Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Hukukçu olmayan üyelerimizin hukukla ilgili sorularına ayrılmış iletişim alanı. Lütfen Dikkat : THS bir hukuki danışmanlık sitesi değildir ve bu foruma da "hukuki danışma" niteliği taşıyan sorular yöneltilemez. Alanda soru sormadan önce lütfen Hukuk Soruları Alanı Kural ve İlkelerimizi okuyunuz.

6570 Sayılı kanun ve KİK e göre kiralanan taşınmazların tahliye yönünden karşılaştırılması

Yanıt
Old 27-11-2010, 12:38   #1
erkanaga

Varsayılan 6570 Sayılı kanun ve KİK e göre kiralanan taşınmazların tahliye yönünden karşılaştırılması

Stajıma devam ettiğim mahkeme hakimi 6570 sayılı kanuna göre kiralanan taşınmazların tahliyesi ile Kamu İhale Kanun una göre kiralanan taşınmazların tahliyesini, yargıtay kararlarını da inceleyerek, araştırmam yönünde ödev verdi..
Bu konuda bana yol gösterebilecek kaynak eserler ve özellikle Yargıtay kararlarına ihtiyacım var.

Teşekkür ediyorum,iyi çalışmalar...
Old 08-12-2010, 09:58   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan erkanaga
Stajıma devam ettiğim mahkeme hakimi 6570 sayılı kanuna göre kiralanan taşınmazların tahliyesi ile Kamu İhale Kanun una göre kiralanan taşınmazların tahliyesini, yargıtay kararlarını da inceleyerek, araştırmam yönünde ödev verdi..
Bu konuda bana yol gösterebilecek kaynak eserler ve özellikle Yargıtay kararlarına ihtiyacım var.

Teşekkür ediyorum,iyi çalışmalar...

Bir yanlışlık olmasın?

http://www.turkhukuksitesi.com/showp...22&postcount=2

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
- İdarenin cebinden para çıkacaksa Kamu İhale Kanunu uygulanır: Mal alımı, hizmet alımı, yapım işleri gibi .
- İdarenin cebine para girecekse Devlet İhale Kanunu uygulanır: İdarenin mallarını kiraya vermesi gibi.
Old 08-12-2010, 10:11   #3
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Av.Armağan Konyalı'nın uyarısı ile sormak istiyorum? Soruda idare kiralayan konumunda mı, kiracı mı?
Old 08-12-2010, 10:14   #4
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bir yanlışlık olmasın?

http://www.turkhukuksitesi.com/showp...22&postcount=2

Sayın Av.Cengiz Aladağ'ın uyarısı haklı: Tahliye konusunda Kamu İhale Kanunu bir değişiklik getirmemektedir. Fakat Devlet İhale Kanunu 75.maddesiyle 6570 sayılı Kanun'un tahliye hakkındaki hükümlerine istisna oluşturmaktadır.

Kamu İhale Kanunu'nu değil de, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 75.maddesini inceleyiniz.

Saygılarımla

Meraklısına Not:
- İdare kendi yerini kiraya verecekse cebinden para çıkmayacağından Devlet İhale Kanunu uygulanır.
- İdare başkasının yerinde kiracı olacaksa cebinden para çıkacağından Kamu İhale Kanunu uygulanır.
Old 08-12-2010, 11:54   #6
erkanaga

Uyarınızda haklı olduğunuzu konuyla ilgili araştırma yaptıktan sonra öğrendim.Yukarıda yazdığım metin hakim beyin bana vermiş olduğu metnin aynısıdır,o sebeple mesuliyet kabul etmiyorum dün itibariyle ödevimi teslim ettim,yine de teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için.
İyi çalışmalar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi