Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Nerelİsİnİz?

Yanıt
Old 21-10-2007, 00:35   #61
esra38

aslen Yozgatlıyım,Kayseri de büyüdümşuan Ankara dayım
(Gazi üni.2.sınıf).
Old 21-10-2007, 10:19   #62
Envanter

Ben EFEYİM. Kıyı Egeliyim. Aydınlıyım. BurdA doğdum burda büyüdüm burda öleceğim.
Old 22-10-2007, 12:19   #63
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan envanter09
Ben EFEYİM. Kıyı Egeliyim. Aydınlıyım. BurdA doğdum burda büyüdüm burda öleceğim.

Ben İzmir'de doğdum. Aslen Trakyalıyım.Emekliliğimi Muğla'da geçirmek isterim. Bu saydığım yerlerin hepsini bir başka severim. Aydın ilini de sevmeye başladım.
Old 22-10-2007, 13:12   #64
Ayşegül Kanat

Soran olduğunda Adana/Ceyhan derim. Bu kez "içinden mi" diye sorulur. Gençken şaşırırdım " ne demek içinden?". Sonra anladım ki köyler de varmış. :=)

Üstelik soranlar ne Adana'yı, ne Ceyhan'ı ne de köylerini bilirmiş.
Old 22-10-2007, 16:19   #65
tuval2310

sayın kanat içinden misiniz? zira ben Adana'yı da Ceyhan'ı da köylerini de bilirim..
şaka bir yana ben de hiç hoşlanmam 'içinden mi' sorusundan.içinden dersiniz mahalleyi sorarlar,köyünden dersiniz bu defa da bilmem kiminin neyi de o köydenmiş de adı da şuymuş da başlarlar anlatmaya....
Old 22-10-2007, 16:41   #66
Gülümse

Sanırım bir tek Istanbul'lulara içinden mi diye sorulmuyor
Old 09-11-2007, 16:12   #67
ylzctn

Aslen Malatyalı olmakla birlikte; Edirne'de doğdum, büyüdüm.
Şu an için Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuduğum için İstanbul'da ikamet etmek zorundayım
Old 10-11-2007, 00:06   #68
Gülümse

Amerikadaki Türkler birbirlerine nereli olduğunu sorduklarında hoş cevaplar duyuyorsunuz..

Amerikalı-Türk
Amerikalı-Türk-Mardin'li
Old 11-11-2007, 11:10   #69
denge_siz_olun

bende aslen G.Antep liyim . 5 yıldan beri İstanbuldayım .
Old 12-11-2007, 12:25   #70
Av.Turhan Demiroğlu

Alıntı:
Yazan Gulumse
Sanırım bir tek Istanbul'lulara içinden mi diye sorulmuyor
Onlara "neresindensin" deniyor.
Old 16-11-2007, 23:49   #72
Av. Canan EKE

Alıntı:
Yazan ncoban
Hayır yanlış anladınız ben öyle demek istemedim.Sınavları kazanamazsam elimde avukatlık ruhsatnamesi olacağı için avukatlığı düşüneceğim dedim.Hukukçuların çoğu da öyle yapmıyor mu zaten?Önce hakimlik savcılık düşünüyorlar sınavı kazanamayan avukat oluyor.Ama istemeden yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Hayır, bazı hukukçular vardır ki, illa avukat olmak ister. Avukatlığa hakimlikten aşağı bir meslek gibi bakmayın. Amerikan filmlerinden de esinlenmeyin. Ancak ben yine aynı yolu geçsem, yine avukat derim. BAĞIMSIZLIK.....
Old 16-11-2007, 23:51   #73
Av. Canan EKE

Bu arada, ben de Varnalıyım. Bulgaristan yani.
Old 17-11-2007, 16:01   #74
sultanisik

Ben Ereğliliyim.Şimdi bu Ereğliyi Karadeniz Ereğlisi sananlar olabilir ama benim memleketim İç Anadolu Ereğli Nüfus kaydım Konya da çünkü eşim Konyalı,Konya da yaşıyorum,Doğum yeri Karaman ama o şehri nedense bir türlü sevemedim zaten hiçbir şekilde o şehirde yaşamadımda ama babamın nüfusu oraya bağlı olduğu için Karaman doğumlu görünüyorum.Ereğlide doğdum üniversiteye kadarda orada yaşadım.Üniversite ile birlikte Konya da devam etti yaşamım.Aslen Konyalı ve Konyada yaşayan sırım gibi delikanlı kocacığımla hayatımı birleştirdim. Dolayısıyla ben EREĞLİLİYİM......
Old 17-11-2007, 19:24   #75
Hüseyin Kılıç

Varsayılan hemşehri...

[quote=endersav]arkadaşlar gerekli mi değilmi bilmiyorum siz karar verin.hepimizin ortak noktası hukuk ama bunun dışında başka şeylerinde site üyelerinin birbirini tanıması için yararlı olabileceğini düşündüm.
nerelisiniz/nerdesiniz/ne yapmaktasınız
bunun dışında kendinizden bahsedeceğiniz şeylerde yazabilirsiniz.
kendimden başlayayım:
karabüklüyüm doğma büyüme
hayatımın mesleği öğrenciliği istanbul hukukta icra etmekteyim 2.sınıf
hedefimde savcı olmak var nasipse

Ben de Karabüklüyüm. Mail ya da özel mesajla bana ulaşabilirsin. Selamlar...
Old 16-12-2007, 14:27   #76
hakim insan

ben de kayseriliyim hemşerim ve dostum hacıali gibi.istanbul hukuk 2.sınıftayım.diğer arkadaşların tersine nerelisin sorusu çok hoşuma gider.çünkü KAYSERİLİYİM demek çok gurur verici benim için .ayrıca cevaplamak istemeyenler için zorlayıcı bir durum yok yani.hedefim hakim olmak umarım
Old 20-12-2007, 23:26   #77
^mutlu^

ardahanlıyım genelde ankarada bulunuyorum selçuk hukuk 3 sınıftayım savcı olsam tam süper olacak
Old 21-12-2007, 20:10   #78
akdevrim

Dikkat

...en çok kızdığım sorulardan birisidir nerelisiniz çümlesini duymak...Elimden gelseydi ülkelerin sınırlarını kaldırır,pasaport rejimini tarihin çöp sepetine gömerdim...
....Mesela dünyalıyım derdim...
....yorgun dünyalı.

akdevrim.21.12.2007.istanbul.
Old 21-12-2007, 20:49   #79
üye18721

Alıntı:
Alıntı:Yazan Av.H.Sancar KARACA"Doğma büyüme A, aslen B"
Tez konusu.

Nüfusa B'de kayıtlı, ama A'da doğdu isem, 12 yaşına kadar A'da büyümüş, askere gidene (evlenene) kadar C' de yaşamışsam, 10 yıl D'de kalmış, şimdi E'de yaşıyorsam sahi ben nereliyim?
Türkiyeli
------------------
* * * * *

Old 22-12-2007, 01:25   #80
üye8180

Doğma büyüme İstanbulluyum. Aslen Batı Trakya Türklerindenim. ( anne tarafı Makedonya Tikveş, baba tarafı Yunanistan İskeçe. ) Her karışına, her taşına hayranım Eyübümün, Ramimin. Ben de sayın envanter gibi ayrılamam buralardan.
Old 30-12-2007, 00:34   #81
Av.Uğur Keleş

Adanada doğdum ve burada büyüdüm(bu bir süreçse,halen Adana da büyümekteyim Aslen Malatyalıyım,sosyal bağlarımız orada da sürmekte.Adanada Malatyalı,Malatyada da Adanalı diyorlar bize,bu işin sonu nereye gider bilmiyorum,nerelilik meselesi karakolda bitebilir Adana barosuna kayıtlı olarak Avukatlık yapmaktayım.
Old 19-01-2008, 22:03   #82
Hemocrania

aslen giresunluyum..konya selçuk ta üniv bitti, şırnakta askerlik ve ben bittim..şimdi tekrar memleketteyim malesef!!
Old 20-01-2008, 17:09   #84
endersav

sayın hüseyin kılıç biraz geç oldu ama sayfaya bakmamıştım bir süredir yeni gördüm cevabınızı.burda hemşehrimi gördüğüme çok sevindim. maille size ulaşamadım herhalde henüz aktif üye olmadığım için.kendi mail adresimi vereyim ben ender7888@hotmail.com
selamlar
Old 19-02-2008, 18:40   #86
Emel YILMAZ

İzmir'de doğdum, Yozgat'lıyım, Malatya'da okudum,Kırıkkale' de oturuyorum ve kırıkkale'de yüksek lisans yapıyorum. Bazı yerleri kısalttım Darısı diğer şehirlerin başına
Old 19-02-2008, 19:05   #87
KARİNE

Varsayılan heyy

merhaba, Ankara'nın kaplıcaları ve ile ünlü ilçesi kızılcahamam doğumluyum herkese tavsiye eder iyi çalışmalar dilerimmm ( Fenerbahçemize de iyi şanslar dilerim 2-0 fb yener diyorum..
Old 19-02-2008, 19:21   #88
HAKİMADAYI

selam bende adıyamanlıyım ama adanada doğup büyüdüm ama ailem istanbulda şimdi bende kütahyada öğrenciyim
Old 19-02-2008, 21:44   #89
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Emel YILMAZ
İzmir'de doğdum, Yozgat'lıyım, Malatya'da okudum,Kırıkkale' de oturuyorum ve kırıkkale'de yüksek lisans yapıyorum. Bazı yerleri kısalttım Darısı diğer şehirlerin başına

Okurken başım döndü siz de durum nedir?

Alıntı:
Yazan av.dodonova
merhaba, Ankara'nın kaplıcaları ve ile ünlü ilçesi kızılcahamam doğumluyum herkese tavsiye eder iyi çalışmalar dilerimmm ( Fenerbahçemize de iyi şanslar dilerim 2-0 fb yener diyorum..

Ağzınızla bal yeyin diyorum. Onları hamama soksak; kızılca kıyamet kopsa diyorum.

Not: Mesajın ikinci bölümü 24 saat sonra kendini imha edebilecek şekilde yazılmıştır.

Saygılarımla
Old 26-02-2008, 00:57   #90
Kemal Yıldırım

Artvin' liyim (Karadeniz' in incisi). İzmir' deyim, 4. sınıfta okuyorum. Eğer yüksek lisans olmazsa, İzmir' de staja başlayacağım

Mesajları okuduktan sonra hangi soruların olduğunu unutunca hatırladıklarıma cevap verdim

Saygılar..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07865596 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.