Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

bahar geldiiiii:)

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-05-2006, 10:50   #1
hükümsüz1621

Varsayılan bahar geldiiiii:)

bahar geldi artık güzün hüzün dolu tablosu tasavvur etmeyecek...bahar da geçecek ömürümüz gibi.bu kısacık zamanı dolu dolu yaşayalım.usanmadan yeniden aşık olalım.kalbimizin bin parçaya bölüneceğinden emin olsak bile sevebilmeliyiz.'denedim,görevimi yaptım' diyebilmek için.mayıs ayındayız(bahar daha yeni geldi bana)finallerle boğuştuğum şu sıralar yeniden filizlenen bir çiçek görmek bana güç veriyor.motive oluyorum.çok zaman SON'un geldiğini düşünürdüm.böyle zamanlarda tek umudum mevsimler ve doğa olmuştur.güneşe imrenirim.her gün bıkıp usanmadan doğar.her akşam çekip gitse de bilirim ki sabah yine penceremden bana gülümseyecek.ben bu umutlarla ayakta kalıyorum.sizlerin de umutları böyle vazgeçilmez olsun.bu konuyu öylesine açtım sanırımama benim ki artık ringde çarpışmaktan bunalıp havluyu atıp hükmen mağlup olmayı düşünenler varsa diye yazdım.sonuna kadar savaşacağız pes etmek yok
yüreğinize hüzün uğramasın geceleriniz yıldızsız kalmasın.
jübilem çok yakın bi zamanda
ELİF TÜRK(BURSA_DİYARBAKIR)
Old 16-06-2006, 11:19   #2
seyitsonmez

bir ozanımız söyle demişti benı etkılemıştı..

"dağlarına bahar gelmiş memleketimin"
Old 16-06-2006, 13:25   #3
hükümsüz1621

Varsayılan bahar geldi geçiyor bile:)

bahar geldi geçiyor bile ama ben hala sınavlarla uğraşıyorum

memleketlerin baharları gelip geçicidir,önemli olan ruhunuzun ufuklarında güneş açmasıdır.her mevsim umut çiçekleriniz taze kalsın..
elif türk
Old 19-06-2006, 15:46   #4
ULZO

Varsayılan :)

Baharı bekleyen kumrular gibi ......

Böyle bir şarkı vardı değil mi Elif. Şarkılara şiirlere bile konu olduğuna göre bahar gelmesi güzel bir şey. Bence baharın gelmesinin en güzel yanı yazın gelecek olmasıdır. Yani benim bahardan kasdım hep ilkbahar olmustur. Yazı getirdiği için. birde sonbahar var ki. Kalsın ben almayayım. Yani Çok param olsa ama çok kesinlikle hep yazı yaşardım. Yani çok sevdiğim İstanbul'u bile bırakıp kış geldiği zaman kendimi Güney Yarım Küre ye atardım ta ki İstanbul'a yaz gelene kadar.
Old 19-06-2006, 17:11   #5
hükümsüz1621

Varsayılan geç gelen baharlar.koklayamadan solan çiçekler...

evet öyle bir şarkı vardı.baharı bekleyen kumrular...baharı severim kıştan kurtulduğum için.baharı severim yazı müjdelediği için.yazı sevemem güzü getireceği için.ama güzü de sevebilirim.hüzün tablosunda tasavvur eden bir gözyaşı damlasıyla da ıslanır kupkuru topraklar, sarı yapraklar...mesajıma yanıt yazdığın için ve yorumun için teşekkür ederim dostum ümit..

saygılar sevgiler dostum...
Old 20-06-2006, 08:32   #6
yoncanaz

yağmurun bahçesinde
oynarken gökkuşağı ile saklanbaç
sobeleyemedim yeşili ben
bu yüzden haberim olmaz benim
baharın geldiğinden...

bu da benden....
Old 24-09-2006, 16:04   #7
sehmusdolu

slm elif sana şunu söyleyebilirimki hukukçular için genelde okul dönemi boyunca bahar diye bişey yoktur. 3 senedir bende baharın tadını çıkaramıyorum. çünkü sınavlar dönemi baharda başlıyor. ve dersler ağır olduğundan başka birşey yapmaya insan fırsat bulamıyor.
Old 07-02-2007, 23:48   #8
massall

Haberin var mı taşduvar?
demir kapı, körpencere
yastığım,ranzam,zincirim..
uğruna ölümlere gidip geldiğim
zulamdaki mahsun resim..
haberin var mı?
görüşmecim yeşil soğan göndermiş
karanfil kokuyor cigaram,
DAĞLARINA BAHAR GELMİŞ MEMLEKETİMİN
Sınav dönemlerine denk gelse bile baharı hissetmek çok güzel
Old 08-02-2007, 11:13   #9
suskun_juliette

bu konuyu geçen yıl ben açmıştım (çitlenbik=hükümsüz1621)
bahara daha çok var çok karamsar bir mevsimi yaşıyoruz şuan...bahar gelse keşke
Old 08-02-2007, 12:23   #10
massall

ben de baharın bi an önce gelmesini umut ederek yazmıştım
Old 08-02-2007, 15:47   #12
suskun_juliette

ama gönlüme bahar geldi...silindi gözlerimden ayrılıktan miras göz yaşları..canıma can geldi...bir anda söküp attım eski aşkları....belki şehrimde çiçekler henüz açmadı...ama güzlerin esaretinde olan harap kalbim sonunda bir başka gönülde çiçek açtı...filizlenen umutların şerefine...
Old 01-04-2007, 22:22   #13
suskun_juliette

Bahar Geldi işte yine,Küresel Isınma'nın etkisi belli oluyor,Diyarbakır'da geçen yıl bu mevsimde yazı hissederken şimdi caddelere tokat gibi inen yağmur damlaları var,Hangi mevsimin peşindeyim bilmiyorum,ekvatora mı gitsemKi oraya da yakında kar yağarsa şaşırmam,insanlar doğayı kirletmeye devam ederse sanırım hiçbir şey kendi gibi olamayacak...Durum kötüye gidiyor ne yazık ki,dünyamız vardı sadece,bir sığınaktı,cennetten kovulmuştuk şimdi burayı da cehenneme çeviriyoruz maalesef...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi