Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

uzaklaştırma kararı, kişisel ilişki kurulması

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-02-2023, 16:39   #1
Konuk

Varsayılan uzaklaştırma kararı, kişisel ilişki kurulması

Uzaklaştırma kararım olduğu için ,eşim çocuklarla kişisel ilişki kurmak için başvuru yapmışdı. mahkeme karar vermiş. Psikolog raporunda şu şekilde yazmış ‘davacı annenin bulunan aşamada ebeveynlik sorumluluklarını yerine getirdiği ancak evlilikte yaşanan çocuklarla doğrudan ilgisi olmayan olumsuz olaylara çocukları dahil ettiği ve çocukları yönlendirdiği ,olumsuz olaylara çocuklarn şahit olması ve annenin babaya olan olumsuz tutumu nedeniyle çocuklardan 9 yaşındki ve 8 yaşındaki çocuklarımın babayla görüşmek istemedikleri, bunun uygun olmadığını her ayın 1. Ve 3. Haftası Pazar günleri 4 saat görüşmelerinin uygun olacağını ,bu görüşmenin anne tarafından belirlenecek refakatçi eşliğinde şahsi ilişki kurulmasına karar verilmiştir. Yazmışlar.
Burda psikolog benim çocuklarımı yönlendirdiğimimi yazmış, ben anlamadım. Çocuklarım babalarından şiddet gördüğü ve babalarından korktuğu için görüşmek istemiyorlar. Şimdi bu kararı bugün aldım anne sen olmadan biz gitmeyiz ben korkuyorum gitmek istemiyorum diyorlar ben olmayacağım yanınızda deyince dahada çok korkuyorlar.
-ikincisi ben eşim memuriyetinden dolayı başka bir şehirde yaşıyoruz burda akrabalarımız yok, 4 saat çocuklarla kim refekatçi olacak ,bu konuda ne yapmam gerekiyor, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Bu siteyi kuran,burada emek veren,cevap veren tüm herkesden Rabbim bin kere razı olsun ,bütün işleriniz rast gitsin, hayırlı,sağlıklı,mutlu uzun ömürleriniz olsun inşallah.
Old 25-02-2023, 23:37   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Mahkemenin bu kararına itiraz ederek çocuklara refakatin sizin tarafınızdan yapılması olmadığı takdirde refakatin adli destek biriminden bir uzman tarafından sağlanmasını talep edebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 05-03-2023, 18:33   #3
Konuk

uzaklaştırma kararınını veren mahkemenin vermiş olduğu kişisel ilişki ve geçici velayet kararına eşim itiraz etmiş, apartmandaki 4 tane komşumuzu da tanık yazmış, bu komşularla ailecek sadece bayramdan bayrama yada cenazede görüştüğümüz komşularımız, eşim apartmanda yönetici olduğu için onları bir şekilde ikna etmiş benim eşim hakkında iftira attığımı,eşimin çok iyi bir eş çok iyi bir baba olduğunu,bana sürekli çiçek ve hediye aldığını, çocuklarıylada sürekli ilgilenen parka götüren bir baba olduğu şeklinde ifade vereceklerini söylemişler. senede 3-4 defa görüştüğümüz komşuların bu ifadeleriyle bana verilen geçici velayet ve kişisel ilişki saatleri değişir mi?
narsis olan eşim dışarıda melek evde bir canavar gibi bana ve çocuklarıma hem psikolojik hemde fiziksel şiddet uyguladığını kimseye inandıramıyoruz ne kadar acı bir durum ki kadının yaşadığı zulüm ev içinde olduğu için kimse tarafından görülmediği için apartmanda dahi yalnızlaştırıldım, kendimi o kadar kötü hissediyorum ki ne yapacağımı dahi hiç bilmiyorum. mahkeme bu itirazı yerinde bulursa benim de bu karara itiraz hakkım olurmu? hepiniz çok çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız sizlerin sayesinde kendimizi yalnız hissetmiyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi