Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Uzaklaştırma kararı, boşanmak istememesi

Konuyu Kilitleyin
Old 26-02-2022, 22:43   #1
Konuk

Varsayılan Uzaklaştırma kararı, boşanmak istememesi

10 yıllık evliyim, 3 tane çocuğum var, bunca yıldır ailesinin ve kendisin bana yaşattıklarına sabrım kalmadı,boşanalım dediğimde seni boşamıcam,seni süründüreceğim, hiçbir istediğini yapmıcam diyor,sen dava açsanda hakime boşanmak istemiyorum diyeceğim bu evden de gitmiyeceğim, kendime uygun bir hayat ne zaman kurarsam,canım ne zaman isyerse o zman bu evden giderim, gitsem bile seni boşamıcam,hayatı sana dar edeceğim diyor. Ben bu insandan nasıl kurtulacağım,o kadar çaresizimki , uzaklaştırma kararı alacağım dedim, alamazsın ki deyip benimle dalga geçiyor,beni sürekli aşağılamasından,söylediği yalanlardan,hakaret etmelerinden,eş,dost,akraba,arkadaş,konu komşu,cümle aleme sürekli benim hakkımda kötüleyici laflar söylemesinden o kadar bunaldım ki,ne yapmam lazım,ne olur yardım edin bana.
Old 04-03-2022, 20:14   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Boşanma davanızı açabilirsiniz. Eşinizin ben boşanmak istemiyorum, evden de gitmeyeceğim demesinin bir önemi yoktur.

Önemli olan açacağınız davada eşinizin KUSURUNU ispat edebilmenizdir. Bunu sağladığınızda boşanma kararı verilecektir.

Boşanma davası açtığınızda, halen oturmakta olduğunuz evin ve ev eşyalarının boşanma davası boyunca "sizin ve çocuklarınızın kullanımına bırakılmasını" tedbir kararıyla öncelikli olarak isteyiniz.

Mahkeme bu kararı duruşma beklemeden verebilir.

Ayrıca, davanızın ispatında, anne babanız dahil en yakın akrabalarınızın ve arkadaşlarınızın tanıklığına dayanabilirsiniz. Anlatımları mahkemece dikkate alınır. Tanık mutlaka dinletiniz. Varsa, tehdit ve hakaret içerikli mesajları delil olarak bildirilebilir.

Hakaret ve tehdit de şiddettir. Ailenin korunmasına Yönelik Kanun kapsamında koruma uzaklaştırma kararları alabilirsiniz.
Alıntı:
http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?mid=12814

BOŞANMA davası içinde, kendiniz ve çocuklarınız için dava tarihinden itibaren TEDBİR nafakasına hükmedilmesini ve bu nafakların boşanma kararı verilip kesinleşmesinden sonra YOKSULLUK ve İŞTİRAK nafakaları olarak devamlarını isteyebilirsiniz.

Kendiniz için MADDİ Tazminat ve MANEVİ Tazminat isteyebilirsiniz.

Avukat tutmaya gücünüz yoksa, gelirinizin olmadığını gösterir belge ile bulunduğunuz yer Barosundan kendinize avukat tayin edilmesini isteyebilirsiniz. İlçede iseniz, adliye binaları içinde adli yardım büroları size yol gösterir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek alınız.

Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi