Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kültür ve Sanat Resim, Heykel, Tiyatro, Bale, Opera, Modern Dans vs.kültür ve sanat faaliyeti ile ilgili sohbetler

Mutlaka Dinleyin !

Yanıt
Konu Notu: 13 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-11-2007, 20:33   #241
halit pamuk

Blind Guardian gerçekten çok iyi bir grup, bir de "the bards song" adlı parçaları var ki; çok güzel. Dinle dinle bıkmıyorsun
Old 16-11-2007, 12:58   #242
halit pamuk

Amy Winehouse, Yaşamıyla,popüler kültürün bir parçası olsa da Mükemmel bir sesi var. "Back To Black" adlı parçası çok hoş.

1983 doğumlu Amy Winehose, caz müzisyenleriyle dolu bir aileden geliyor. 10 yaşındayken ‘Sweet’n’Sour’ adlı rap grubunu oluşturan Winehouse, 13 yaşındayken gitar ile tanıştı. 16 yaşında kendi bestelerini yapıp söylemeye başlayan genç müzisyen, yakın arkadaşı Tyler James aracılığıyla demosunu A&R’e gönderdi ve Island/Universal’e bağlı 19 Management ile anlaşmaya vardı.

2003 senesinde “Frank” adlı ilk albümünü yayınlayan Amy Winehouse, bu albümle birçok müzik eleştirmeninden olumlu puan almayı başardı. İngiltere listelerinde 13 numara olan albüm, sound olarak caz öğelerini bulundururken, sanatçı albümüyle Birt Awards’da “İngiliz Bayan Solo Sanatçısı” ödülüne aday olarak gösterildi. Albümün satışlarıyla platin plak kazanan Winehouse, verdiği demeçlerde albümden tam olarak memnun kalamadığını belirtti. Bunun dışında Ivor Ödülleri’nde En İyi Şarkı Sözü Yazarı ödülünü alan Amy, çok geçmeden Mercury Music Prize’ın da sahibi oldu.

2006 senesine kadar sahne performanslarında bulunan Amy Winehouse, Ekim ayında sadece 6 aylık bir çalışmayla çıkan “Back To Black” adlı 2. albümünü piyasaya sürdü. Bir önceki albüme göre daha caz ağırlıklı olan albüm, İngiltere listelerinde 3 numaraya kadar yükseldi ve sanatçı albümün satışlarıyla altın plak kazandı.

Arıntılar için http://www.lastfm.com.tr/music/Amy+Winehouse/+wiki
Old 19-11-2007, 15:04   #243
Gülümse

Göksel Baktager(kanun) Natalia Mann (Arp) bu gece Oyun Atölyesinde Pasifikten İstanbul'a adlı bir dinleti var.. İlginç bir inleti olacağını sanıyorum..
Old 20-11-2007, 01:03   #244
Gülümse

"Mutlaka Dinleyin" dostlarından özür dileyerek bir müzik aletinin sesini paylaşmak istiyorum..

Yazılaşının nasıl olduğunu bilmiyorum ama "Hug" yada "Huk" adlı yeni bir müzik aleti var.. Ufoya benzeyen bu alet vurmalı olmasına ramen nota ve melodi çıkartabiliyor.. Bu alet eğer yanımdaki dostlar yanlış bilgi vermediyseler Isviçrede icat olmuş ve çıkardığı büyüleyici ses nedeniyle de yakın zamanda tüm dünyaya yayılacağına kesin gözüyle bakılıyor..

Gerçekten dinleyenleri büyüleyen bu melodileri çıkaran bu aleti dinleyen başka bir dost varsa onun bilgilerin dinlemek, en azından beni yalan yanlış bilgi verme sorumluluğindan kurtulmak isterim..

Bilgilerim eksik veya aletin ismi yanlış yazılmış olabilir. Ama bu yeni müzik aletinin sesinin harika, hatta büyüleyici olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim..

Saygı ile
Old 28-11-2007, 11:11   #245
Av.Ufuk Bozoğlu

Jethro Tull

Ben özellikle Thick as a Brick albümünü beğeniyorum.

Kullanılan etnik flüte bayılacaksınız.

Yıllar bazı zevkleri değiştirmiyor. Yerine yenisini koyamadığınız için güzeller...

Saygılarımla..
Old 02-12-2007, 00:39   #246
halit pamuk

Notre Dame de Paris Müzikalinin "belle" adlı parçayı mutlaka dinleyin. Çok hoş. quasimodo'nun o boğuk sesini dinlemek gerçekten çok güzel.

"o lucifer! en azından bir defa izin ver."
Old 02-12-2007, 18:49   #247
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gulumse
"Mutlaka Dinleyin" dostlarından özür dileyerek bir müzik aletinin sesini paylaşmak istiyorum..

Yazılaşının nasıl olduğunu bilmiyorum ama "Hug" yada "Huk" adlı yeni bir müzik aleti var.. Ufoya benzeyen bu alet vurmalı olmasına ramen nota ve melodi çıkartabiliyor.. Bu alet eğer yanımdaki dostlar yanlış bilgi vermediyseler Isviçrede icat olmuş ve çıkardığı büyüleyici ses nedeniyle de yakın zamanda tüm dünyaya yayılacağına kesin gözüyle bakılıyor..

Gerçekten dinleyenleri büyüleyen bu melodileri çıkaran bu aleti dinleyen başka bir dost varsa onun bilgilerin dinlemek, en azından beni yalan yanlış bilgi verme sorumluluğindan kurtulmak isterim..

Bilgilerim eksik veya aletin ismi yanlış yazılmış olabilir. Ama bu yeni müzik aletinin sesinin harika, hatta büyüleyici olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim..

Saygı ile

http://www.musikhug.ch/ böyle bir adres buldum ama..
Old 03-12-2007, 13:58   #248
Gülümse

Alıntı:
Yazan Saim
http://www.musikhug.ch/ böyle bir adres buldum ama..

Malesef bu site bahsettiğim müzik aletini barındırmıyor.. Sayın Göksel Baktagir'in konserinde bu müzik aletini dinleme şansına ermiştim, kendisine mail yazdım. Sanırım uygun olduğunda bu sorumuz cevaplanmış olur..
Old 12-12-2007, 19:24   #249
halit pamuk

Bu parçayı dinlediğimde hep mutlu oluyorum:

THE TURTLES - Happy Together
Old 12-12-2007, 20:19   #250
Gülümse

Apocalyptica'nın en son çıkardıkları albümü "Word's Collide" muhakkak dinleyin..

Bu arada Gülyüzlü kızımın bir notu var.. Derki" Bu albümde Corey Taylor( slipknot'in solisti) ile birlikte yaptıkları I'm not Jesus'in kamera arkası ayrı bir cd halinde albümle birlikte piyasaya sürülmüş"

Ben o cd yi seyretmedim.. Ama müzikleri gerçekten harika..
Old 14-12-2007, 16:52   #252
Gülümse

Bir zamanlar dinlediğim "Dream Land" diye bir kaset vardı.. Sanatçısı kimdir ne zaman çıkmıştı hiç hatırlamıyorum.. Ama çıktığı dönem plakların ve kasetlerin dönemiydi cdlerin yüzünü daha görememiştik
Old 28-12-2007, 02:42   #254
Av.Cengiz Aladağ

Önceki mesajlarda sözedilmeyenlerden seçmeye çalıştım:

Simon & Garfunkel (Özellikle "Sound Of Silence")
Led Zeppelin (Hepsi ama özellikle "Since I've Been Loving You")
Jethro Tull (Hepsi ama özellikle "Budhapest")
Nick Cave (Özellikle Kylie Minouge ile söylediği "Where the wild roses grow")
Iron Maiden (Hepsi ama en çok "Paschendale")
Vanessa Mae (En güzeli "Contradanza")
Metallica (Tümü değilse de çoğu ama özellikle "Orion")
Kramp ("İstanbul sokakları", "Lan n'oldu", "Tek başına"... anımsayan var mı?)
Nazareth (Özellikle "Please Don't Judas Me" ve "Jet Lag". Ama Jet Lag'ın ilk ikibuçuk dakikasına aldanmayın, eğlence ondan sonra başlıyor)
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Old 28-12-2007, 12:42   #255
Av.Cengiz Aladağ

Ek:
Led Zeppelin: "Achilles Last Stand", "Whole Lotta Love" ve "Since I've Been Loving You"
Cem Karaca: "Ömrüm", "Çok Yorgunum", "Bu Bicim", "Askaros Deresi", "Bidanem", "Canım Benim", "Kerkük zindanı" ve "Bağımda üzüm Kaldı"
Candan Ercetin: "Le Meteque (Bu akşam çok efkarlıyım)" ve "La Vie En Rose"
Nick Cave: "Henry Lee" ve "Into my arms"
Old 08-01-2008, 22:31   #256
Av.Ateş

Buz- Nefretim Kederimden

Bob Dylan-Joan Baez- Blowin'in the Wind
Old 11-01-2008, 14:37   #257
Viyola

Alıntı:
Evlerinin Önü Boyalı Direk(Tangos)

Dün bir arkadaşım linkini gönderdi. Kaç defa dinledim saymadım ama epey oldu.

4 gencin amatörce yaptığı klibi herkesin seyretmesini ve dinlemesini isterim. Tek kelimeyle muhteşemler...

Suat Bey bu gençlerdeki ışığı taa o zaman farketmiş.Şimdilerde televizyonda birçok programda dinliyorum bu gençleri...Gerçekten güzel ve farklılar.
Old 11-01-2008, 14:43   #258
üye8180

Biraz çapkın sözleri var ama Niran Ünsal'ın ' Bazen Uğra Bize, Yok Hiç Kötü Niyetim ' diye devam eden şarkısını çooook seviyorum.
Old 11-01-2008, 22:37   #259
av.sally

Lütfen benim ama en çokta kendiniz için Keremcem'den Kalenin Fethi parçasını dinler misiniz?Çok hoş gülümsetiyor insanı her nedense en azından beni
Old 14-01-2008, 02:09   #260
Gülümse

Candan Erçetin'in Onlar Yanlış Biliyor şarkısı...
Old 15-01-2008, 00:15   #262
Gülümse

Alıntı:
Yazan kapgan
Son günlerimin favorisi ''Pilli Bebek-Olsun''

Cahilliği bağışlayın ama bu parçalar kimin ?
Old 15-01-2008, 00:23   #263
Av.Ateş

Alıntı:
Yazan Gulumse
Cahilliği bağışlayın ama bu parçalar kimin ?

Sayın Gülümse asla cahillik değil, estağfurullah.Pilli Bebek türkçe söyleyen bir rock grubu, Olsun ise şarkılarının ismi.

Yorgun gecelerin ardindan
Hep ayni yere donerken
Islak sokaklar boyu dusundum
Borcum varmis gibi kendimden.... diye başlayıp devam eder.
Old 21-01-2008, 20:00   #264
Av.Didem Kutlu

şu sıralar sürekli Enbe Orkestrasını dinliyorum,bende çok derin etkiler bıraktı;tek kelimeyle etkileyici
Old 04-02-2008, 03:36   #266
Gülümse

"Feraye" kim söylerse söylesin harika bir türkü...
Old 07-02-2008, 21:24   #267
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Gulumse
"Feraye" kim söylerse söylesin harika bir türkü...

N'olur Müzeyyen Senar veya Tolga Çandar söylesin.

Saygılarımla
Old 08-02-2008, 14:27   #268
ecesaka

İlhan İrem dinledim bugün bütün gün... Özellikle "Anlasana" ve "Konuşamıyorum"... Dinledikçe insanı ürperten şarkılar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi