Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocuk teslimine muhalefette masrafların karşı taraftan talebi

Konuyu Kilitleyin
Old 22-03-2012, 12:26   #1
Konuk

Varsayılan çocuk teslimine muhalefette masrafların karşı taraftan talebi

merhaba;
velayet bende olan çocuğumuzu eşim icra ile gelip görüyor birkaç kez göremediği de oldu kaçırma girişiminden dolayı şimdi bu masrafları bende talep için icra takibi yapmış ama ben bu davaların bir çoğundan beraat ettim usulen icra takibi için yapılan masrafların karşı taraftan talep edilemeyeceği ile ilgili birsey biliyorum ne kadar doğru yardımcı olabilirseniz sevinirim Saygılar
Old 22-03-2012, 15:31   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba;
velayet bende olan çocuğumuzu eşim icra ile gelip görüyor birkaç kez göremediği de oldu kaçırma girişiminden dolayı şimdi bu masrafları bende talep için icra takibi yapmış ama ben bu davaların bir çoğundan beraat ettim usulen icra takibi için yapılan masrafların karşı taraftan talep edilemeyeceği ile ilgili birsey biliyorum ne kadar doğru yardımcı olabilirseniz sevinirim Saygılar

Muhtemelen yine bu sitede okumuşsunuzdur. Linki takip edin.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=17348

Kararlar zorluk çıkarmayandan masraflar alınmaz, demektedir. Siz ise, babanın çocuğu sizin yüzünüzden göremediğini yazmışsınız. O nedenle masrafları ödemek durumunda kalacaksınız.

Hak kaybına uğramamak için, bir avukattan profesyonel destek alınız.
Old 22-03-2012, 17:12   #3
Konuk

yalnız karşı tarafın bu tutanaklara istinaden açmış olduğu davalardan beraat ettim yani çocuk teslimine ilişkin muhalefette bulunduğuma dair bir kanıt yok ortada tutanaklarda benim ismim bile yok vermediğimi ise yalnız ben söylüyorum hiçbiryerde kayda geçen birsey yok bu şekil ile bu ödemeye itiraz edemezmiyim
Old 23-03-2012, 11:15   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
yalnız karşı tarafın bu tutanaklara istinaden açmış olduğu davalardan beraat ettim yani çocuk teslimine ilişkin muhalefette bulunduğuma dair bir kanıt yok ortada tutanaklarda benim ismim bile yok vermediğimi ise yalnız ben söylüyorum hiçbiryerde kayda geçen birsey yok bu şekil ile bu ödemeye itiraz edemezmiyim

Sayın Konuk,

"Çocuğu teslim etmediğinizi" burada yazmış olmanız THS ve KAHDEM kuralları çerçevesinde sorunuzu yanıtlamamızı engellemektir. Bu sitenin amacı mağdur kadınlara yol göstermektir. "Hukuku dolanmanın" yollarını göstermek değildir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi