Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

Yüksel Lisans'a nasıl zaman ayırılır?

Yanıt
Old 20-01-2015, 14:28   #1
Av.A.Aksoy

Varsayılan Yüksel Lisans'a nasıl zaman ayırılır?

Konu ile ilgili bir başlık var mı bilemedim fakat bir soru sormak istiyorum. Ben kamu hukuku alanında yüksek lisans yapmak istiyorum. Tabiri caizse eğer bunu yapmazsam gözlerim açık gider o derece istekliyim. Fakat bunu Avukatlık mesleğini devam ettirirken ne gibi zorlukları var? Kulağıma geldiği kadarıyla devlet üniversitelerinde eğitimler gün içinde vakıf üniversitelerinde akşam saatlerinde oluyormuş. Bu konuda destekleyici ya da yardımcı olabilecek fikirlerinizi paylaşabilirseniz memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim..
Old 27-01-2015, 22:46   #2
av.gokcen

Merhaba meslektaşım,

Staj döneminde yüksek lisans derslerine devam etmiş, avukatlık yaptığım bir dönemde de tezimi yazıp savunmasını yapmış ve mezun olmuş biri olarak, istenirse ki çok istediğinizi anlatmışsınız, vakit ayrılabileceği ve programınızın da o şekilde düzenlenebileceği kanaatindeyim.

Tabi ki bağlı çalışan avukat iseniz,çalıştığınız meslektaş ile bir takım sıkntılar olacağını düşünebilirsiniz ancak ben aksine destek vereceğini düşünürüm.

Devlet üniversitesinde hafta içi 3 gün ders vardı benim yüksek lisans yaptığım günlerde. Ancak tam gün değildi, o saatlerinizi iş durumunuza göre ayarlayabilirsiniz. Kimi zaman dersten kimi zaman işten toleranslar sağlamak gerekebilir.

Tez yazımı zamanı ise nerede ise işten kalan tüm vaktinizi teze ayrımanız gerekecektir. Eskiden sultanahmet adliyesinde işleri yapar, oradan adliye içindeki kütüphanede hem kaynak araştırır hem çalışırdım. Ya da adliye veya iş çıkışı geniş bir kaynak birikimi olan üniversite kütüphanelerine giderdim. Elinizin altında evde çalışmak için bir de bilgisayar varsa tamamdır. Tabi bir de iyi bir tez danışmanı gerek

Sormak istediğiniz birşey olursa özelden de yazabilirsiniz, bilgim varsa yardımcı olmak isterim.

Kolaylıklar, başarılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi