim uğrunda hayatımı verebileceğim birisiyle evlenip baba olmak.

Bir de ülke ülke dolaşıp farklı dil,farklı din,farklı ırk kısacası farklı kültürden insanlarla tanışmak ve onların yaşam tarzlarını görmek gibi bir hayalim var.

Hayallerin okyanuslar kadar büyükse ve sen içinde bir kum tanesi gibiysen umudun sesini dinle içindeki kıpırtının okyanuslardan büyük olduğunu göreceksin.
Old 31-10-2007, 23:27   #69
av.sally

Başımı alıp gitmek her 6 aylık mevsimi sevdiğim yerlerde 1 yıl kalarak her sene ayrı işler ama kafa yormayanlarından yapıp ekmek parası kazanmak sonunda sevdiğim meslek ve adamla zengin olup yaşamak)
Old 31-10-2007, 23:38   #70
av.sally

Hayallerin okyanuslar kadar büyükse ve sen içinde bir kum tanesi gibiysen umudun sesini dinle içindeki kıpırtının okyanuslardan büyük olduğunu göreceksin..

Tuttum ben bunu
Old 01-11-2007, 12:40   #71
akdevrim

Dikkat

elimden aldı kader hayatımın kozunu...
her göz göze gelişte silkiyor omuzunu...
hayalimi unuttum...

akdevrim.01.11.2007.istanbul...
Old 03-11-2007, 22:37   #72
Av. Lale Beşe

Varsayılan Kelebek etkisi

Alıntı:
Yazan avsevil
Hayallerin okyanuslar kadar büyükse ve sen içinde bir kum tanesi gibiysen umudun sesini dinle içindeki kıpırtının okyanuslardan büyük olduğunu göreceksin..

Tuttum ben bunu

Bir kelebek kanat çırpacak ve dünyanın diğer ucunda kasırgalar kopacak...

Kanat çırpabilmek benim en büyük hayalim.

Ne güzel bir konu açmışsınız böyle... Hayallerim değiştikçe mesaj eklemek de diğer hayalim. Teşekkürler
Old 04-11-2007, 01:21   #73
akdevrim

Dikkat

göz yaşımla yıkandı hayalimin hayalı...
baltalar kesti birden tutunacağım dalı...
ve kacırdılar benden peteğimdeki balı...
duyacağın yok beni,
bir tabuta sok beni..

akdevrim.04.11.2007.istanbul....
Old 06-11-2007, 22:43   #74
Gülümse

Hayaller elde edilince tuz buz olup dağılıp gidiyor.. İnsan bir zaman önce bunun büyük bir hayal olduğunu bile unutuveriyor..

Ben de hayallerin bu kısmını çok seviyorum..
Old 07-11-2007, 14:22   #75
akdevrim

Dikkat

manevi gıdam olmuş dostlarım hayallerim...
sadece kırmızıya boyanıyor güllerim...

akdevrim.07.11.2007.istanbul...
Old 09-11-2007, 18:03   #76
Gülümse

9 yaşında 11 yaşında olunca büyüyeceğimi hayal ederdim..
Ama 20 yaşıma kadar kendimi büyük biri gibi göremedim..

20 yaşımda da 40 yaşıma geldiğimde yaşlı olacağımı hayal ettim.. 40 yaşıma geçtim halen kenndimi yaşlanmış hissedemedim.
Old 18-11-2007, 23:33   #77
ÇAĞLA

Varsayılan :)bİrİlerİ Hayal Etmek Mİ Dedİ..:):)

..Bu gece içimde ağlayan palyaçoyu gördüm(aynada)!gözlerin( m)e bakmaya cesaret edemedim utandı tekrar yerine saklandı sessizce..
Hayal etmek..ve en çok hayal ettiğimiz şey...
Ben hayal kurmayı çok sevdim kendimi hatırladığım ilk andan beri ve okadar çok şey hayal ettimki..Ama yaklaşık 2 yıl oluyor kendime hayal etmeyi yasakladım..O kadar acı verdiki ruhuma;hayalettiklerimin hiçbirinin gerçekleşmemesi..Ama öyle uçsuz bucaksız pembe hayaller değildi düşlerim,hepside olabilecek şeylerdi bu dünyadaİşte zaten ençok acıtan da bu oldu ruhumu..Ulaşılabilecek hayallere ulaşamamamŞimdi acı bir tebessüm kaldı içimde sadece..Kızgın değilim ama üzgünüm hemde çok..Benim bir salıncağım var evimde,yaklaşık şuan 10 saat uzakta bana.İşte birtek o bildi Çağlayan neler istedi fırtınalar kopan ruhunda ve kaybedişlerinde nasıl yokoldu,nasıl acıdı içi gülen yüzünün arkasında..Salıncağıma oturduğum zaman kimse bilmez benim eski bir dost bulduğumu..Artık hayal etmiyorum kendime yasak koydum yaklaşık bir iki yıl önce..Salıncağımsa üzgün benim hayallerimi özlediğini söylüyor sessizce ama ısrar etmiyor çünkü biliyor benim nekadar yorulduğumu.Sadece bekliyor beni,birgün belki yeniden ...diye umudederek.Ne mutlu size hayaledebilecek gücünüz kalmış,umutlarınız beklentileriniz var..Değerini iyi bilin bence,ben mesela artık hayaledicek gücü bulamıyorum kendimde..Ama bu güçsüzlükte değil çok farklı birşey..anlatamıyorum..sadece acı hissediyorum hayallerim gelince aklıma..Hayallerimi rüzgar götürürken ben müzik dinledim yaşlı gözlerle salıncağımda..Şimdiyse rüzgar hiçbana uğramıyor..

..VAREDEBİLDİĞİNİZ TÜM HAYALLERİNİZLE BİRLİKTE MUTLULUK-BAŞARI-UMUTLAR-SEVGİLER SİZLERLE OLSUN...
Old 19-11-2007, 00:02   #78
sureyyabozkurt

artık hayal edip de elde edememekten bıktım. bu hayatta hep maddesel olarak hayal ettiğim her şeyi elde ettim. okulu başarıyla bitirmek, işe başlamak. ama manevi olarak hep kaybettim. ben nerde hata yapıyorum diyorum bazen ve umudumun tükendiğini hissediyorum. her şey işlerinin yolunda gitmesi deilmiş. manevi boşluk çok acı geliyo..............
Old 20-11-2007, 04:44   #79
Gülümse

Lisede en büyük hayalim bir kitapevim olması idi.. Ucuza kitap satacak ve hemen üste çıkan bir merdiven ile yine kitaplar ile dolu olan odama çıkacaktım..

Kitapevinin ismi bile hazırdı Kebikeç..
Old 20-11-2007, 16:54   #81
Gülümse

Ya! Kebikeç!
asırlarca müstensihler tarafından kullanılmış efsane bir koruyucudur. Kebikeç’in kullanılmasının birkaç amacı vardır. Kebikeç kitap kurtlarının efendisidir. Eserin üzerine Ya! kebikeç! yazıldığında kitap kurtlarının esere zarar vermeyeceğine inanılırmış. Bir başka inanışa göre ise Ya! Kebikeç! ibaresinin yazıldığı mürekkepten dolayı kitap kurtları esere yaklaşamazmış. Bazı kaynaklarda ise Ya! Kebikeç'in kitapları koruyan bir cin ismi olduğundan bahsedilmiştir.(Doğu mitolojisindeki kitaplarda)
Old 23-11-2007, 16:53   #82
SINIRSIZ

55 kilo olduğumu hayal ediyorum gece gündüz.. sonra yiyip yiyip yiyip yine 55 kilo olmayı ve heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeepppppppppp 55 kiloda kalmayı hayal ediyorum.. yiyorum yiyorum ama hiç kilo almıyorum demeyi hayal ediyorum.. bu ara hayallerim hep 55 üzerine.. bir de bir anda 55 milyar kazansam diye hayal ediyorum.. işte böyle mütevazi benim hayallerim..
Old 24-11-2007, 14:06   #83
Gülümse

Büyük oğlum mutlu olmak için insanın bir bilgisayarı olması yeter derdi.. Sonra bilgisayarı oldu.. Bu hayali her yeni model çıktığında yenilendi durdu..
Old 24-11-2007, 14:15   #84
Gülümse

Şimdilik kızım ile iyi bir hafta sonu geçirmeyi hayal ediyorum..

Sanırım artık gerçekleşebilecek hayalleri kurmayı tercih ediyorum..
Old 25-11-2007, 22:22   #85
av.sally

Mutluluğun hayalini kurmaktan inanılmaz yoruldum...
Old 25-11-2007, 23:29   #86
akdevrim

..şiirde yazılmayan doruğu yazmak...
akdevrim.25.11.2007.istanbul...
Old 26-11-2007, 20:55   #87
suskun_juliette

Açtım bu forumu,okumaya başladım..Bir gördüm ki,benim keşke olsa diye iç geçirdiğim hiçbir şey yok.Neyi hayal etmiştim diye sordum,cevabım Hiç oldu,neyi hayal etmek isterdim diye düşündüm yine bir cevap bulamadım..Şimdi söylüyorum,tek hayalim hayaller kurabilmek..Öyle daha çocuksu ve daha mutlu hissedebilirdim kendimi..Şimdi her şeyden ve özellikle yaşamdan elimi çektim..Hayallerim yok fakat bir dileğim var,onun da gerçekleşmeyeceğinden yüzde yüz eminim..Sevdiklerim hiç ölmesinİşte tek dileğim bu...Olmayacak değil mi?Hayaller ve dilekler ruhumda hiçbir zaman yer edinemeyecek..
Old 30-11-2007, 13:59   #88
av.sally

Mutlu bir yuva........................................
Old 03-12-2007, 01:00   #89
Gülümse

Şu an ki en büyük hayalim okumayı planladığım kitaplarımın başına bir an önce oturmak..
Old 04-12-2007, 23:28   #90
av.sally

Lotodan büyük ikramiyenin çıkmasını kim aklından bir kez dahi geçirmemiştir ki............
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi