Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Türkiye'de Çalışan Hukuk Profesyonellerinin Ötanaziye Bakış Açısı Tez Çalışması

Yanıt
Old 11-02-2014, 19:54   #1
doktor2002

Varsayılan Türkiye'de Çalışan Hukuk Profesyonellerinin Ötanaziye Bakış Açısı Tez Çalışması

Herkese merhaba Adli Tıp Bölümünde son sene asistanıyım ve açtığım başlık tez konum. Bu konuyla ilgili bir anket çalışması planlıyorum. Anketin uygulanması planlanan örneklem avukatlar, hakimler, savcılar ve öğretim üyeleri anketi özellikle Ankara içinde yüz yüze uygulamayı planlıyorum. Kişisel veriler tamamen gizli tutulacak olup, tez çalışması dışında kullanılmayacaktır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Etik Kurul Birimi'nden gerekli izinler alınmış olup, bu hususta bana yardımcı olabilecek kişilerin bana ulaşması dileğiyle. Herkese iyi çalışmalar. E-posta adresim ozgegulmez840@gmail.com..
Old 12-02-2014, 16:35   #2
doktor2002

Anketin elektronik formuna aşağıdaki linkten ulaşılabilir. Değerli katkılarınız için çok teşekkür ederim...
http://www.surveey.com/SurveyStart.aspx?lang=1&surv=68930b2672ec45e2ac003 3287c4f64c3
Old 13-02-2014, 20:48   #3
doktor2002

Varsayılan Lütfen yardım..

Gerçekten bu ankete katkı vermeniz benim için çok önemli bu benim uzmanlık tezim, bitirmem için gerekli, yeterli sayıya ulaşamazsam tezim geçersiz olacak ve sadece on dakikanızı alacak bir anket. Herkese saygılar ve sevgiler...
Old 13-02-2014, 22:11   #4
Admin

10.soruya (a) yanıtı verildiğinde, 11.soru (talebiniz gibi) boş bırakılamıyor bilginize.
Old 14-02-2014, 00:54   #6
doktor2002

Anketteki hatalar düzeltilmiş olup link aşağıdadır. Saygılarımla...
LİNK:http://www.surveey.com/SurveyStart.a...3 3287c4f64c3
Old 15-02-2014, 16:06   #7
Dr.DOGRAMACI

Merhaba,
Sağlık hukuku alanında çalışsam da henüz hukuk fakültesini bitirmediğimden anketinize katılamadım.
Ancak benim de üyesi veya moderatörü olduğum sağlık ve tıp hukuku alanında mail grupları var.
İsterseniz talebinizi bu gruplarda paylaşabilirim.

Saygılarımla.
Old 15-02-2014, 18:48   #8
doktor2002

Sayın Dr. Doğramacı öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Tabiki anketin paylaşabilirsiniz. Saygılarımla...
Old 17-02-2014, 16:36   #9
doktor2002

Çalışma gayet iyi gidiyor yalnız online anket sisteminde hakim ve savcı katılımı maalesef yok tanıdıklarınız varsa yardımcı olabilir misiniz lütfen saygılarımla....
Old 17-02-2014, 22:40   #10
Dr.DOGRAMACI

Hakim savcılara yönelik çalışmalar için HSYK ve Adalet Bakanlığı'ndan ayrıca izin almanız gerekir.
Bu izinleri almazsanız hiçbir hakim savcı çalışmanıza katılamaz. Hoş alsanız da kendi istekleri ile katılmaları şüpheli.
Old 18-02-2014, 16:45   #11
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan doktor2002
Anketteki hatalar düzeltilmiş olup link aşağıdadır. Saygılarımla...
LİNK:http://www.surveey.com/SurveyStart.a...3 3287c4f64c3
"istediğniz kadar sorulara yanıt verebilirsiniz" demenize rağmen, şu uyarıyı aldım:

Alıntı:

Lütfen yanıtlarınızı eksiksiz giriniz.
Old 18-02-2014, 16:58   #12
doktor2002

Sanırım eski linkle ilgili bir sorun olmuş gerekli düzeltmeler yapıldı. Yeni link;
http://www.surveey.com/SurveyStart.a...3 3287c4f64c3
Old 18-02-2014, 17:30   #13
doktor2002

Varsayılan Türkiye'deki Hukuk Profesyonellerinin Ötanaziye Bakiş Açisi

Herkese merhaba Adli Tıp Bölümünde son sene asistanıyım ve açtığım başlık tez konum. Bu konuyla ilgili bir anket çalışması planlıyorum. Anketin uygulanması planlanan örneklem avukatlar, hakimler, savcılar ve öğretim üyeleri. Anketi özellikle Ankara içinde yüz yüze uygulamayı planlıyorum. Yalnız linkten online olarakta anketime katılabilirsiniz. Kişisel veriler tamamen gizli tutulacak olup, tez çalışması dışında kullanılmayacaktır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Etik Kurul Birimi'nden gerekli izinler alınmış olup, bu hususta bana yardımcı olabilecek kişilerin bana ulaşması dileğiyle. Herkese iyi çalışmalar. Saygılarımla Doktor Özge Gülmez. E-posta adresim ozgegulmez840@gmail.com..
ANKET LİNKİ: http://www.surveey.com/SurveyStart.aspx?lang=1&surv=68930b2672ec45e2ac003 3287c4f64c3
Old 05-03-2014, 10:09   #14
Av.Duygu Işık Behrem

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=1663

Özge Hanım,
Anket sonuçlarını ben de merak ettim doğrusu...
Alıntıladığım linkte de bazılarımızın görüşleri yer alıyor, göz atmak isteyebilirsiniz diye paylaşmak istedim.
Vakit bulduğumda anketinizi de yanıtlayacağım.
Kolay gelsin,
Old 06-03-2014, 16:25   #15
Av. Ali YILMAZKARA

Sayın doktor2002

Anketinizin,
Alıntı:
10 - Sizce ötanazi uygulanmalı mı uygulanmamalı mı? (Eğer b seçeneğini işaretlediyseniz 11. soruya geçiniz, a ve c seçeneğini işaretlediyseniz 11. soruyu boş bırakınız.)
Evet
Hayır
Kararsızım

Sorusunda "uygulanmalı mı uygulanmamalı mı?" sorusuna verilecek cevabın sadece evet-hayır şeklinde olması kafa karıştırıcı. Mesela "evet uygulanmalı mı" "evet uygulanmamalı mı?" neye evet dendiği tam belli değil.

Sorunuzu Ötenazi uygulanmalı mı? şeklinde sormanız yahut cevap seçeneklerini "evet uygulanmalı" yahut "hayır uygulanmamalı" şeklinde değiştirmeniz daha uygun olur diye düşünüyorum.

Öte yandan;
Alıntı:
25 - Ötanazi uygulayan hekim sizce cezalandırılmalı mıdır? (Eğer a seçeneğin işaretlediyseniz 26. soruya geçiniz b seçeneğini işaretlediyseniz 26. soruyu boş bırakınız.)
Evet
Hayır
26 - Ötanazi uygulayan bir hekime sizce nasıl bir ceza verilmelidir?
Hapis cezası
Para cezası
Meslekten men edilme cezası
Diğer ( Lütfen yazı ile belirtiniz.)

Yukarıda bahsettiğim kafa karışıklığı burada kendisini net bir şekilde gösteriyor ve sanki bir çelişki varmış gibi algılanmasına sebep oluyor. Bu a/b şıklarının hangi soruya verilmiş cevap için olduğunun belirtilmesi kafa karışıklığını giderecektir. (BU SORUYA A-B demiş seniz diye açıklayıcı olmanız güzel olur)

Anketinize katıldım ve kişisel görüşümü burada da paylaşmaktan çekinmiyorum.

"Yaşamak hak ise yaşamamayı seçmek te haktır." diye düşünüyorum.
Old 07-03-2014, 00:42   #16
Kanat

"Yaşamak hak ise yaşamamayı seçmek te haktır." diye düşünüyorum.

Ancak yaşamaya gelmek yani doğmak,her doğan icin seçimlik hak değil,mecburiyettir. Bunu nasıl seçemediysek,gün doğmadan neler doğar gibi umutlarla, yaşamayı seçmemenin bir hak olmadığını düşünüyorum. Allah kimseyi o hakkı kullanmayı düşünmek zorunda bırakmasın.
Old 10-03-2014, 16:05   #18
doktor2002

Herkese yeniden merhaba çalışmamda akademisyen ve avukatların katılımı çok yüksek. Yalnız hakim ve savcıların katılımında çok zorlanıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz acaba?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi