Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Özel Hastaneye Sevk Edilen Hasta/ Yoğun Bakım Servisi Nedeniyle Ücret Alınması

Yanıt
Old 11-11-2016, 14:34   #31
Konuk

Varsayılan Acilden özele sevk hk.

Merhaba babamı 3 gun once kalp krizi nedeni ile acilen mahallemizde bulunan en yakin ozel xxhastanesine goturduk orada mudehale edildikten sonra devlet hastanelerinde yer olmadigi soylenerek kendi anlasmali olduklari ozel xxx hastanesine sevk ettiler ve yogun bakima alindi 3 gun yogun bakimda kaldiktan sonra bugun anjio yapilarak 1 ilacli 1 normal stent takildigi soylendi ve tekrar yogun bakima alindi.yarin servise cikacagi soylendi fakat ne kadar yatacagi soylenmedi.bizden gecelik oda ucreti anjio ucreti stent ucreti ve extra tahlil gibi seylerin ucreti talep edilecegini bildirdiler.acilden gelen hasta ve yapilan islemler kardiyoloji bölümü islemleri olacagi icin bizim istenilen odemeleri yapmamiz gerekir mi yoksa hangi haklarimiz var ? Bu konuda yardimlarinizi rica eder teşekkür ederim saygilarimla .
Old 15-12-2016, 16:13   #32
Konuk

Varsayılan Devlet hastanesinden özel hastaneye sevk

İyi günler benim babaannem 1 Aydır yoğun bakımda Sgk sı var.ÖZel hastanede SGK anlaşmalı özel bir oda vs istemedik yaşı da 100 felan yattığı günler için para talep ederler mi
Old 18-12-2016, 20:52   #33
Dr.DOGRAMACI

Alıntı:
Yazan Konuk
İyi günler benim babaannem 1 Aydır yoğun bakımda Sgk sı var.ÖZel hastanede SGK anlaşmalı özel bir oda vs istemedik yaşı da 100 felan yattığı günler için para talep ederler mi

Merhaba Sn Konuk,

Yoğun bakımlar ilave ücretten muaftır.
Bu sebeple, ekstra otelcilik hizmetleri dışında, ücret isteyemezler.

Saygılarımla..
Old 22-03-2017, 10:44   #34
Konuk

Varsayılan 112 acil ambulans hasta nakil yönetmeligi

babam aniden rahatsızlandı şuuru kapalı bir şekilde 112 acil ambulans çağırdık geldiğinde doktorunun özel hastanede olduğunu o hastaneye götürmek istediğimi söyledim bana özel hastaneye Ğötüremiyeceklerini sadece kamu hastanelerine götürebileceklerini söylediler bende yok deyince şuuru kapalı bir şekilde hastayı bırakıp gittiler kendi imkanımla özel hastaneye götürdüm 10 yogun bakımda yattıktan sonra vefat etti bu konuda yasal hakkımı kullanmak istiyorum bana yardımcı olmanızı sayğılarımla rice ediyorum
Old 28-07-2017, 00:17   #35
Rize

Varsayılan Dogum

İyi aksamlar esim rizede ozel hastanede dogum yaptiktan sonra bebegimizde solunum sikintisi oldugundan trabzona ozel hastaneye sevk edildi acaba ssk karsilarmi
Old 29-08-2017, 13:13   #36
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Rize
İyi aksamlar esim rizede ozel hastanede dogum yaptiktan sonra bebegimizde solunum sikintisi oldugundan trabzona ozel hastaneye sevk edildi acaba ssk karsilarmi
---------------------------------------------------------------------------------------
Sayın KONUK,

Geçmiş olsun.Yenidoğan bebeğinizin sevkinin yapıldığı Trabzon'daki özel hastanenin SGK ile anlaşması var ise paket proğram çerçevesindeki masraflar ( extra otelcilik hizmetleri dışında) Sgk tarafından karşılanır.
Acil şifalar dileklerimle.
Old 10-11-2017, 08:55   #37
konuk

Varsayılan Acil hasta

Merhaba annemi akşam kalp carpintisindan ssk ya kaldırdım oradan değerleri yüksek çıktığından ozele anju olmak için gönderdiler ve doktorun isteğine göre yatis verdiler ve ilaç tedavisi oldu.benden yatis için imza aldılar.ücret talep ettiler bu ücret sizce hakmi
Old 12-11-2017, 07:49   #38
Dr.DOGRAMACI

Alıntı:
Yazan konuk
Merhaba annemi akşam kalp carpintisindan ssk ya kaldırdım oradan değerleri yüksek çıktığından ozele anju olmak için gönderdiler ve doktorun isteğine göre yatis verdiler ve ilaç tedavisi oldu.benden yatis için imza aldılar.ücret talep ettiler bu ücret sizce hakmi

Merhaba Sn Konuk.

Oncelikle gecmis olsun..

Anjiografi dahil acil hizmetler ozel hastanelerde de ucretsizdir.
Durumu hastane yonetimi ile konusabilir, olumlu yanit alamazsaniz SGKya sikayet edebilirsiniz.

Saygilarimla..
Old 29-11-2017, 02:14   #39
Konukismail tasdemir

Önemli bucak parasi

Bucak parasi bende isteniyor hastam yogun bakimda
Old 29-01-2018, 02:49   #40
Konuk

Varsayılan Özel üniversite hastanesi sevk

Merhaba,
Beyin kanaması geçirdiği anlaşılan hastanın devlet hastanesi yoğun bakımında yer olmadığından dolayı özel hastaneye sevki yapıldı yoğun bakım ve servis sürecinde özel hastaneye ücret edemedik ancak hastamıza herhangi bi operasyon da yapılmadı daha sonrasında özel hastane hastaya operasyon yapılması gerektiğini söyleyerek onayımızı almadan başka bi özel üniversite hastanesine Sevkini yaptı. Gideceğimiz hastaneye 112 aracılığı ile sevk olduğu icin ücret ödemeyeceğimizi söylendi. Hasta sevk sonucu özel üniversite hastanesinin yoğun bakımına alındı ve sabahına ameliyat yapıldı. Ameliyat olmadan önce bizden ücret talep edildi. Ücreti ödedik ancak hasta daha sonrasında 3 ameliyat daha geçirdi ve hepsinde ücretli olarak işlem yapıldı. Toplamda 25 bin tl hastaneye ödeme yaptık. Bunun yasal bi ücretlendirme olmadığını düşünmekteyim ve bu konuda bilgi ricanizi ediyorum. Teşekkürler.
Old 11-03-2018, 15:29   #41
Konuk

Varsayılan Sevk

Merhaba solunum sıkıntısı olan 83 yaşındaki hastamızı devlet hastanesi ücretsiz olduğunu söyleyerek özel bir hastaneye sevk etti 11 gündür yoğun bakımda ancak başka bir özel hastaneye yogun bakima yatırmak istiyoruz yatmakta oldugu hastane sevk edebilirlermi ve epikriz raporu nasıl alabiliriz
Old 19-07-2018, 09:22   #42
Konuk Dilawer

Mrblr Bnm babam beyin felçi geçirdi Devlet hastanesine kaldırdık orda imkanlar yetmedi özele sevketti şuan yoğun bakımda öcret kimden olur.
Old 13-09-2018, 23:29   #43
Konuk

Babam kalp krizi şüphesiyle devlet hastanesine gidiyor ordan ambulans ile özel bir hastanenin yoğun bakımına alınıyor anjio yapılıyor fakat damarlar açılmıyor bir gün yoğun bakımda yaıtıyorlar daha sonra servise alıyorlar 3 gün sonra by-pass ameliyatına alınıyor 1 gün sonra tekrar servise alınıyor 3 günde burada yatırılıp taburcu ediliyor ücret talep etmeye hakları var mı
Old 20-09-2018, 00:31   #44
Konuk

Varsayılan sevk

Devlet hastanesinden baska bir devlet hastanesine sevk yapilirsa yeniden o gidecigimiz hastane gun verir mi
Old 23-11-2018, 21:22   #45
Konuk

Soru

babam devlette yer olmadığından özel hastanenin yogun bakım ünitesine sevk edildi burdan herhangi bir ücret ödemeyeceğimiz söylendi eğer odaya çıkarsa ücret talep edebilirler mi
Old 10-12-2018, 00:41   #46
Konuk Furkan

Önemli Kadındoğum ve bebek Yoğun Bakım

Öncelikle Merhaba
Eşim İkiz çocuklarımıza hamile

Eğtim ve Araştırma hastanesinde perinatoloji bölümünde yatış verdiler ancak hastanede yer olmadığı için özel hastaneye sevk ettiler sevk ettikleri hastanede de perinatoloji bölümü yok tekrar 112 den haber beklemeye başladık bu sırada çocukların kalp atışları problemli olduğu için acil sezaryan doğuma aldılar çocuklarımız yenidoğan yoğun bakımda ve burada 1 ay dan fazla kalacaklarını söylediler doğum sonrası çok fazla serum ve kan verildi eşime yarın sabah taburcu olucaz bizden bi ücret istenilecek mi dönüş yaparsanız çok sevinirim iyi geceler
Old 12-12-2018, 23:36   #47
Konuk

Mesaj özel hastane hizmeti

merhaba annem anjiyo yapılması için bir özel hastaneye sevkedildi ancak anjiyo esnasında damar yırtıldı ve aynı gün taburcu olmamız gerekirken yeniden ameliyat oldu ve 3 gün fazladan hastanede yatmak zorunda kaldık bu fazladan ameliyat ve oda hizmetinin ücretini bizden talep ederlerse ne yapmamı tavsiye edersiniz
Old 18-12-2018, 20:22   #48
Konuk

Varsayılan Özele sevk

Merhaba üniversitede üroloji bölümüne bobrek tasi için gittim. Tasi flexible urs yöntemi ile alınmasını söyledi kendisi özel hastanede aynı zaman da ameliyat yapıyormuş üniversitede yapmadığı ameliyatı özelde yapip para kazanıyor ve üniversite hastanesine gelen hastaları müşteri gibi görüp özele yönlendiriyor bu süreç yasal mı? Ne yapmamız lazım.?
Old 06-01-2019, 15:17   #49
Konuk

Varsayılan Sevk islemi nasil olur

Merhaba benim babanem kalp kirizi nediyle devlt hastanesinden özel hastaneye sevk edildi ozel hastanede stent takildi 2 gun uyutulduktan sonra uyandirildi 3.gunu solunum cihazi taktılar dünden beride hastamiza iyi dedikleri halde uyutuyolar soracağım soru ozelden devlet hatamizin sevkini yapabilirmiyiz yoğun bakimda olmasina rağmen yaparsak nas yapariz yardimci olursaniz cok sevinirim.
Old 03-06-2019, 00:53   #50
Konuk

Varsayılan Acil bir cevap istiyorum

Merhabalar Annem kalp krizi başlangıcı ile bir ssk hastanesine gittik fakat yer olmadığı için özel hastaneye ambulans eşliğinde gönderildi ve kalp krizi geçiriyor dediler yoğun bakımda yatmakta olup anjio olacağını söylediler benden ücret talep edebilirler mı? Araştırmış olduğum bir bilgiye göre özel hastaneye acil olarak giden ve acil olarak yatisi yapılıp yoğun bakıma alınan hastalardan para alamayacakları bilgisini edindim doğrumudur?
Old 15-01-2020, 13:44   #51
Konuk

Merhaba;

hastam devlet hastanesinde acilde kalpte ritim bozukluğu var o yüzden anjiyo yapılması gerekiyor ama hastanede yoğun bakımda yer olmadığı için sevk etmemiz gerekiyor denildi ve ertesi gün öğlen özel hastaneye sevk edildi.Anjiyo yapıldıktan sonra 2 adet tek bir damara stent takıldığını birinin ithal olduğu için ücretli olduğunu söylediler. hastane ile bu konu için konuştuğumda özel üniversite hastanesi olduğunu hastanın hayati bir risk ile gelmediğini ve bu yüzden ücret farkı çıktığını belirttiler. üniversite hastanesi olması bu kadar fark yaratır mı ?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05863190 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.