Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Kovuşturmaya yer olmadığı kararın avukata tebliğ edilmemesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-03-2023, 14:03   #1
yagmur.

Varsayılan Kovuşturmaya yer olmadığı kararın avukata tebliğ edilmemesi

Merhabalar sayın meslektaşlarım
Soruşturma dosyasına vekaletname sunulduktan sonra kyoknın avukata değil de müvekkile tebliğ edilmesi usule aykırı değil midir? Bu yönde karar var mıdır? Karar müvekkile tebliğ edilmiş itiraz süresi geçmiş. Tebliğ Talebini savcının reddetmesi halinde hangi yola başvurmalıyım? Teşekkürler
Old 17-03-2023, 15:39   #2
drako

Tebligat usulsüzdür. Vekile tebliğ edilmesi gerekir. Siz itiraz edin problem olacağını sanmıyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Malpraktis Kovuşturmaya Yer Olmadığı Kararına Karşı Yardım Fazladanödemeyeçözüm Meslektaşların Soruları 1 01-04-2015 15:01
Ceza davasında kararın müdafiie tebliğ edilmemesi lethe Meslektaşların Soruları 2 16-09-2014 21:17
Adli Yardım Talebinin reddi ve bu kararın tebliğ edilmemesi halinden dosyanın işlemden kaldırılması... CENK AKDUMAN Meslektaşların Soruları 3 12-09-2013 10:50
İlamlı icra-Gerekçeli kararın tebliğ edilmemesi Avukat_A.K. Meslektaşların Soruları 8 18-06-2010 11:49

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03989792 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.