Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

borç senedi ( noterde hazırlanmış

Konuyu Kilitleyin
Old 22-01-2022, 23:14   #1
Konuk

Varsayılan borç senedi ( noterde hazırlanmış

iyi günler sormak istediğim 2019 yılında açmış olduğum boşanma davam red oldu ( ben kadın davacı ) eşim davalı idi sormak istediğim ilk eşimden olma oğlumun bir başkasının arabasına çarptı ve karşı tarafın arabasını ve arabası pelt olan kişiyle oğlum kusurlu olduğundan anlaşmaya gittik ve o zamanın parası araç bedeli olarak 150.000 tl para ödedik parayı ödeyen şuanki eşim boşanma davamız red olunan eşim bu parayı oğluma kişisel mallarından verdi yani babasından kalma para üzerinden kullandı ve parayı verirken noterden senet hazırladık ve boşanma davası gerçekleşirse bu borçu ödeyeceğimi taahhüt ettim. eşimle ayrı yaşıyoruz ve ayrı yaşama sürecimizin 3 yılı tamamlamamıza 8 ay kaldı eşim bana 2018 yılında 150.000 tl karşılığını altın olarak verdi ve yaklaşık 1 kilo altın fiyatına tekabül ediyor şuan ise eşim benden 1 kilo altın parası istiyor. ve içraya vermekle tehdit ediyor sormak istediğim

eşler arasında evlilik birliği devam ederken verilen para veya altın için eşim bana içra açablir mi ( noterde eşimden parayı ne için aldığım açıkca yazıldı ve senet o şekil düzenlendi ve açıklama olarak 150.000 tl karşılığında eşi............ kilisel malından 1 kilo altın alınmış ve alınan para oğlu.............. borçu için ödenmiştir diye ibare kullanıldı dipnotlarda. ve boşanma gerçekleşirse bu senet işleme konulacak
bu parayı ödeyecek gücüm yok ne yapmam gerekiyor sitenizde araştırma yaptığımda ise senetin tarihinin önemin olmadığı ve boşanma gerçekleşirse senetdin işleme konulacağı yazıyor. şuanki eşimden borç parayı aldığımda eski eşim ben öderim oğlumun borçunu demişti ama ne ödeyen var nede yaklaşan boşandığım zaman ise bu borç bana kalır mı

boşanma davamız red olduktan sonra eşimle belirli günler görüştük eşimin hiç bir kötü alışkanlığı yok ( içki kumar vs. gibi )

eşim bu ayrı yaşama sürecinde onun evine gidip geldiğimi güvenlik kamaraları ile ispatlayabilirmi bu kayıtlar mahkemede gçerli olur mu bu sürete 2-3 aya bir eşimin evine girip çıktım. ayrı yaşama kararı ile boşanma davam red olur mu
Old 08-02-2022, 16:36   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Eşler arasındaki borçlar için evlilik birliği içinde veya boşanma sonrasında icra takip yasağı bulunmamaktadır.
Borcu ödeyecek durumunuzun olmaması icra aşamasını ilgilendirmektedir.

2- TMK 166/son gereğince boşanma davasının reddinin kesinleşmesinden sonra üç yıllık ayrılığa dayalı boşanma davası açılabilir. Bu süreçte evlilik birliğini devam ettirmek için taraflar bir araya gelmişler ise dava reddedilir.
Eğer sizin eşinizin evine girişiniz velilik birliğini devam ettirme amacını taşıyor ve eşiniz de aynı amacı paylaşıyor ise TMK 166/4 koşulları oluşmamış demektir.
Fakat bir araya gelme evlilik birliğini devam ettirme ortak amacıyla değilse ve bu kanıtlanırsa dava kabul edilebilir.

3-Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi