Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

Pardus Uyap Editör

Yanıt
Old 16-10-2012, 11:11   #1
avzafer

Varsayılan Pardus Uyap Editör

Arkadaşlar, Pardus için Uyap Editör programını bulamadım. E-İmza yı kurdum. Gayet güzel çalışıyor. Ama uyap editörü kuramıyorum. Milli yazılım olan Uyap Editörün, milli yazılım sistemimizde çalışmıyor olmasını aklım almadığı için, hata bendedir diye düşünüyorum. daha önce Pardus sistemine Uyap editör kuran arkadaş var mı acaba? Teşekkürler...
Old 09-11-2012, 15:22   #2
philomelion

pardus'un resmi deposunu ve yan depolarını yükleyip bir arayın. Uyap Editör'ün pisi paketinin olması lazım. Ben 3-4 yıl önce kullandığımı hatırlıyorum. Hatta 2008 yılında çıkartılan av.pardus (avukatlar için pardus) sürümünde icrapro ve uyap editör yüklü olarak geliyordu. Bu sürüme şuradan (ftp://ftp.linux.org.tr/pub/av-pardus/) ulaşabilirsiniz.
Ancak uzun zamandır pardus kurmadığım için şu andaki durumu hakkında detaylı bir bilgim yok.
Pardus'la çok uğraştım. Ama bir türlü istenen seviyeye gelmedi.
2008 yılında pardus üzerinde uyap e-takip programını çalıştırmak için çektiklerimize bir bakın ( http://www.pardus-linux.org/forum/pa...uyap-e-takip-0 )
Size pardus'la kolaylıklar dilerim...
Old 10-11-2012, 12:28   #3
Semender33

Lise yıllarımdan beri pardus kullanan ve hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra da yetersizliği sebebiyle bırakan biri olarak pardus 2012 anka sürümü 2012 nin son aylarında olmamıza rağmen hala deneme aşamasında. Sorunun kaynağı devletin kurumları arasındaki iletişim kopukluğu; milli bir işletim sistemi kurmak için tubitak bünyesinde ayrı bir birim kurduktan sonra her bakanlığında kendi içindi ayrı ayrı birim kurması sonucu veri tabanları farklı bir biri ile uyumsuz ve daha kötüsü daha sonra güncellenmediği için çöp niteliğinde bir yığın yatırım kalıyor elimizde. Olan yine bize oluyor milli işletim sistemimiz destek olalım kullanalım diyoruz ama kullandğımız işletim sistemi en sonunda bir yük olarak sırtımıza biniyor.

Yaşanan kötü olaylara rağmen pardus'a tekrar hak ettiği değer verilecek gibi ilk olarakta okullarda dağıtılması planlanan tabletlerde pardus olması düşünülüyor. Belki uyap uyumlu da olabilir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi