Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

İçtihat Programları

Yanıt
Old 13-03-2006, 16:09   #1
Av.Zeynep

Varsayılan İçtihat Programları

Merhaba,mesleğe yeni başlamış bir avukat olarak büromda hangi içtihat programını kullanmam gerektiğine bir türlü karar veremedim,bu ay içinde bir program almayı düşünüyorum;meslektaşlarımızın bu konuda tavsiyeleri olursa memnun olurum;mesaj yoluyla da önerilerinizi bildirebilirsiniz.Teşekkürler...
Old 14-03-2006, 11:20   #2
mserhatarslan

Dialog'u bi deneyin.
Şu anki fiyatını bilmiyorum ama diğerlerine göre daha ucuz olsa gerek. Fena da değil.
Old 14-03-2006, 17:41   #3
cigdem

Şu an piyasada Kazancı, Dialog, mevdata gibi pek çok program bulunmaktadır. Programların hep si de kullanışlı ancak fiyatları ile kullanım avantajları eşdeğerdir. Yukarıda saydığım proğramların üçü de fiyatlarına göre uygundur.
Old 14-03-2006, 19:19   #4
Deniz-M

Merhaba,

Şu an büromuzda yoğun olarak Dialog Prestige V2 ve 3x Suç ve Ceza Programlarını kullanıyoruz. Ayrıca Kazancı'nın programını da inceleme fırsatım oldu. Bu tür programları almadan önce düşünülmesi gereken en önemli nokta "güncelleme"lerdir. Yani updates dediğimiz yeni içtihatların ve mevzuatın internet yoluyla programa dahil edilmesi.

Bu açıdan Dialog Prestige V2 (2. Versiyonu) oldukça istikrarlı gidiyor diyebilirim. Ancak güncellemelerinde çoğunlukla genelge, özelge ve diğer mevzuat değişiklikleri ağırlıkta oluyor. Yargı içtihatları bakımından ise şu ana kadar bir problem yaşamadık.

Bu programların çoğu basit çalışma prensiplerine dayalı temel web arayüzleri kullanır, aynı internet explorer programınız gibi diyebiliriz. Ve çok yüksek performanslı bilgisayar donanımı gerektirmez. Ancak karar vermeden önce programın gerektirdiği minimum bilgisayar (ram, işlemci hızı vs) özelliklerini öğrenin ve elinizdeki bilgisayar ile karşılaştırın.

Ayrıca program için telefon ile destek veriliyor mu öğrenin, şu an piyasadaki çoğu ürün bu desteği veriyor. Diyelim ki programı yeni bir bilgisayara kuruyorsunuz yahut dizüstü bilgisayarınıza da kuracaksınız, telefon ile yeni bir kurulum şifresi almanız gerekecek, yahut mevcut program hata vermeye başladı yeniden kurulum için sizden şifre isteyecektir. Şu ana kadar gördüğüm bütün programlar sabit bir şifre ile çalışmıyor, her defasında telefon ile yeni şifre almanız gerekiyor. Bu hususu da göz önünde bulundurun.

Önemli olan diğer bir nokta ise güncelleme dosyalarının ne sıklıkta internet ortamına aktarıldığı ve dosya boyutlarının ağırlığıdır. Buna göre Dialog gibi en azından 3 veya 4 günde bir defa güncellemeniz gereken bir program için 512K ADSL geniş bant internet bağlantınızın olması gerekecektir. Aksi takdirde 56K Standart dial-up telefon hattından bağlandığınız internet ile bu programı güncellemeniz hem çok uzun sürecek hem de maddi açıdan size yük olacaktır.

3X Suç ve Ceza programı bakımından yorum yapmak istemiyorum, çünki uzunca bir süredir web siteleri sorunlu ve güncelleme paketleri dosya değişimine rağmen inmiyor.

Sonuç olarak şu veya bu programı alın diyemiyorum ancak karar vermeden önce size bir fikir vermesi açısından hangi noktalara dikkat edeceğinizi belirttim, şimdiden hayırlı olsun.
Old 15-03-2006, 11:54   #5
ottomann

Meşe Yazılım'ın İçtihat ve Mevzuat Bankası'nı ısrarla tavsiye ederim.

İnternet güncellemesi var ve oldukça hızlı. Kullanınca bir çok daha özelliğini göreceksiniz. Karar ararken, nokta atışı yapabiliyorsunuz.

ayrıca ekran arayüzü harika. Çünkü, benim önerimle değiştirdiler Tek sayfada kararı okuyabilirsiniz.

telefonu: 0 312 229 20 95
Old 28-03-2006, 11:41   #6
whitecase

Ben ofiste kazancı,mevbank,integra,diyalog ve yenı hukuk ısımlı mevzuat programları yada online siteleri kullanıyorum.Guncellık ,hız ve kullanıs bakımından en cazip olanı Kazancı derım ben.Klasık web mantıgı ıle calıstıgı ıcın son derece kullanıslı ve profesyonel bir yazılım.Ayrıca uzman mevzuatcıları sayesınde, cok zor elde edılecek kararları yada cok eskı tarıhlere dayanan kararları bulma acısındanda basarılılar.
Old 28-03-2006, 13:22   #7
AV.NECİP

Mesleğe yeni başlayan başka bir avukat olarak tavsiyelerinizi bende dikkate alacağım.Teşekkürler.
Old 30-03-2006, 11:14   #8
didem79

Varsayılan İçtihat Programı Alırken Dikkat Edilecekler(öneri)

Zeynep hanım merhaba,

Ben Meşe Yazılım Ltd. Şti.(Hukuk Yazılımları yapan bir şirketiz ve sizin sormuş olduğunuz programlar da mevcut) halkla ilişkiler sorumlusuyum.

Açıkcası sorunuzu taraflı olarak görülürmü acaba diye yanıtlamakta tereddüt ettim bu yüzden bizim ürünlerimizin kalitesine çok güvenmekle birlikte şöyle yada böyle iyidir şeklinde bi açıklama yazmayacağım. Yanlız sizi ve program almak isteyen diğer meslektaşlarınızı aydınlatmak için programları değerlendirirken dikkat etmenizi tavsiye ettiğim bazı önerilerim olacak;

Öncelikle içtihat programlarını alırken kiralama usulü mü yoksa paket şeklindemi aldığınıza dikkat etmelisiniz. Bazı firmalar satışta kiralama usulü olduğunu belirtmedikleri için bir yıl sonunda güncelleme yapmadığınızda elinizdeki program için şifre ve teknik destek vermeyi kesiyorlar ve sizi güncelleme yapmaya mecbur bırakıyorlar.

İkinci dikkat etmeniz gereken nokta programın güncellemeleri; Güncelleme aralıkları uzun olduğunda özellikle mevzuat açısından problem yaşayabilirsiniz. Tavsiyem günlük internet güncellemesi olan bir program seçmeniz.
Ayrıca programa eklenen tüm yeni kararları ve yeni mevzuatı takip edebileceğiniz bir sayacın olması da önemli böylelikle güncellemelerle eski tarihli kararlar mı yeni tarihli kararlarmı ekleniyor yada kaç tane karar ekleniyor takip edebilirsiniz

Yine diğer bir nokta programa eklenen içtihatların nasıl derlendiği ve neye göre seçildiği; piyasada 3 milyondan 3 milyara kadar birçok program mevcut ve sayı olarak size 1 milyon karar var gibi açıklamalarda bulunanlar olabilir. Yargıtayın şu ana kadar yayınladığı içtihat sayısı yaklaşık 2 milyon ve bunların büyük bir kısmı birbirine benzerlik teşkil eden kararlar yani herhangi bir konunun sonucunu işaret eden 1 karar da 100 karar da aynı işlevi görür. Yalnız 100 adet aynı tip karar olması program alma amacınızı yani zamandan tasarrufunuzu engeller. Kararların belli bir dairede yığınlaşması yada sadece YKD dergileri baz alınarak yapılması da aradığınız içtihata erişmenizde sorun teşkil edebilir. Bu yüzden aldığınız programın hangi kaynaklardan içtihat bulduğunu ve nasıl içtihat derlediğini uzman hukukçularla çalışılıp çalışılmadığını mutlaka araştırın.

Yine dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur programın teknik özellikleri;
içtihat ve mevzuatlar arasında geçiş yapabilen özellikte bir program olması çalışırken size kolaylık sağlar. Birçok program mevzuattan içtihata geçiş özelliğine sahipken içtihattan mevzuata geçiş özelliğine sahip değil.

Programın internetten kullanım gibi ekstra özellikleri olup olmadığını bunun ayrıca bir fiyat mı yoksa fiyata dahil mi olduğunu araştırın.

Yine güncelleme ve network kullanım fiyatlarının satış sözleşmesinde olup olmadığını kontrol etmeniz sonraki yıllarda sorun yaşamanızı engeller.

Programla ilgili eğitim ve teknik destekle ilgili açıklayıcı bilgileride satın alırken firmanızdan istemeyi unutmayın.

Umarım sorunuza yardımcı olabilmişimdir, iyi çalışmalar.
Old 02-04-2006, 03:07   #10
JUDAS

Dialog Prestige kullanıyorum ve memnunum.
Ancak samimi olarak ifade etmek gerekirse kitapların yerini hiçbir program tutmuyor. Başlangıçta "nasılsa program var" diye kitapları ihmal etmiştim ama hata etmişim. Program iyi, hoş ama kitap bazlı araştırmanın lezzetini vermiyor.
Naçizane fikrimi paylaşmak istedim sadece.
Saygıyla.
Old 21-04-2006, 15:31   #11
tugrahan

DİALOG PRESTİGE :Güncelleme bakımından iyi fakat güncelemeler genelde yargıtay kararı değil. Yargıtay kararı olanlarda da son zamanlarda dialog hiç. özet yazımı ile uğraşmadan ve kararlarda dzenleme yapmadan doğrudan kararları karışık vaziyette verdi. Yine bu programın ara yüzü çok ağır bir kararı arayırken sizi çok oyalıyor. Bu da eksilerinden birisi artısı ise arayüzü ağı rolmasına karşın çok kaliteli, internetten bilisayarınız açıkken kendisi belirli saatlerde güncelleme yapabilmekte.
E HUKUK REHBERİ:Bu programa sakın ama sakın yanaşmayın satıcısı ile muhatap dahi olmayın. Ben kullanıyorum ve sadece bunu diyorum. başka söze gerek yok.
MEVDATA:Bir ara kullandım arayüzü basit ancak hızlı çok karar var demelerine karşın ben inanmıyorum. Ama kötü bir pragram da değil.
KAZANCI:Kazancı denince orada durmak gerek. Reklamını yapmıyorum. ama her avukata tavsiye ederim. Kararları çok aşırı şekilde araştırma yapılarak seçilen kararlar. Çok kaliteli ayrıca çok hızlı bir program. Sayı olarak da tatmin edici kararlara doyuyorsunuz ve aradığınızı buluyorsunuz. Tek eksisi pahalı olması ve güncelleme bedelininde bir o kadar pahalı olması. Yine güncelleme bedelini aldığınız tarihten itibaren 1 yıl değil aocak ayına kadar alabiliyorsunuz yani ekim aında program alınca sadece kasım ve aralık ayının güncellemesinden yararlanabiliyorsunuz.
CORPUS:Çok az kulandım ama güzel bir program.
diğerleri hakkında bilgim yok.
Yine şunu ifade edeyim. Bir içtihat programında programın kalitesi kesinlikle içerdiği yargıtay kararları sayısı ve bunların içeriğidir. İçerikte de öncelikle son yıllara ait kararların sayısına dikkat edin çoğunda bu eksik yada yoktur. Bazı programlar (ucuza satılan) diğer programlara ait kararların kopyalanamsından yapılmaktadır. Buna dikkat etmek lazım
Old 22-04-2006, 23:58   #12
Av.Özcan

Didem Hanım kızacak ama Meşe Yazılım' dan bence uzak durmanız hem teknik olarak hem de sinirsel olarak sizin yararınıza olacaktır.Ben de Meşe Yazılımdan program satın alma gafletinde bulunanlardanım.Yana yakıla kendilerinin Adalet Bakanlığı tarafından tercih edilen tek program olduklarını her fırsatta dile getirmekteler.Adalet Bakanlığı resmi web sitesini incelerseniz Meşe Yazılımın Bakanlık Personeline ücretsiz olarak dağıtıldığını görürsünüz..ee tabii süresi dolunca güncelleme ücreti isteyecekler, bakalım bakanlık ucuz etin yahnisi tarzında bir yorum yapacak mı...?
Diğer taraftan program öyle çok kullanışlı falan değil...
Bir de size programı satana kadar, kafanıza takılan olursa bize telefon açın, bizim Yargıtay' da şöyle adamımız var,Danıştay' da böyle...vs..tarzında sanki bütün Yüksek Mahkemeleri parsellemişler ve özellik arzeden kararları sadece Meşe Yazılım toplarmış gibi bir izlenim vermeye çalışırlarsa da bunun hikayeden ibaret olduğunu unutmayın...
Son olarak,küçük bir sorun ama gerçekten hepsinden daha sinir bozucu...Sevigili Meşe Yazılım, güncelleme CD' lerini size kargo ile gönderiyor ama KARGONUN ÜCRETİNİ PAŞA PAŞA SİZE ÖDETTİRİYOR...Ve bu aklıma geldikçe çıldırıyorum..
Zeynep Hanım daha ne diyeyim...Bilmem anlatabildim mi...
Program alacaksanız size önerim CORPUS olacaktır. Corpus da internet üzerinden güncellemeye geçti...Program çok kullanışlı ve çalışanları daha anlayışlı ve yardımsever...
Bu arada ben Corpus' ta falan çalışmıyorumSadece iki programı birden kullanan birisi olarak karşılaştırma yapıyorum...Takdir sizin...
Kusura bakmayın Didem hanım...
Saygılar....
Old 24-04-2006, 10:23   #13
didem79

Varsayılan Özcan Bey'e Yanit

Özcan Bey mrb,

Öncelikle yazınızı çok büyük şaşkınlıkla okuduğumu belirtmek isterim. Yazınızda
belirttiğiniz bazı noktalara açıklık getirmek istiyorum.

Birincisi yazınızı okuyunca kızmadım çünkü burası bir forum alanı ve herkes tabiki kullandığı programla ve çalıştığı şirketle ilgili düşüncelerini dile getirmekte serbest ama bu yapılırken hakaret ya da yanlış beyanlar içermeden yapılmasının sitenin ve forum alanının kullanım amacının dışına çıkmamasını sağlayacağını düşünüyorum. Sizin ve rakiplerimizin teknik özelliklerimiz ve çalışma prensiplerimizle ilgili düşüncelerine herzaman saygılıyız.

Adalet Bakanlığı ile yapılan prokolle ilgili olarak; Tüm Türkiye genelindeki Hakim ve Savcı kullanıcılarımız da bugüne kadar diğer müşterilerimiz gibi bu programı satın alıyor ve güncelleme ücretlerini ödüyorlardı. Ankara Adliyesi ilgili birimlerine bununla ilgili başvurabilirsiniz. Adalet Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde uygulamanın sadece şekli değişti. Yani sizin yazınızda bahsettiğiniz gibi ne ucuz etiz ne yahnisi yapılıyo.

Yine Yargıtay'da ve Danıştay'da adamımız var ve biz sanki parsellemişiz gibi cümleler kurduğumuzu söylemişsiniz. Evet şirketimiz yargıtay ve danıştay kararlarıyla ilgili bir program yapıyor ve biz bu kararları derliyoruz bunun için de çok fazla kaynak kullanıyoruz. Ama bunun için ne bir adamımız var nede böyle bir iddiamız. Bizi, Yargıtay ve Danıştay mensuplarını böyle bir zan altında bırakan cümlelerinizi kanıtlayacak delilleriniz varsa cümlelelerinizin arkasında durarak bunu ifşa etmenizi ya da şirketimizden özür dilemenizi bekliyoruz. Aksi taktirde şirketimiz tarafından söylenmeyen yanlış beyanlarınızla ilgili
zarar görebileceğimiz için tüm hukuki haklarımızın saklı kalacağını belirtmek isterim.

Programla ilgili "Kullanışlı Değil" şeklinde bir ifade kullanmışsınız. Kullanımla ilgili
her türlü öneri ve isteklerinize daima açığız ve ben mesai saatleri içerisinde sürekli online olarak tüm müşterilerimize bu konuda yardımcı olmaya çalışıyorum. Siz de programda ne tür değişiklikler istiyorsanız bunu iletebilirsiniz.

İyi Çalışmalar
Old 24-04-2006, 10:34   #14
tugrahan

Didem Hanım yazılarımıza dikkat edelim. Bir meslektaşımla konuşuyorsunuz. Burası bir hukuk formu ve biz hukukçular olarak bazı şeyleri aramızda paylaşıyoruz. Sizin işinize gelir yada gelmez. Bir hukuk programını en iyi anlayan siz değilsiniz Hukukçulardır. Burası reklam yapma yeri değil.
Av.Hakan
Old 24-04-2006, 10:52   #15
av.yıldıray

Didem Hnm. haddinizi aşmışsınız. Sayın meslektaşımın borcu olup olmadığını nereden biliyorsunuz. Zira kontrol ettim ve meslektaşımın ismi görünmüyor. Eğer bu ismi bir şekilde görüyor veya ulaşıyor iseniz, o takdirde sayın admin/in bize verilmesi gereken bir cevabı olması gerekir. Siz bu sitede kimseyi tehdit edemezsiniz. Varsa hukuki olarak elinizden gelen yaparsınız. Bu sitede öyle kabadayılıklara yer yok.
Old 24-04-2006, 17:09   #16
Admin

Elbette bu tip programları kullanan her üyemizin program hakkında fikrini belirtmeye hakkı vardır. Bu fikirler olumlu ya da olumsuz olabilir. Bu açıdan fikrini hepimizle paylaştığı için Sn.Av.Özcan'a teşekkürler.

Keza bir ticari program hakkında kamuoyu önünde yapılan bu tip bir eleştiriye programı pazarlayan firmanın da yanıt verme hakkı olduğu inancındayım. Bu açıdan Sn.didem79'a da yanıt hakkını kullandığı için teşekkürler.

Ancak konunun karşılıklı atışmaya dönüşmemesi ve kişisel bir noktaya gelmemesi açısından eleştiriyi aşan ve isnad halinde dönüşen ("bizim Yargıtay' da şöyle adamımız var,Danıştay' da böyle...vs..tarzında sanki bütün Yüksek Mahkemeleri parsellemişler") gibi ifadeler ile cevap hakkını aşan ("sizin de bizim şirkete ödenmemiş borcunuz var, icra takibi yapabiliriz") tarzında ifadelerin bu konu altında yer almaması gerektiğine inanıyorum. Takdir edersiniz ki, bu tip konular özel mesaj ya da e-posta yoluyla görüşülmelidir.

Herkese anlayışı ve katkısı için teşekkür ederim!
Old 24-04-2006, 17:14   #17
Admin

Alıntı:
Yazan av.yıldıray
Zira kontrol ettim ve meslektaşımın ismi görünmüyor. Eğer bu ismi bir şekilde görüyor veya ulaşıyor iseniz, o takdirde sayın admin/in bize verilmesi gereken bir cevabı olması gerekir.
Siteye kaydolan her üyemiz isminin ve soyadının diğer üyeler tarafından görülüp görülemeyeceğine kendisi karar verir. Sn.Av.Özcan ismi ve soyadını diğer üyelerle paylaşmayı tercih etmiştir. Kendisinin ismine üye profilinden ulaşabilirsiniz: http://www.turkhukuksitesi.com/member.php?u=1287
(İletişim Bilgileri kutusu içinde "Üyemizin Isim ve Soyadi" bölümünde).

İsmini diğer üyelerden gizlemeyi tercih eden üyelerimizin (mesela sizin gibi) ismi sadece forum yöneticileri tarafından görülebilir ve diğer üyeler de dahil kimseyle paylaşılmaz.
Old 24-04-2006, 17:35   #18
ottomann

Admin'e teşekkür ediyorum. Adalet kılıcını tam ortadan vurmuş

Bir çok meslektaşımız, özelllikle mesleğe yeni başlayan bir çok hukukçu ya da benim gibi tecrübeli bir çok hukukçu dahi, yasaların uygulamada nasıl yorumlandığını, bu programlar (hiç birini ayırt etmiyorum) sayesinde, bir sürü kitap içinde boğulmadan kolayca görebilmektedir. Bu anlamda, bu programları hazırlayan tüm şirketler, bana göre bizlere hizmet etmektedirler.

Bu nedenle, bence onlara sıradan bir "kapıdan pazarlamacı" gibi bakmak ya da kişisel sorunlarımız nedeniyle ispatsızca karalamak yerine, objektif olarak, eksik yönlerini ve iyi yönlerini söyleyerek, hem diğer meslektaşlarımızı aydınlatmalı, hem de bu şirketlerin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmamız gerekir.

(Bu arada, bir haksızlığa karşı çıkmak açısından, kendim ve çevremdeki Meşe Yazılım'ın programını kullanan tüm tanıdıklarımın Sayın Av.Özgür'ün belirttiği anlamda hiç bir sorun yaşamadığını belirtmek isterim)

Saygılarımla.
Old 24-04-2006, 20:56   #19
Av.Özcan

Cevaplarını bizlerle paylaşan herkese teşekkür ederim...
Amacım mezkur şirketi insafsızca karalamak,yıpratmak değildir...Buna gereksinimim de yoktur. Herhangi bir alternatif firma için ne doğrudan ne de dolayısı ile çalışmış veya çaşışıyor değilimdir.Şİrketin yöneticilileri ile de hiç bir alıp veremediğim yoktur.
Forumda bilgi almak isteyen yeni bir meslektaşıma şahsi kanaatimi bildirmek istedim.Kanaatim dahilinde eleştiride bulundum.Eleştiri olumlu olabileceği gibi olumsuz da olabilir.Olumlu olması durumunda teşekkür edenlerin, eleştirinin olumsuz olması durumunda aynı tavrı sergilemesi gerekmektedir.Olumsuz eleştirildiniz diye eleştiri sahibine yönelik haddini aşan bir şekilde yaklaşırsanız kendiniz kaybedersiniz.Bu arada Meşe Yazılımla ne gibi bir şahsi problemim olabilir.Ben bir hukuk adamıyım, Meşe ise bir ticari kuruluştur.Aynı kulvarda dahi değiliz.Kaldı ki Sayın Didem gibi herhangi bir firmanın halkla ilişkiler uzmanı da değilim, ya da başka bir görevde....Yani taraflı değilim...
Ha bu arada Sayın Didem' in yazısında borç veya icralık bir durumdan da bahsetmiyor ama sonradan yazılan yazılara göre sanki böyle bir gaflette bulunulmuş ama ya kendisi ya da Sayın Admin tarafından müdahale edilmiş gibi anladım.Sayın Didem, eğer böyle bir yazıyı yazmış iseniz ben sizin halkla nasıl ilişki kurduğunuzu anlyabilmiş değilim.Bunu sadece yazmış olma ihtimalinde söylüyorum.Eğer bu ifadeler size ait değilse üstünüze alınmayın...
Gelelim, "Yargıtay' da veya Danıştay' da adamımız olması" tarzındaki ifademe...Bu kesinlikle Sayın Ottoman' ın yazdığı gibi kişisel sorunlar nedeni ile ispatsızca karalamak için yapılmamıştır. Bu ifade bana da ait değildir.Delil isteniyorsa, delil de var...BU ifade Meşe Yazılım'ın şu an bu firmada çalışmayan ve programı bana satan daha sonra programla alakalı olarak sıkıntılarımı iletmek için aradığım ancak "ben ne yapayım, ben o şirketten ayrıldım,artık çalışmıyorum" diyebilen Metin TUZUN isimli satış görevlisine aittir.Yoksa benim ne gibi kastım olabilir bu şirketle alakalı.Bu sözler mezkur şahsa aittir.Delil isteyene işte delil.Bu ifadelerin söz konusu şahsa ait olduğuna dair tanıklarım dahi vardır.Didem hanım, araştırmanızı muhasebe bölümünden çıkartarak satış elemanlarınıza yöneltmenizi tavsiye ederim.
Diğer taraftan amacım çamur atmak olsaydı, bunu gizli bir şekilde başka bir nick veya isimle yapar hem de bu çok acımasızca olurdu. Ama adım da belli soyadım da belli.bu nedenle sayın Didem'in şirket elemanı olması nedeni ile benim kim olduğunu öğrenebileceğini bilemeyecek kadar aptal da değilim çok şükür. Her kelime her cümle bilinçli olarak yazılmıştır.İfadelerin ve yorumarın kaynağı yukarıda ismini verdiğim şirket çalışanına aittir.Ortada bir sorun varsa bu Meşe Yazılımın satış elemanları ile alakalıdır. Çünkü müşterileriniz satış elemanları ile ve bunların anlattıklarına göre yönlenmektedir.Benim yanlış olduğumu düşünüyorsanız bu sizin şirketinizin satış temsilcisine aittir.Eğer şirketiniz bu ifadeleri kabul etmiyorsa, gidilecek tek adres satış temsilcilerinizdir.
Bu siteye üye oldum çünkü amacım bilmediğimi öğrenmek,bildiğimi istişare etmek,bildiklerimi de paylaşmak amacıyladır.BUnun dışında da bir gayem bulunmamaktadır. Hatta elimden geldiği ölçüde yenilik arzeden yargı kararları konusunda paylaşımcıyımdır.BUnu sanırım Sn.Admin de takdir edecektir.
Alıntı:
Bizi, Yargıtay ve Danıştay mensuplarını böyle bir zan altında bırakan cümlelerinizi kanıtlayacak delilleriniz varsa cümlelelerinizin arkasında durarak bunu ifşa etmenizi ya da şirketimizden özür dilemenizi bekliyoruz. Aksi taktirde şirketimiz tarafından söylenmeyen yanlış beyanlarınızla ilgili
zarar görebileceğimiz için tüm hukuki haklarımızın saklı kalacağını belirtmek isterim.
Sanırım bu alıntının cevabını ve delilini anlatabilmişimdir.Eleştirmek her zaman karalamak değildir.Ticaret hayatında geniş olmak gereklidir. Belki benim anlattıklarımdan hareketle satış temsilcilerinize çeki düzen vereceksiniz.Öyle olur olmaz yorumları yapmalarını engelleyeceksiniz.BUnun için benden özür dilememi bekleyeceğinize teşekkür etmeniz yerinde olacaktır. Bir de tehditvari ifadelerinizden de vazgeçmenizi öneririm. Kimliğinizi incelemedim ama eğer hukukçu iseniz her zaman hukukçu kimliğiniz ön planda olsun.Bu sizi her zaman için sıradan bir insan olmaktan kurtarır.Ama yok hukukçu değilseniz söyleyecek sözüm yok.O zaman tamamen ticari kaygılarla, "kraldan fazla kralcı" olarak hareket ettiğinizi düşüneceğim.
Düşüncelerimden dolayı beni ne icra ile ne de dava ile tehdit edebilirsiniz.Söyleyecek daha çok sözüm var ama bu olayın büyümesi ve Sayın Admin başta olmak üzere diğer katılımcı arkadaşlarımı üzeceğinden ve rahatsız edeceğinden endişe ediyorum.
Son olarak,
Alıntı:
Sizin ve rakiplerimizin teknik özelliklerimiz ve çalışma prensiplerimizle ilgili düşüncelerine herzaman saygılıyız.
Bence bunu yazınızı okuduktan sonra bir daha düşünün...Acaba öyle miyim diye...
Herkese Saygılarımı sunarım...
Old 04-06-2006, 21:51   #20
alisinkay

Kazancı hukuk otomasyonu tavsiye ederim. Başlıklar ve program içi linkler özenle seçilmiş. Ancak uluslararası içtihatlerin özellikle AHİM kararlarında eksik olduğunu söyleyebilirim.
Old 04-06-2006, 22:24   #21
whitecase

'İntegrada' AHIM daha geniş kapsamlı bilginiz olsun
Old 06-08-2006, 01:06   #22
Av. Can DOĞANEL

Sinerji Mevzuat ve İçtihat programı da iyi bir alternatif. AİHM Kararları da mevcut. Günlük güncellenen programın fiyatı ve ödeme seçenekleri de makul.
Old 07-08-2006, 17:52   #23
nfb

Corpus kullanıcısıyım ve çok memnunum. Güncellemeleri sıklıkla yapıldığı gibi sanırım yakında internet üzerinden de işleme başlayacaklar. Sorunlarınıza da derhal çözüm buluyorlar. (benim gibi bir ihtiyara bile tahammül ettiklerine göre!!!)
Old 05-09-2006, 09:02   #25
suat500

bu kadar söylendi yazıldı tek kelime ile sinerji...karar sizin
Old 13-10-2006, 00:44   #26
Nusret

Varsayılan Mevzuat ve İçtihat Programı

CORPUS'un üstüne program tanımam. Şu anda var olan programlar içinde Corpus'tan daha iyisinin olduğunu sanmıyorum. Bu programın en güzel yanları, 1-Mevzuatla içtihat arasında birebir bağlantı olması ve bunları aynı program arayüzü içinde göstermesi, 2-Kompakt yapısı, 3-Mevzuat listesinde seçilen yasalarla ilgili tüm tüzük ve yönetmelik gibi diğer mevzuat belgelerinin hemen altta listelenmesi ve tıklandığında içeriğinin gösterilmesi gibi özelliklerdir.

Daha pek çok iyi yanları olan bu programın aynı zamanda pek pahalı olmadığını da söyleyebilirim. Bu nedenle öneririm.
Old 27-10-2006, 00:55   #27
ibreti

e-rehber diye de bir program var. tanıtımında TEKNOART diye başka bir isim daha kullanıyorlar.
ucuza satılıyor. lakin kesinlikle uzak durun derim.
Neden mi?
Satıcılar ofisinize geldiğinde sözleşmelerini inceleyin. Piyasadan buldukları işsiz ve hiç bir kalifiye niteliği olmayan adamlar sözleşmenin tarafı oluyor. Üreticinin kim olduğu belirsiz. sözleşme yapan kişide yetki belgesi yok. yani ortada bir içtihat programı var ama arkasında bir sorumlusu yok.
böylesi bir programın içerisindeki içtihatlara güvenmek mümkün mü?
-
Bu arada;
Elimde Corpus, Kazancı İçtihat Bankası, Dialogprestige, Random GD, Mevdata ve Sinerji programları var.
Corpus ve Kazancı epey dolu. Kazancı programına internetten de erişim olduğu için biraz daha kolay kullanılıyor. Corpus yanında bonus olarak hohuspokus diye bir program demosu dağıtıyor. Sistematik olarak iyi bir programa benziyor.
Dialogprestige, avukatlardan ziyade muhasebecilere yönelik bir program.

Random GD iyi çıktı lakin pazarlama sıkıntısı yaşadığı için gerekli finans desteğini sağlayamadı. Böylelikle de güncellemelerde gecikmeleri oldu. Bilgisayarı epey yoran bir program olmasına rağmen sistematik olarak iyi bir programdı.

Sinerji'yi alalı 5 yıl oldu. İlk versiyonu pek işlek olmadığı ve karar açısından da yetersiz olduğu için işime yaramamıştı. Şu an için kullanmıyorum. Bir gelişme kaydip, etmediğini bilmiyorum.

Mevdata adlı programda aynı şekilde. 4 yıl evel abone oldum. Karar açısından yetersiz bulduğum için aboneliğimi yenilemedim.

Yazdığım bu programları zaman zaman yetersiz bulsam bile iyi niyetle ve dürüstçe yapılan çalışmalar. Arkasında bir sorumlusu var. Lakin yukarıda bahsettiğim E-REHBER öyle değil. Arkasında bir sorumlusu yok! Üreticisi kendini gizliyor.

Saygılarımla...
Old 27-10-2006, 01:15   #28
Av. Bülent Sabri Akpunar

İçtihat açısından Kazancıyı öneriyorum.Corpus da güzel. Salt mevzuat için ise D.Prestige'i öneririm. .Bu programlar bence profesyonel.
E-rehber ve 3x computer'ın Suç ve Ceza programları'ndan da bayağı yararlandım. Bu programların avantajı ucuzluğu, dezavantajları ise güncellemede.Karar sizin.
Old 21-11-2006, 18:55   #29
lawyer21

Bu kadar yazılandana sonra ben de birşeyler yazmak istedim. Ama benim tavsiyem biraz farklı. Arkadaşlar sağolsunlar epey program ismi yazmışlar, tavsiye ediyorlar. Elbette kullanmışlar ve bir bildikleri var ki tavsiye ediyorlar. Ancak ben size hiç ücret ödemeyeceğiniz, İnternet güncellemeleri de olan bir program tavsiye edeceğim. UYAP MEVZUAT. Evet Adalet Bakanlığının resmi sitesinden indirebilirsiniz. Aradığınız bütün mevzuat, Uluslararası antlaşmalara kadar her şey var. Ayrıca song üncellemesine yargıtay kararları da eklendi. Ayrıca bu program üzerinden UYAP a kayıtlı dosyalarınıza da ulaşabilirsiniz, içeriğini görebilirsiniz. Hem de bunlar için tek kuruş ödemeniz gerekmiyor. Ayrıca korsan da değil, tamamen serbest. Mesleğe benim gibi yeni başlayan bir meslektaşım için ekonomik boyut da sanırım çok önemli olsa gerek. Bu yüzden UYAP MEVZUAT programını tavsiye ediyorum.
Old 22-11-2006, 16:48   #30
ottomann

sayın lawyer21

uyap mevzuat güvenilir ama pratik değil. Örneğin metin içinde geçen birden fazla kelimeye göre arama imkanın yok. yani arama özellikleri sınırlı.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi