Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kahdem Ziyaretçi Defteri

Yanıt
Old 27-05-2013, 10:12   #91
Konuk misafir

Varsayılan Tebrikler

Tebrikler böyle güzel ve başarılı bir site kurduğunuz için bizlere yardımlarınızı eksik etmediğiniz için sonsuz şükranlarımızı ve saygılarımızı sunarım nice senelere sizleri çok seviyorum iyiki varsınız...
Old 27-05-2013, 10:35   #92
Konuk misafir

Varsayılan Teşekkürlerr

iyiki varsınız sizlerin yardımıyla evliliğim ailem yuvam kurtuldu iyiki varsınız sizlere sonsuz sevgilerimi ve saygılarımı sunarım iyiki varsınız sizleri çok seviyorum başarılarınızın devamını diliyorum...
Old 30-05-2013, 09:06   #93
üye7160

Kahdem'e göstermiş olduğunuz ilgi ve olumlu düşünceleriniz için bizlerde teşekkür ederiz.
Old 17-06-2013, 11:33   #94
Konuk

Varsayılan kadın olmak zor zenaat.

keşke gezi parkı gibi kadınlarda isyana gelse,

bir hikaye paylaşayım sizinle ,pırıl pırıl bir üniversiteliyken okulundan alınıp evlendirilmiş bir bayanım yıllarca şiddete ve utanç duyulacak bir biçimde birlikteliğe zorlanmış sonunda da isyan edip boşanmaya karar vermiş ve 9 yıl gibi zorlu bir mücadele sonucu zaferle sonuçlanmış bi davayı kazanmış bir bayanım,

hiçbir maddi yardım almamış hukuki yardım alamamış işçilik ve temizlikçilik yaparak hem bu mücadele için para kazanmış hem yüksek okul okumuş biriyim.asla ailemden destek görmedim onlara göre bir çocuğum vardı boşanamazdım,başımı öne eğmedim eğdirecek hiçbirşeyde yapmadım,ama boşanma sebebim olarak bana herşey yakıştırldı,kazandım,özgürüm,işim işyerim evim arabam herşeyim var,ama ortada bir haksızlık var

ben 12 yıl kendimden 15 yaş büyük birinin resmen kölesi olarak çocuğunu dünyaya getirdim ,özel hizmetini gördüm ,6 yıl çalıştım parama el koydu ev aldık sıkıntı çektim,dayak yedim izleri hala benimle,tecavüze uğradım o ayrı bir dert,ve 6 yılda çocuğuma hasret bırakıldım,

ama mahkeme beni sadece boşadı 9 yılda bana ait hiçbir eşyayı yada parayı yada tazminatı layık göredi bende talep etmedim,verilir sandım,aileme sığındım evimizi bastı polisten kaçıp saklandı telefonlarla hakaretlerin haddi hesabı yok polis şikayetçi olun dedi ozaman olduk savcılık kamu davası açtı ama bana ve kızıma maddi destekk çıkmayınca kızımı ailem babaannesine yolladı ve kamu davası düştü,dava bana döndü ve tazminat ödüyorum,250 tl nafaka alıyor 260 tl tazminat ödüyorum.

hani benim kadınlık hakkımiçeyizim,,analık hakkım,kazandıklarım,kederlerim,ben talep etmesem bile bu kanun sormazmı bu kadın sana bir evlat yetiştirmiş,kadınlık yapmış onca sene bunların bir kısmıda bu kadınındır diye,

,şimdi boşandım nüfusa git 8 tl para öde 3 resim ver yeni kimliğini al,bankaya git 5 tl öde bilmem kartın değişsin,oraya git buaya git onu değiş bunu paylaş,evlenmek istersen dava aç,180 tl para öde,rapor al niye belki hamilesindir soy karışmasın diren kadınlar diren ,gezi bahane direnmek .............
Old 15-03-2014, 15:49   #95
Konuk

Mutlu teşekkürler

bizi birçok konuda aydınlatıyorsunuz sizin sayenizde benimde bu toplumda bir yerim olduğunu anladım kendi hakkımı aramaya başladım
Old 18-03-2014, 13:53   #96
Konuk

Ben de sizlere cok tesekkur ediyorum boyle degerli insanlarin bizlere bir e mail kadar uzakta olmasi cok mutlu edici.
Old 18-03-2014, 15:29   #97
üye7160

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için bizler teşekkür ederiz.
Old 23-07-2014, 00:31   #98
NCL

Kitap Minnet ve Teşekkür

Zaman ayırıp sorularımıza bıkmadan cevap veren başta Sn.Av.Ufuk Bozoğlu ve adını eksik yazdığım Sn.Av.Habibe Yıl-maz Kayar'a bağışlanmak dileği ile sonsuz teşekkürler,emeği geçen ve yardımlarını esirgemeyen bütün avukatlarımıza ko- laylıklar diliyorum.İyi ki varsınız, başarılar.
Old 27-07-2014, 20:15   #99
NCL

Kitap Teşekkür ve Bayram mesajı

Sayın Avukat Habibe Yılmaz Kayar, böyle bir günde sorularıma cevap verme zahmetinde bulunduğunuz ve zaman ayırdığınız için sonsuz teşekkürler.Sizin nezdinizde bu siteye emek veren bütün gönüllü avukatlarımıza şükranlarımı sunarım.Bayramızı yürekten kutlar, başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.
Old 28-07-2014, 06:24   #100
Konuk

Merhaba zamanlarından ,kazançlarından feragat edip hakları gaspedilmiş kadınlara hizmet veren güzel insanlar,sizlere ,sadece Kahdem' den haberi olmayan insanları da haberdar etmek için özellikle tv programlarında tanıtımını ve reklamını sıkça yapmanızı rica ediyorum.Böylelikle ülkemizin en ücra köşesinde çok çaresiz durumda olan insanlara da ışık olabilirsiniz.Benim Kahdem'den hukuki sorularıma yanıt ararken haberim oldu.Fakat henüz boşanmadan önce yaşadığım ağır olaylardan dolayı üste üst geçirdiğim travmalar,sonrasında eski eşimin bu durumu göz ardı edip bana uyguladığı baskılar ,içinde bulunduğum depresyon,yalnızlık beni dışarıya çıkıp bir bakkala dahi gidemeyecek duruma getirmişti.Yaşadıklarım gerçekten bir insanın akli muvazenesini kaybettireek kadar ağırdı.Yani diyeceğim kendime bile faydam dokunamaz bir durumdaydım.O zamanlar bu depresif durumda olmamış olsam eminim ki Kahdem'den haberim olacak ve sizlerin engin bilgi ve deneyimlerinizden faydalanmak suretiyle haklarımı kaybetmeyecek ve gerçekten yargılandığı taktirde ağır bir ceza alacak kadar merhametsiz bir insan elini kolunu sallayarak ortalıklarda dolaşmayacaktı.Ama geç de olsa haberim olduğuna çok memnunum ve müdaviminiz haline geldiğimi söyleyebilirim.

Farklı olarak bir konuya daha değinmekte fayda görüyorum.Boşanmış kadınlar maalesef toplumumuzda okumuş çok üst seviyelere gelmiş erkekler tarafından da herkese açık bir meta olarak görülmeye devam ediyor.Örneğin durumunuzla ilgili yardım almak istediğiniz insanlar, sizi ,o gözle görüp boşandığınız için bazı ihtiyaçlarınızı karşılayamadığınızı düşünüp kendilerinde adeta bu hakkı görüyorlar. Evliliğinizde uğradığınız haksızlıklar ,size uygulanan psikolojik ve fiziksel şiddet.......... tüm yaşadıklarınız insanların sizlere yardımcı olmasını gerektirirken tam tersi oluyor.,Bizler tek kanatlı bir kuş misali uçmaya ya da yaralarımızı sarmaya çalışırken yaralarımızı kanatıp ,kalan tek kanadımızı da koparmaya çalışıyorlar...

Son olarak verdiğiniz hizmetin parayla ölçülemeyecek kadar çok değerli olduğunu ve mükaafatının çok büyük olacağını belirterek kendi adıma ve yardımcı olduğunuz tüm kadınlar adına da teşekkür ediyorum.Allah hepinizden razı olsun.İyi Bayramlar.
Old 03-10-2014, 20:20   #101
Konuk

Varsayılan Kahdem Ziyaretçi Defteri

Merhabalar
BİZLERİ EN ZOR DURUMDA YALNIZ BIRAKMAYAN EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALMADAN GECE GÜNDÜZ BİZLERİ AYDINLATAN,YARDIMLARINI ESİRGEMEYEN,
YERİNE GÖRE BİR ANNE,YERİNE GÖRE BİR BABA GİBİ DAVRANAN,BAŞTA SİTE YÖNETİCİLERİ OLMAK ÜZERE TÜM AVUKAT HUKUK SEVERLERE

KURBAN BAYRAMINIZI HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDER KÜÇÜKLERİN GÖZLERİNDEN BÜYÜKLERİN ELLERİNDEN ÖPERİM
SAYGILARIMLA
Old 09-10-2015, 07:43   #102
efil3

Varsayılan çokkk teşekkürler

İnanılmaz güzel bir iş yapıyorsunuz. Emeği geçen herkese sonsuz minnet ve tebrikler..
Old 30-01-2017, 09:10   #103
Konuk

Varsayılan Suriyeli Kadınlar

Merhaba,

Ben SGDD-ASAM'dan A., Suriyeli Kadınların hizmetlere erişimi konusunda bir haritalandırma yapıyorum.

KAHDEM olarak suriyeli sığınmacılara hukuki destek sağlıyor musunuz ?
Old 30-01-2017, 14:39   #104
Konuk❤❤

Varsayılan Teşekkürler

Ben çooook çok teşekkür ederim,yukarıdaki kalpler benden sizlere,evet ben bi avukatla beraber mücadele edebiliyorum ama edemeyen kadınlar için özellikle muazzam bir site ..İçinde bulunduğumuz vaziyet nedeniyle bazen çok gereksiz ayrıntılar da veriyoruz,sabırla okuduğunuz ve cevapladığınız için hepinize çok çok teşekkür ediyor ,burada yazılan şeylerin sizi ve bizi(bir daha asla) bulmamasını temenni ediyorum🎈🎈
Old 19-07-2017, 23:02   #105
Konuk

Alıntı:
Yazan Av.Ufuk Bozoğlu
Avukat desteği alma konusunda ise, evet KESİNLİKLE davanızı bir profesyonelle yürütmenizi öneririm. İtiraz edebilme veya edememe gibi kriterlerle değil; davanızın hukuki usullerce, eksiksiz ve doğru takibini sağlayabilmek, hak kaybı yaşamamak için avukat desteği almalısınız.
Sayın avukatlarımıza yardım ve destekleri için çok teşekkür ederim. Kesinlikle profosyonel bir hukuk desteği almanın ben de şart olduğuna inanıyorum. Çok teşekkürler . . .
Old 21-07-2017, 18:29   #106
Konuk

Benim avukatım soru sorduğumda cevap bile vermiyor oda haklı o kadar çok olayimiz var ki burda hem karsilik beklemeden sadece bilgi vermek amaçlı hiç kazancınız olmadan tek tek cevap veriyorsunuz sorulara tebrik ediyorum teşekkür ediyorum takdir ediyorum dua ediyorum sitede ki o Ataturk resmi icinde en baş köşede olduğundan bir kez daha hayranım sizlere yolunuz hep açık olsun Allah razı olsun
Old 06-08-2017, 10:13   #107
Konuk

Varsayılan Üye olamadığımdan danışamıyprum

Merhabalar kendi açımdan önemli bir soru sormak istiyorum ama üye oalamadığımdan soramıyorum burdan sorsam olur mu
Old 06-08-2017, 23:08   #108
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

KAHDEM alanına soru sormak için üyelik gerekmemektedir.

Aşağıdaki linki takip ederseniz sorunuzu sorabilirsiniz.

http://www.turkhukuksitesi.com/forumdisplay.php?f=78
Old 06-11-2017, 07:46   #109
SHAyazılım

Sığınacak, ya da destek alacak kimsesi olmayan ve bu yüzden susan, sinen,konuşamayan o kadar çok kadınımız var ki. Eğitimli ya da eğitimsiz olmak sadece yaşadığınız şiddetin türünü değiştiriyor. Susmamak için bir güç arayan her kadına güzel bir yol göstermişsiniz.
Old 28-04-2018, 12:21   #110
Konuk

Varsayılan Nesebin reddi davasi sonucu

Sitenizden okudugum bilgiler ile davamı yuruttum ve bitti. Bu bilgiyi size iletmeyi borc saydim kendime.

Iyi gunler dilerim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07168603 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.